Dívka ze země Venku 1

Dívka ze země Venku 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492225/bmid_divka-ze-zeme-venku-1-FOJ-492225.jpg 4 224 224

Dívka ze země Venku série

Kdysi dávno byly dvě země, oddělené od sebe vysokou zdí. Země Uvnitř, kde žili lidé, a země Venku, obývaná prokletými bytostmi. Prokletí se šířilo dotykem – a tak každého, kdo vkročil do země Venku, čekal přísný trest. I přes to však v zemi Venku žila malá dívenka jménem Šiva. Nebyla sama – starala se o ni prokletá bytost, pan učitel. Ti dva se nesměli dotknout, avšak poutalo je k sobě více, než by se na první pohled mohlo zdát. Dívenka ze země Venku je melancholický fantasy komiks plný bohaté představivosti a temných prvků. Vymyká se současné japonské komiksové produkci jak grafickým zpracováním, tak citlivým příběhem, který čtenáře záhy pohltí. Dětská zvídavost hlavní hrdinky odhaluje svět plný podivných bytostí a lidí, jejichž pohnuté osudy a strach z prokletí prověří, kam až sahá dojemné přátelství Šivy a jejího ochránce. Kdysi dávno, v daleké krajině existovaly dvě země. Svět byl rozdělen na zemi Venku, kde žily podivné bytosti, jejichž dotek přenášel prokletí, a zemi Uvnitř, kde v bezpečí žili lidé. Tento příběh začíná setkáním dvou, jenž se nikdy potkat neměli. Je to příběh dívky a bytosti, chycených v hluboké průrvě, která odděluje noc a den…... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Gate

とつくにの少女 1 (Tocukuni no šódžo) , 2016

Sybelle
01.08.2022 3 z 5

Vypadá to na začátek pěkného příběhu ve světě, který je rozdělený na uvnitř a venku.
Důvod se dozvíte hned v úvodu. První díl krásně uvede do děje a vysvětlí vše pro další pokračování. Kresba je trochu jednodušší oproti klasické manze, ale pěkná. Rozhodně se těším na pokračování.

puczmeloun
31.07.2022 3 z 5

Fantastická atmosféra, doslova, moc rád bych věděl víc, ale první díl je opravdu jen jednohubka na přilákání. Víme totiž hodně málo o tom, co a proč se vlastně děje. A nepomáhá tomu ani kresba, která je občas příliš nejasná - přitom nevím, zda je to českým vydáním (tisk, papír, velikost...), nebo cíleným krokem autora trochu čtenáře znejistit a i kresbou mu vše nedat na stříbrném podnosu. Každopádně, snad se dostanu i k pokračování a budu doufat, že nabídne krom atmosféry i něco víc...

Olča220
22.07.2022 4 z 5

Moje první manga, měla jsem trochu obavy, jestli je něco takového bude pro mě a nakonec to byl velmi příjemný zážitek se zajímavým příběhem. Kniha se mi moc líbila a těším se na další pokračování.

Varjohukka
12.07.2022 5 z 5

Mangu moc často nečtu, ale tahle kráska mě zaujala na první pohled. Kresba je nádherná a příběh naivní a bezelstné holčičky Šivy v zemi Venku mě okamžitě uchvátil. Má velmi tajemnou a pochmurnou atmosféru a těším se na pokračování.

Atlantis
09.07.2022 4 z 5

Tahle manga mne podle popisu vyloženě nelákala, ale protože jsem ji dostal jako dárek, dal jsem jí šanci. A docela překvapivě jsem se bavil. Svět má poměrně základní premisu, ale díky tomu se může příběh momentálně posunout naprosto kamkoliv. Nepotěší žlutý papír, který dává celé manze punc lacinosti, zvolený font způsobuje, že bubliny často začínají malými písmeny a kresba... nesedne každému. I tak jsem ale celkově spokojený, zkusím další díl. 3,5*

MaláKnihomolka
09.07.2022

Dívka ze země Venku mě zaujala už když byla představena nová nakladatelská značka Gate. Nikdy dřív jsem mangu nečetla, jen jsem viděla párkrát nějaké to anime. Například Pokémony nebo Cestu do fantazie, kterou jsem měla jako malá ráda a viděla ji několikrát. Proto jsem si řekla, že mangu zkusím.

Dívka ze země Venku byla tedy moje premiéra a já jsem spokojená. Největší problém pro mě byl nezvyk číst zprava doleva, oči mi neustále bloudily úplně někam jinam, ale dá se na to docela rychle navyknout. Občas jsem musela na některé kresby koukat o něco déle, abych je pochopila a ze začátku jsem byla lehce zmatená. Jste totiž rovnou vhozeni do příběhu, nevíte jak se Šiva ocitla na onom místě, ale postupně se to zlepšuje a já jsem zvědavá co dalšího nám odkryje druhý díl. Budu si ho muset co nejdřív sehnat.

Originální pojetí dvou světů, milá atmosféra příběhu, pěkné kresby a stránky, které vám budou ubývat před očima jako nic.

Úplně nevím jak hodnotit hvězdičkami, když je to mé poprvé a nemám s čím srovnávat, takže to nechám čistě slovní a budu doufat, že vás přesvědčím k přečtení.

lenochod037
01.07.2022 5 z 5

Krásný ilustrace, super atmosféra, originální příběh.. přečteno za asi hodinu, už nutně potřebuji další díly, asi si je přečtu anglicky, čekat několik měsíců na vydání všech dílů by mě umučilo.

knizni.taurus
29.06.2022

No a je to. Mám přečtenou svou první mangu. Já jsem hodně spokojená a do dalších dílů se určitě pustím. Tak tady malé shrnutí.

Celkově ve mě knížka zanechala dojem melancholie a zároveň laskavosti. Kresba mi přišla občas zmatená, ale originální. Asi to nebude úplně klasická “manga kresba”?

Líbilo se mi vykreslení světa Venku a Uvnitř a to, že je vlastně na nás, kde se podle nás nachází vlastně nachází to zlé a dobré. Jestli Uvnitř, nebo jak říkají oni Venku.
Čtení z druhé strany bylo napoprvé zvláštní, ale zvykla jsem si. Takže pak to byla pohoda, i když občas jsem přečetla jinou bublinu než jsem měla.

Hvězdičkově hodnotit nebudu, protože nejsem znalec mangy. Mě se to prostě celkově líbilo a pokud byste chtěli něco takového pochmurnějšího a zároveň pěkného, tak to zkuste.

Za tuhle knížku bych ráda poděkovala Knihám Dobrovský, protože jsme ji dostali v balíčku na Letním Bookstormingu ️

ivka7708
26.06.2022 3 z 5

Bola to moja prvá manga, takže sa mi ťažko hodnotí. Rada by som ale napísala niekoľko posterhov.
- V prvom rade ma veľmi prekvapilo, že sa číta odzadu a z prava do ľava. Na to si ale človek rýchlo zvykne. Ak nič iné, bude to taká raritka vo vašej knižnici.
- Prečítate to vážne rýchlo :D
- Občas som sa strácala v kresbách a nebolo mi úplne jasné na čo sa pozerám.
- Príbeh ako sa postupne rozvíja predsatvuje malé dievčatko, ktoré je nevinné a naivné (také ale deti sú) a preto s ním musíte súcitiť. Zároveň je tu pán doktor, ktorý je na prekliatu bytosť až podozrivo kladná postava.
- Kniha prvá končí, ako inak, otvoreným koncom. Kníh bude 6, tak aby ste neboli prekvapení ako ja.

fvalek
25.06.2022 3 z 5

Tohle je takový milý morálně těžký komiks, konkrétně tedy manga, která sice vypadá na první pohled parádně, krásná obálka, kresba super, možná bych dal klasický bílý papír něž ten tmavší recyklovaný, ale taky bezva, všechno super, ale ve výsledku vlastně žádná velká sláva. Čekal jsem trošku víc, i když první díl zatím vhodně ukázal jak funguje vztah mezi Učitelem a Šivou a nastínil legendu vzniku Zemí Venku a Uvnitř. Nicméně chtělo by to asi trošku nastínit jak Země Venku a Uvnitř fungují, protože zatím není zcela jasné, jak se prokletí šířilo a šíří, jak to vypadá, jak celkově vypadá a funguje Vnitřek, proč se chovají jak se chovají, proč jsou tak krutí a drsní, jak fungují jejich výpravy Ven apod., stejně tak bych rád viděl nastíněný Vnějšek - jak prokletí funguje a co dělá, chovají se všichni jako Učitel nebo i hůř, proč jsou proti nim ti Uvnitř tak zaujatí, jak se tam Šiva dostala apod. Popravdě se nedivím, že vyšly první tři díly najednou, protože ten první asi úplně nenaláká, a pokud čtenář není odhodlaný se dozvědět víc, tak to nejspíš vzdá.

Celé to vizuálně připomíná Čarodějovu nevěstu, alespoň vzhled Učitele a trošku ta zápletka malá dívka a magická bytost, ale je to pro mě takové bez emocí, slabší a co si budeme povídat, Šiva je sice veselá a živá, ale je i dost naivní a otravná, Učitel je zase absolutně bez emocí a těžko popsat jeho psychologii. Do toho další postavy, co nemají moc co říct, nějaký stín v lese a zlí vojáci, co loví malou holku. Těším se na další díly, jestli se to nějak rozjede a objasní a ukáže se víc, protože pokud po třech dílech bude příběh pořád takový o ničem, tak končím... :)

nela3812
18.06.2022 4 z 5

Tohle je jedna prvních Mang, které jsem přečetla a upřímně musím říct, že jsem se do příběhu zamilovala.

Zpočátku je děj trochu zmatený, jako čtenáři nevíme téměř nic o tom co se stalo a chování malé holčičky vůči jejímu učiteli je tak těžko pochopitelné. Celou dobu si říkáme "copak to nevidí?" . Nicméně se po pár stranách ponoříme do děje a celá situace je nám vysvětlena.

Ač děj nemá akci a dynamiku, má rozhodně kouzlo, které Vás vtáhne. Osobně se těším, až si přečtu pokračování tohoto příběhu. Jsem zvědavá, jak to s holčičkou dopadne. Jisté tušení už totiž mám ;)

Pitbullka
17.06.2022 3 z 5

Takové milé čtení na chvilku. Snové, magické. Já osobně mám raději mangu, kde je více akce. Ale pro mladší čtenáře, kteří třeba s mangou začínají, určitě vhodné.

FejKýý
05.06.2022 3 z 5

Tahle manga se mi docela líbila a být mladší, tak se mi líbí ještě víc. Asi už nepotřebuji taky další díly ale jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst a můžu vám ji doporučit.

Aivinka
28.05.2022 5 z 5

Tohle bylo opravdu nádherné. Nejdřív jsem si tuhle mangu ani pořizovat nechtěla, ilustrace se mi moc nepozdávaly, ale během chvilky jsem si uvědomila, že se k příběhu neskutečně hodí. No a co se týče příběhu samotného ... zvláštní a nádherný, nic víc k tomu říct nemůžu, protože to, co ve vás zanechá, nejde jen tak popsat slovy. (alespoň tedy ve mě)

Tenebris_Draco
24.05.2022 5 z 5

Je to dost netypická manga, na kterou nejsem moc zvyklá. Chvilku jsem se musela zorientovat, protože jakožto čtenáři jsme vhozeni do děje, kterému ze začátku moc nejde rozumět. Možná to bylo pouze tak mu mě.
Postupně se ovšem pomaloučku dostáváme k menším a částečným rozuzlením. Což je dobře. Protože by byla škoda, kdyby to byla manga o ničem. Je sice pravda, že se toho zde až tak moc nedozvíme, ale budu doufat, že se tak stane v následujících (asi zatím, nevím přesně) 10 dílech. Podle vyhledávání jich je, zatím, 11.
Přesto mi to místy přijde jako moc milá manga, která má něco do sebe. Ale není pro každého. V podstatě to ona si svým příběhem vybírá vás, nikoliv vy ji.

manga

Nagabe