Dívka z Berlína

Dívka z Berlína https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491189/bmid_divka-z-berlina-T10-491189.jpg 4 35 35

Berlín, 1938: Vrcholí léto a Německo je na prahu války. Reportérka Georgie, která do Berlína právě dorazila společně s kolegou Maxem, dobře ví, že musí na každém kroku dávat zatracený pozor. Její příjezd do Berlína totiž působí na místní nacisty jako rudý hadr na býka. A sama Georgie propadá čím dál větší beznaději, když jí dochází, že přes všechnu snahu nemůže pomoct nevinným trpícím lidem. Napětí roste na obou stranách a Georgie je jasné, že musí spolu s Maxem přejít od slov k činům. Jenže pak odhalí krutou pravdu o hitlerovském Německu a celý její svět pohltí temnota, jakou si nedovedla představit ani v nejdivočejších snech…... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Berlin Girl , 2020

Ludmila91
28.02.2024 1 z 5

Za mě tedy nic moc. Začátek se strašně vlekl a zbytek knihy taky takový nezáživn,

SumýšIrena
07.02.2024 2 z 5

Tuhle knihu hodnotím jako slabší střed. Neurazí ani nenadchne. Pohled novinářů je určitě netradiční téma, ale postavy jsou takové ploché a jejich činy jsem jim ani moc nevěřila. A láska na konci přišla taky jen tak mimoděk. Škoda

Szilvia1
13.01.2024 5 z 5

Začátek příběhu se vlekl,ale pak se se děj rozjel a nevěděla jsem knížku položit.Musela být ta doba(předválečná ale i válečná) strašná.

zimolka
28.12.2023 3 z 5

Ubírám hvězdy za začátek, který se strašně vlekl, myslela jsem , že knihu odložím.

Morana107
25.07.2023 2 z 5

Aneb mnoho povyku pro nic:)

Ze začátku slibně se odvíjející drama - mladá plavovlasá reportérka, jeden chladný Angličan, šarmantní člen SS a jedna velmi komplikovaná doba, kdy si musíte nutně vybrat stranu.

Z tohoto námětu se stále dokola dá ždímat opravdu mnoho, ale to stejné skvělý autoři dokáží uvařit i z vody. Text byl plynulý a příjemně se četl. Konec však postrádal notnou dávku akce, vzájemné chemie dvou hlavních hrdinů i onoho drobného nepojmenovatelného detailu, který odlišuje kýč od srdceryvného díla.
Celý konečný dojem byl, že to autorku už taky moc nebavilo a totéž přenesla i na mě.

Vaše děvče z Kladna ;)

Marika Vanova
22.02.2023 4 z 5

I když novinářské prostředí úplně nevyhledávám, zde je to zasazeno do Berlína v posledních měsících před vypuknutím druhé světové války a je to čtivé a napínavé.

Renatecka
31.12.2022 2 z 5

Knížka má momentálně 5 hodnocení a 100%, takže jsem čekala opravdovou bombu. Bohužel toto nadšení nesdílím a musím dát jenom hvězdy 2. Příběh nic moc, chybělo tomu určité napětí, pohled z novinářského hlediska pro mě nezajímavý. Bohužel mě kniha nezaujala, ale dočetla jsem do konce.

maryzka
29.11.2022 5 z 5

Kniha je psaná pohledem lidí od novin- především žen, které se snažili psát nezaujatě i s varováním situace v Berlíně na počátku 2. světové války. I když kniha také doplňuje několik zpráviček z poválečné doby.

2021  83%Dítě třetí říše
2022  77%Dívka z Berlína