Dívka, která sahala po hvězdách

Dívka, která sahala po hvězdách https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158396/bmid_divka-ktera-sahala-po-hvezdach-65cdfc4b10034.jpg 4 269 87

Emily Benedictová přijíždí do pitoreskního jižanského městečka Mullaby v Jižní Karolíně v naději, že se dozví víc o životě své matky, obklopeném mnoha hádankami. Ale od chvíle, kdy dívka vstoupí do domu, kde její matka vyrůstala a kde žije její podivuhodný samotářský dědeček, jehož zatím nikdy nepotkala, nestačí se divit. Ostatně celé Mullaby, kde existují rodinná tajemství, za nimiž stojí snad jen kouzla, je poněkud zvláštní místo. Jak jinak si vysvětlit, že zde žije muž tak vysoký, že dohlédne za obzor. A to je jen začátek... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Who Chased the Moon , 2010

Knihomolka :)
20.07.2014 5 z 5

Knížky do Sarah Addison Allen mám hrozně ráda! Vždycky mají originální námět a navíc je proloží pokaždé něčím tak zvláštním, že si knihu hned zamiluji! :-)
A to se s stalo i u Dívky, která sahala po hvězdách. Ta byla si nejvíce zvláštní tím, že vyprávěla příběh hned 2 hlavních hrdinek, což bylo příjemné zpestření příběhu.. Byla to opravdu oddechová knížka, která působí klidně na nervy :D a já jsme si její čtená užila :-)
Jsem moc ráda, že jsem si jí koupila a doufám, že se do ČR dostane více knih od této skvělé autorky :-))

Mixy
26.06.2014 4 z 5

Kniha mě zaujala už svým přákrásným obalem a samozřejmě velmi překvapila i obsahem. Chvílemi jsem měla pocit, že bych snad na ty hvězdy mohla dosáhnout. Velmi uklidňující čtení, které není moc akční, ale nebude vás nudit.

martina5069
15.06.2014 3 z 5

No můj dojem z téhle knížky ani nevím ze začátku se tam řešilo pořád to stejný a nakonec když to začlo být zajímavý tak to autorka utla. řekla bych že se mi z knížky líbily jen poslední tři kapitoly a skončily drív než začly což je škoda protože by to autorka klidně mohla ještě o nějakou tu kapitolu a myslím si že nejsem jediná kdo by dal víc hvězdiček než já teď tři. Mám v plánu začít číst další knihu od téhle autorky tak doufám že se mi zalíbí víc ale jinak co ještě dodám tak to byla příjemná oddechovka.

Arianne
14.06.2014 4 z 5

Moc prijemne cteni, zpocatku trochu zmatene, ale neni divu.Tahle utlounka knizecka je plna silnych pribehu.

Nikol18
30.04.2014 5 z 5

Tohle je po hooodně dlouhé době kniha, kterou mám chuť si přečíst znovu. Natolik mě dostala, až mi to připadá neuvěřitelné. Něco tak jemného a plného citu jsem už dlouho nečetla. Příběhy Emily a Julie mě natolik chytily za srdce, že jsem na posledních stránkách uronila i pár slz. Autorka mě svým style naprosto uchvátila. Tohle je kniha, u které bych ráda viděla pokračování, ale její kouzlo tkví v tom, že končí v tom nejlepším.

Zorka
27.04.2014 3 z 5

Pohádka pro dospělé, tak trošku "šmrncnutá" Stmíváním (Winovo záření). Žádné velké umění, ale docela čtivá oddychovka. A Julii s jejími dorty, jejichž vůní se snaží vyslat poselství své dceři, si prostě musíte zamilovat :-).

letterB
14.04.2014 5 z 5

Zhruba do půlky knihy jsem byla trochu zmatená, ale poté jsem se zamilovala. Ke konci už tušíte, jaká je ta hlavní záhada, ale i tak jsou některé momenty překvapivé. A konec byl naprosto perfektní - mám ráda happyendy :) Zajímalo by mě jak to celé dopadne. Pokračování by bylo jistě na místě :)

mac.martina
26.03.2014 5 z 5

moc pěkná knížka, přečetla jsem jí jediným dechem. pomalu jsem se od ní nemohla odtrhnout... líbilo se mi jak to všechno dopadlo... trochu mě mrzelo že to skončilo tak nějak neurčitě když se mělo ukázat jak to bude dál s Julii a Sawyerem a Madii ale nějak tam ten konec patřil... bylo hezké jak se všechny příběhy pomalu rozuzlovaly a každý měl svůj šťastný konec :-) ráda se k této knížce zase někdy vrátím byla ÚÚÚÚŽASNÁ!!! :-)

ShikoZuna
26.03.2014 5 z 5

Fantastická knižka, má v sebe také zvláštne kúzlo...proste nádhera, asi si ju idem prečítať znovu :) :)

Bunburistka
15.03.2014 4 z 5

Musím říct, že mě knížka chytila a už nepustila. Opravdu jsem si její čtení užívala, protože upouštěla svá tajemství postupně a dokonce mě opravdu moc bavily linie ostatních lidí, kteří žili v tajemně krásném městečku. Všem tuto knížečku doporučuji. Škoda, že nemá více stránek! :)

Andvejka
09.03.2014 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, abych knihu přečetla za jeden den. Musím říct, že se mi líbily oba příběhy, nicméně jsem se kolikrát přistila ve fázi, kdy bych raději četla jen a pouze o Julii a Sawyerovi. Myslím si, že jsem opět našla knihu, ke které se budu ráda vracet :)

Lucy81
03.03.2014 4 z 5

Kniha se velmi příjemně četla, opravdu mě zaujala svým příběhem a postavami příběhu. Opravdu krásné čtení.

Rikky
02.03.2014 5 z 5

Bezprostřední reakce po dočtení: Cože? A to má být jako konec? Já chci víc... :-( Jednoduše KOUZELNÁ knížka ( opravdu to slovo by mělo být červeně a asi 3x větší :-D) Nejvíce se mi líbilo to postupné odkrývání minulosti a všech těch záhad kolem. To, jak to autorka podala... prostě úžasné!! Na jednu stranu mě mrzí, že to utnula pro mě v tom nejočekávanějším. Ale zase si říkám, že to tam tak nějak sedí. O to tam šlo především. Nač to dál rozpatlávat. :-) Určitě nebudu jediná, která bude fantazírovat nad tím, jak to bylo dál, jak to probíhalo...

Heyhey
25.02.2014 3 z 5

Příjemný příběh na dlouhou cestu vlakem.

zulanek
23.02.2014 5 z 5

Krásné oddychové počtení k odpolední kávě.Tato kniha je důkazem,že i na pár stránkách se dá popsat milý příběh,který vás zahřeje u srdíčka.

Hellou
19.02.2014 3 z 5

milá, čtivá knížka... ale nic závratného... bohužel, docela jsem se na ni těšila :)

Kaja01
18.02.2014 3 z 5

Úžasná kniha! :) Nevíte jestli nebude náhodou pokračování, vlastně příběh o té Juliiné dceři? Ráda bych si o ní přečetla, kdyby autorka tuto knihu napsala...

RosMeggie
29.01.2014 5 z 5

Krásná kniha, čtivá, tajemná, a tak dále... :)
P.S. Jen mě mrzí, že ta kniha má tak strašlivě málo stránek... :(

Lunicko
18.01.2014 5 z 5

Opravdu milá knížka, pohladí.

Terry.89
08.01.2014 5 z 5

Od téhle knížky se prostě neodtrhnete nebo alespoň já jsem nemohla. Což jen dokládá fakt, že jsem ji doslova zhltala za jediný den.
Je to velice zdařilá směsice romantiky a fantasy. Samozřejmě je to vyloženě holčičí čtení. Styl je velice čtivý a věřím, že nejsem jediná, koho příběh upoutal a naprosto pohltil.