Dívka, která sahala po hvězdách

Dívka, která sahala po hvězdách https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158396/bmid_divka-ktera-sahala-po-hvezdach-65cdfc4b10034.jpg 4 269 87

Emily Benedictová přijíždí do pitoreskního jižanského městečka Mullaby v Jižní Karolíně v naději, že se dozví víc o životě své matky, obklopeném mnoha hádankami. Ale od chvíle, kdy dívka vstoupí do domu, kde její matka vyrůstala a kde žije její podivuhodný samotářský dědeček, jehož zatím nikdy nepotkala, nestačí se divit. Ostatně celé Mullaby, kde existují rodinná tajemství, za nimiž stojí snad jen kouzla, je poněkud zvláštní místo. Jak jinak si vysvětlit, že zde žije muž tak vysoký, že dohlédne za obzor. A to je jen začátek... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Who Chased the Moon , 2010

vikaa
08.09.2015 4 z 5

První knížka od Sarah Allen a jsem docela nadšená. Líbilo se mi prolínání příběhů mladší Emily a starší Julie a vylíčení jejich osudových lásek, Moc jsem Julii přála, aby nakonec byla šťastná tam, kde skutečně patří a má svoje kořeny. Příběh je lehce ozvláštněný tajemnem a to mu dodává na pikantnosti. A celou dobu, co jsem knihu četla, jsem měla chuť na božské dorty od modrooké holky:-) Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

ELMA
13.08.2015 4 z 5

Nic moc jsem od toho neočekávala, ale kniha mě "dostala"!
PS: A stejně jsem pořád doufala, že Emily je Julianina ztracená dcera (i když je to nesmyslné :))

Leskodka
07.08.2015 5 z 5

Krásný, zajímavý a čtivý příběh. Kniha se četla úplně sama...

m-a-r-k-y
04.07.2015 4 z 5

Pohodové, nenáročné čtení :-) ideální na léto

sibrinka
02.06.2015 5 z 5

dokonalá knížka nemohla jsem ji odložit během dne jsem jí měla přečtenou :)

okeey
13.04.2015 5 z 5

Krásný, čtivý a napínavý příběh. Četla jsem ji jedním dechem a určitě doporučuji. Stojí za přečtení.

Sali88
12.04.2015 5 z 5

Rozhodovala jsem se mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, a nakonec dávám pět. Kniha byla zase o něčem jiném, než jsem zatím četla, pěkný nápad, dobře se mi četla, byla jsem zvědavá a hádala jsem, kým Coffeyovi jsou, zajímalo mě, jak to celé dopadne. Pěkná knížka, stojí za to si ji přečíst :)

Kačík
11.04.2015 4 z 5

Odpočinková četba,výborně se četla

barbara512
16.03.2015 4 z 5

Neurazí,potěší. Oddechová kniha s krásným příběhem.Jen ten konec jsem čekala jiný a mrzelo mě,že autorka nenapsala,jak to dopadlo s Maddie.Možná,že právě to je na tom to pěkné,když si každý člověk vymyslí své pokračování. :)

anibeni
14.03.2015 5 z 5

Tahle kniha byla pro mě příjemným zpestřením dnešního šedého, chladného a deštivého dne... Byla přesně tím, čím pro mně měla být - tedy zážitkem, který skončil v tom nejlepším a nepokračuje, přesto že já se snažím "dovymyslet", jak by to mohlo být dál.. Byla pro mne tím, co jsem přesně dnešní sobotu, po hektickém pracovním týdnu, potřebovala - takovým příjemným pohlazením na duši, spočívající v tom, že jsem knihu strávila s permamentním úsměvem na rtech a s pocitem, že přesně tenhle příběh na mě čekal.... A nevadilo mi, že byl děj lehce předvídatelný, vůbec mi nevadí, že ač si kniha žádá pokračování, končí a pokračování se nekoná a už vůbec mi nevadí, že romantická kniha sledující příběh dvou žen je lehce šmrncnutý pohádkovou fantasií.... prostě mi to celkově sedlo..

lenka608
28.12.2014 5 z 5

Mě knížka naprosto dostala. Celou jsem ji přečetla vkuse, ani spát jsem nešla. Zezačátku se mi zdála trochu zvláštní, ale čtenář do děje poměrně snadno vklouzne, takže vřele doporučuji :)

Viky.Tejralova
26.12.2014 4 z 5

Fajn kniha, taková oddechová :-)

denisa1112
15.12.2014

Knížka, která se čte velmi dobře, a je hodně uklidňující
Vřele doporučuji.

buschka
14.11.2014 3 z 5

Knížka, která neurazí ani nenadchne. Spíše vhodná jako oddechovka.

JaninaHell
14.10.2014

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou. Byla jsem se podívat v levných knihách v KV, takže jsem za ni dala pouhých 40 Kč. Kvůli ceně jsem od toho mnoho nečekala, ale to jsem se spletla. Přečetla jsem ji jedním dechem a musím říct, že jsem se ani trochu nenudila.Opravdu můžu jen doporučit.

Katschka
08.10.2014 5 z 5

Tahle knížka vážně pohladí. Moc příjemné čtení, nenáročné, skvělý nápad, moc doporučuju!

okeey
21.09.2014 5 z 5

Kniha se mi velice líbila a opravdu nelituji, že jsem si ji koupila. DOPORUČUJI! :) Opravdu stojí za přečtení.

Hřibče
15.09.2014 5 z 5

Velmi milý a krásný příběh. Rozhodně stojí za přečtení. :) Vůbec bych se nezlobila, kdyby bylo i pokračování, ale i takto uzavřené je to pěkné. :)

Mirul
24.08.2014

Kniha má své kouzlo a také zvláštní námět :) Jsem ráda, že jsem měla tu čest si tuto knihu koupit a přečíst.

magnolia
02.08.2014 3 z 5

Prostě takový románek - trochu víc tajemna, romantika, hrdinové předem si určení a k tomu vaření a pečení. Dočetla jsem, protože už nebylo na výběr, ale ve srovnání s předešlými knihami letošní dovolené, je to jen taková lehká oddychovka s dobrým koncem.