Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226510/bmid_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-gL5-226510.jpg 5 2493 2493

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý. Poté co městečko, kde Sophie žije, padne do rukou Němcům, ocitají se jeho obyvatelé na samé hranici absolutní bídy a pro kousek chleba musejí často dát všanc i holý život. A tehdy Sophiin portrét upoutá pozornost nového Kommandanta. Německý důstojník je obrazem doslova posedlý a Sophie je odhodlaná riskovat cokoliv – rodinu, svou pověst i život –, jen aby mohla znovu spatřit svého muže... O bezmála sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem působivý portrét mladé ženy, který koupil za pár šupů na ulici. Posléze se ovšem ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a rozhoří se boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. A Livino přesvědčení o správnosti věcí podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však pevně odhodlaná bojovat za to, co má na světě nejraději...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind , 2013

Surikata369
18.09.2019 4 z 5

Doteď nejsem úplně přesvědčená, jestli si kniha ode mě zasluhuje opravdu 4*, ale jelikož se mi četla dobře a hlavně vyhledávám knihy spojené se sv. válkami, tak je asi nechám. Ta část odehrávající se za války mě ale bavila o mnohem, mnohem víc. Část s Liv je místy trochu otravná, zdlouhavá a někdy neuvěřitelná. Ke konci knihy toho bylo pak už moc, nechybělo ani : ,,...ALE PAK NÁHLE" a to se dle mýho hodí opravdu tak jen do tý červený knihovny. To konečný rozuzlení. Ale jinak celkový dojem dobrý, možná ji ještě někdy přečtu.

andy_nejedla
13.09.2019 5 z 5

Krásná kniha, konec knihy mě nakonec mile překvapil :)

terpin
12.09.2019 5 z 5

Nádherná kniha. Dala bych hvězd klidně deset, tak moc se mi líbila.

pavlinka0250
29.08.2019 4 z 5

Má první kniha od autorky a paní Moyes mě mile překvapila.
Příběh plyne velmi lehce, líbily se mi obě časové osy i když ta z války asi o maličko víc. :-)))))

Jessie_
21.08.2019 5 z 5

Tahle autorka mě prostě baví. Úžasná knížka, kterou jsem přečetla za pár dní, protože jsem se od ní nemohla odtrhnout. Možná mě trochu víc bavila dějová linka první světové, ale i tak pět hvězdiček ani zdaleka nevystihuje to, jak jsem z knížky nadšená :-)

Petruska95
11.08.2019 5 z 5

Zatím nejlepší kniha, co jsem od autorky četla. Moc se mi líbily části knihy, které se odehrávaly za první světové války.

petrulka
31.07.2019 5 z 5

Měla jsem trochu strach ze sladkobolné červené knihovny, ale zbytečně. Děj vyprávěný ve dvou rovinách mě nerušil, bavily mě obě, i když o něco víc to z období první světové války. Krásná kniha.

iiiccc
30.07.2019 5 z 5

Historie jednoho obrazu. Zbožňuji takové to "kdyby věci mohly vyprávět". Od četby jsem se nemohla odtrhnout a neustále myslela na obě hrdinky a to, čím si obě procházely. Navíc mě konec přímo pohladil po duši. Děkuji a doporučuji.

Marcelka013
24.07.2019

zatím jsem přečetla první část a dál se zatím nemohu chytit, uvidíme třeba mne ještě překvapí

Monulka20
14.07.2019 5 z 5

Krásný příběh, nemohla jsem se od něho odtrhnout. Konec se mi líbil :)

boruvka44
10.07.2019 5 z 5

Podle mého názoru nejlepší z její tvorby.

gigi77
02.07.2019 5 z 5

Další krásný kousek, který si zaslouží přední místo v knihotétce.
Dívám se na obrázky u nás doma a za každým vidím příběh našeho života, který se mi neomrzí. Tyto obrazy nelze sundat a vyměnit za nové, jsou lety průběžně doplňovány dalšími. Jsou to naše životy.

BoženaN
26.06.2019 5 z 5

Bavilo mě to od začátku do konce a ještě dlouho jsem musela na příběh myslet.

Fillipa
26.06.2019

Nechápu vysoké hodnocení, nedostala jsem se dál než k první večeři vařené pro Němce. Stud a trapnost jsou pocity, které ve mně začátek zanechal.

ste_mi
25.06.2019 4 z 5

Zajímavý námět a propojení dvou příběhů. Velmi čtivá knížka. První část napínavá, pak spíše taková klasická moderní červená knihovna. Závěrečný dvojí happyend mě svým způsobem zklamal..

Martina1725
15.06.2019 4 z 5

V knize se prolínají dva příběhy. První je chytlavý a napínavý a pak najednou čtenář spadne do druhého příběhu, krerý se ze začatku trochu táhne. Pak už se to trochu rozjede. Nakonec se oba příběhy propojí.

strippedd
14.06.2019 4 z 5

Se začátkem jsem trochu bojovala ale příběh Sofie i Liv mě zasáhl. Když chci sáhnout po láskyplném čtení je to vždy JoJo. Těším se, až se k tobě zase vrátím.

99jana99
07.06.2019 5 z 5

Krásné čtení, od začátku do konce.

AyaEssa
19.05.2019 1 z 5

Vyborny zacatek, kterym kniha zaujme, se bohuzel posleze zmeni v plytky sablonovity pribeh jako z cervene knihovny vcetne banalniho happy-endu. Jako by autorku omrzelo si s knihou "hrat" nebo ty 2/3 dopsal nekdo jiny. Velka skoda!

Lucinky
17.05.2019 5 z 5

Skvělá kniha,nemohla jsem se od ní odtrhnout...Kdyz jsem četla příběh Liv,tak jsem doufala,že tak tam bude vysvětleno,jak to dopadlo se Sophii...a nebyla jsem zklamaná.Knihu mohu jen doporučit!