Dítě třetí říše

Dítě třetí říše https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454451/bmid_dite-treti-rise-NFk-454451.jpg 4 177 177

Anke je vězeňkyní v lágru, a aby přežila, dělá to, co umí nejlépe – pomáhá svým spoluvězenkyním porodit a starat se o novorozence. Jenže pak si její činnosti všimne kdosi důležitý a Anke čelí zdrcující volbě. Eva Braunová totiž čeká děťátko. Poslouží Anke budoucnosti říše, kterou nenávidí? Nebo obětuje život nevinného dítěte pro lepší zítřky celého světa? V luxusním sídle v Berghofu se bude hrát o víc než jen o život jednoho dítěte.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Woman of War , 2018

japam
30.04.2021 5 z 5

Hezká čtivá kniha.

zulvisek
29.04.2021 5 z 5

Já jsem z knihy nadšená. Velice zajímavý námět i příběh a opravdu jsem se od ní nemohla odtrhnout.
Dlouho se mi nestalo abych za necelé dva dny přečetla knihu

JaninaV.
13.04.2021 3 z 5

Fiktivní, ale zajímavý příběh. Kniha se dobře četla.

Knihomolka97
05.04.2021 4 z 5

Dítě třetí říše je smyšlený příběh založený na skutečných událostech, tedy období druhé světové války, se skutečnými postavami.
Velice zajímavé - a upřímně, klidně bych tomu i věřila, že to tak mohlo být.
Bylo tam sice pár momentů, které bych s klidem vynechala, moc mě nebavily, ale celkově jsem knihu hltala a nemohla se od čtení odtrhnout.
Překvapila mě romantická zápletka, která se mi ale moc líbila, byla jsem za ní ráda a doufala, že to dopadne dobře..no.
Anke jsem strašně fandila, úžasná žena.
Dva momenty mě hodně rozesmutnily a jen tak tak jsem se ubránila slzám. Je to fakt šílené, kruté a můj mozek to prostě nechápe. Proč? Proč to muselo být?

Arsi
03.04.2021 4 z 5

Velmi zajímavý, ale hlavně smutný román s fiktivní zápletkou. Dobře se kniha četla.

LukBook
08.03.2021 5 z 5

Velice zajímavý román. Nabízí zápletku k zamyšlení, týkající se fiktivního dítěte Evy Braunové. Ale co když to takto doopravdy bylo? Nabízí řadu protikladů - světlo a tmu v bezútěšné době 2. světové války. Dozvíte se z ní hodně o porodech dětí, ale zároveň budete o chvíli později sledovat i jejich brzký konec. Velice smutné a emotivní

NoraHudecová
15.03.2020 3 z 5

Fiktívny román z obdobia druhej svetovej vojny. Anke je pôrodná asistentka, ktorá je treťou ríšou vyhodnotená ako nepriateľ štátu. Preto je odvedená do táboru kde pracuje ako šička. Onedlho sa pri nečakanom pôrode prejavia jej schopnosti a začína v tábore pomáhať ženám pri pôrodoch. Po niekoľkých mesiacoch je z táboru premiestnená do sídla Adolfa Hitlera. Jej povinnosťou je starať sa o jeho tehotnú milenku Evu Braunovú.
V knihe sa prelína prítomnosť s minulosťou, kapitoly sú dlhšie a príbehu chýba spád. Áno, je možno zvláštne hovoriť pri téme holokaustu o tom, že príbehu chýba spád, ale vzhľadom na to, že kniha je fikcia, tak to musím spomenúť. Záver je naopak veľmi rýchly a to načo čakáte počas celého čítania sa udeje na pár stránkach.
Na túto tému je k dispozícii mnoho kníh, ktoré sú napísané podľa skutočných udalostí, siahnite radšej po nich.

Sjuzz
24.01.2020 4 z 5

Veľmi smutná kniha, ako každá ktorá sa týka tejto témy. Aj keď to nie je skutočný príbeh, je viac než pravdepodobné že sa take veci skutočne diali.
Striedanie minulosti s prítomnosťou v príbehu sa mi páčilo.
Aj keď bolo ukončenie príbehu predvídateľné, napriek tomu ma to dostalo...