Dítě s hvězdičkou

Dítě s hvězdičkou https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146198/bmid_dite-s-hvezdickou-65afe8de84894.jpg 5 112 32

Píše se rok 1942 a Duňa má dojem, že válka skončila. Tatínek se vrátil domů, a i když Francie vlastně prohrála, všechno vypadá docela dobře. Ale jen do té doby, než otec přijde domů s tím, že budou všichni muset nosit na kabátě „šerifskou“ hvězdu. Rázem je Duňa –⁠⁠⁠⁠⁠ a s ní všichni židovští kamarádi –⁠⁠⁠⁠⁠ ve škole terčem posměchu a opovržení.O tom i o všem, co následovalo, když si pro ně jednou v noci přišla policie a odvezla jí rodiče, údajně na práci do Německa, teď Duňa po letech vypráví své malé vnučce. Jímavý a ve své jednoduchosti a přímočarosti nesmírně působivý komiksový příběh o ponížení, pramenícím ze samotné lidské identity, ocejchované žlutou hvězdou.... celý text

Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

L'enfant cachée , 2012

surynas
17.06.2017 5 z 5

I když je kniha smutná je to moje srdcovka, jako malá jsem jí četla pořád dokola. Příběh je silný a dojemný. A stejně jako když jsem knihu četla poprvé i dnes mě dokáže dojmout a rozplakat.

Mercatino
25.03.2017 5 z 5

Každé svědectví, každý počin na toto téma je pro mě alespoň částečnou útěchou za bezpráví způsobené. Kresba si mě podmanila. Výrazy tváře malé holčičky mě přesvědčily o tom, že při čtení budu trpět spolu s ní. Na konci se nedá ubránit slzám. Kráso smutné. Kdo tento komiks má, ten se má - je to poklad.

Chloe.leknin
08.10.2016 4 z 5

Problematika židovství a holokaustu je v knize zpracovaná přiměřeně dětskému čtenáři, forma vyprávění babičky vnučce je poutavá. Nicméně chybné používání zájmen můj/svůj by se zvláště do knih pro děti a mládež dostat nemělo. Za to o hvězdičku méně.

popeluška
16.09.2016 5 z 5

Opravdu velmi silný příběh na který jen tak nezapomenu.....moc krásně se komiks četl a to zpracování je nádherné :-) pět * zasloužených.

AnykaLovesBooks
05.09.2016 5 z 5

Ráda se k ní vracím, mám tenhle komiks hodně ráda, četla jsem ho už nesčetněkrát... :)

Ditules
02.12.2015 5 z 5

Skvělá knížka pro děti o hrůzách 2. světové války...Velice povedené a velmi hezky nakreslené.

Clara del Valle
16.09.2015 5 z 5

Přečteno se slzami v očích, silný zážitek!!!

Nielada
27.04.2015 5 z 5

Dítě s hvězdičkou je velmi povedený komiks se silným příběhem a poselstvím. Je vhodný již pro děti mladšího školního věku (od 4. třídy v pohodě, některé děti by ho možná zvládly už dřív - tím nemyslím po čtenářské stránce, ale na rovině tématu a zpracování). Ilustrace i text jsou na skvělé úrovni, čte se to jedním dechem. Líbí se mi rovina vypořádání se s vlastní těžkou minulostí díky láskyplné rodině a také jsem ráda, že je to příběh, který postihuje postoje Francouzů k Židům za druhé světové války, což krásně doplňuje obrázek toho, jak to kde v Evropě v tomto smyslu chodilo. I když Francouzi od začátku nebyli kladně nakloněni jako třeba Dánové (před těmi klobouk dolů), tak se v průběhu války ve Francii zvedla vlna solidarity a podařilo se zachránit mnoho židovských dětí (to vím z doslovu knihy). SKVĚLÉ, DOPORUČUJI!

Arteppka
30.03.2015 4 z 5

Velmi smutný příběh v komiksovém provedení jsem v knihovně objevila úplnou náhodou a jsem za to ráda. Myslím , že tato kniha dětem , ale i dospělým poví o této době trochu více a oni se poté třeba už nebudou bát se zeptat svých rodičů či prarodičů a budou si jich vážit ještě víc než doposud. Arteppka

MartinaF
03.09.2014 5 z 5

Tak silný příběh na několika málo stránkách jsem ještě nečetla. Můžu říct, že mě vážně dostal a prolínání minulosti s přítomností je úžasné. Navíc kresby jsou velmi povedené a já knihu mohu jenom doporučit dál.

bibi.r
05.06.2014 4 z 5

Velmi silný čtenářský zážitek.
Komiksový styl celý příběh jen umocnil.

TerJac
26.06.2013 5 z 5

Komiks a na toto téma? A pro děti? Ano ... a velmi dobře vytvořený!