Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho

Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60782/bmid_holisticka-detektivni-kancelar-dirk-Y9E-60782.jpg 4 447 52

Dirk Gently série

Kdo je Dirk Gently? Jakými případy se zabývá? Připomínají jeho pátrací metody spíše opiového Sherlocka Holmese, nebo bourbonového Phila Marlowa? Nežli se čtenář dočká odpovědí na tyto palčivé otázky, stane se svědkem řady poměrně neuvěřitelných událostí. Je konfrontován se zjevením bytosti zjevně mimozemského původu, prvními posmrtnými zkušenostmi úspěšného podnikatele a přízračnými okolnostmi provázejícími cambridgeský akademický život, které zavánějí nesmrtelností. Dirk Gently dusnou atmosféru nejprve vystupňuje, aby pak spletité dějové linky brilantně vystavěného románu dotáhl do překvapivého konce, kdy se dočkáme ničeho menšího než záchrany lidstva před totálním vyhynutím. Tak ani tentokrát NEPROPADEJTE PANICE!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Humor
Vydáno: , Argo

Dirk Gently's Holistic Detective Agency , 1987

Plútarchos
15.04.2015 4 z 5

Zajímavá kombinace a logika příběhu. Samozřejmě stroj času neodpovídá desateru pátera Knoxe, avšak v tomto sci-fi dílku to ani tak moc nevadí. Jsem technicky založený, takže si v kvantové fyzice, matematice a jejich vztahu a vlivu na umění libuji. Jenom mi poněkud unikl význam Gordonova zastřelení. Naopak oceňuji velmi povedený kousek s Bachovými skladbami. Kruci, a jak to vlastně dopadlo s tou vzpříčenou sedačkou? Humorné, vtipné, člověk se musí pořád soustředit, aby mu něco neuniklo, a aby zachytil jemné autorovy myšlenky a detaily. Určitě se v knihovně podívám po dalším pokračování Dirka Gentlyho.

tanuki
30.01.2015 3 z 5

str. 23:
...když chce člověk něco opravdu pochopit, je nejlepší zkusit to vysvětlit někomu dalšímu. To vás donutí všechno si v hlavě pořádně srovnat. A čím je žák těžkopádnější a zabedněnější, tím víc musíte problém rozkládat do jednodušších a jednodušších myšlenek. A přesně to je podstata programování. Než nějakou složitou myšlenku rozložíte do menších kroků, které zvládne i blbá mašina, tak se samozřejmě o ní sám něco naučíte. Učitel se obvykle naučí víc než žák.

Kaštaka
30.10.2014 5 z 5

Nádhera :)
Miluju detektivky, miluju Adamsovu tvorbu a tady jsem našla ten druh absurdního humoru, který mám ráda. Adams mě ani tentokrát nezklamal. Kniha je podle mě stejně dobrá jako Stopařův průvodce, ne-li lepší. Dirk Gently se zapsal mezi mé oblíbené detektivy. Musím si přečíst další díl.

gersie
07.08.2014 5 z 5

Elektromnich byl přístroj pro domácnost, podobně jako myčka na nádobí nebo video.Myčky za vás umývyjí otravné nádobí, takže se nemusíte umýváním obtěžovat vy; videa za vás sledují otravné pořady, takže se nemusíte sledováním obtěžovat vy; Elektromniši
za vás věří věcem takže se nemusíte obtěžovat něčím co vám svět k věření předkládá.

Muflonius
12.10.2013 5 z 5

Jedinečnost a fantazie pana Adamse se opět ukázala. Ač se nejedná o otázku života a vůbec, tak i tentokrát zachraňujeme lidstvo, i když o tom téměř celou dobu nevíme. Groteskní zápletky a logika tak zapeklitá, že dokáže cokoliv. Dílo hodné svého autora.

Thanyss
10.10.2013 4 z 5

Nepropadejte panice! Trápí vás duchové mrtvých šéfů nebo mimozemských entit? Hraje si někdo se strojem času? Zaklínil se vám na schodišti gauč a nejde vyprostit? Spatřili jste ve své blízkosti podivného muže, který věří snad všemu a svého koně parkuje v koupelně? Tak s tím vám pomůže Dirk Gently. Člověk, který rozhodně nemá žádné jasnovidecké ani parapsychologické schopnosti, jak o sobě zarytě tvrdí (to, že uhodl ty zatracené testové otázky byla politováníhodná náhoda).
Tentokrát sice nebudeme stopovat Vogony ani jiné podobné existence, nicméně Dirkovi a jeho přátelům nezbývá nic menšího, než zachránit svět.
Svižná a vtipná jízda ve stylu pana Adamse. Ručníky pro tentokrát můžete nechat ležet v koupelně... I když, pokud je budete mít pro jistotu u sebe, také to nemůže vadit.

decemlineata
13.08.2013 5 z 5

Začala jsem Stopařem,ale Dirk Gently je přinejmenším stejně dobrý nebo ještě lepší.Je to nápadité,vtipné,překvapivé...super.

Alma5
26.01.2013 1 z 5

Bohužel, toto je asi ten typ knihy, kterou většina chválí ale já jim nemůžu přijít na chuť, nemám na jejich pochopení buňky :)

R´Hell
30.06.2012 4 z 5

Zábavný příběh, který se překvapivě rozjede, přesto ke konci (na to, jaký byl Douglas Adams vynikající spisovatel) poněkud odfláklý. Mínusem je charakterová podobnost všech postav a to, že Elektromnich, nejlepší a nejzajímavější z nich, dostal příliš málo místa. Ale ve všech ostatních směrech svěží čtení.

Klárka?
06.03.2011 5 z 5

Pro mě to teda Stopaře překonalo.

Wishkah
30.11.-0001 5 z 5

Stopařův průvodce to sice není, ale já se u toho bavil královsky. Hlavně všemu věřící Mnich a jeho apatický kůň jsou skvělé postavičky.

Matej
30.11.-0001 4 z 5

Bomba! Ale Stopaře překonat nelze.