Dirigentka

Dirigentka https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502052/bmid_dirigentka-qY0-502052.jpg 4 106 106

Antonia má sen, že jednou bude dirigovat mezinárodně uznávaný orchestr. Problém je ale v tom, že je žena a píše se rok 1926. Od dívek se očekává, že se vdají a budou mít děti, ne že půjdou na konzervatoř. Ona je ale pevně odhodlaná jít za svým. Studuje hru na klavír a po nocích hraje v jazzovém klubu. Na koncertě se seznámí s manažerem Frankem, mladíkem z bohaté rodiny, který má mnoho kontaktů mezi hudebníky. Přestože pocházejí z různých společenských vrstev, zdá se, že jejich láska všechno překoná. Když Antonia konečně dostane příležitost studovat dirigentský kurz, stojí před nemožnou volbou – má poslechnout své srdce, nebo se vydat za možná nesplnitelným snem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

De Dirigent , 2019

bookcase
15.02.2023 5 z 5

Úžasné a inspirující, přečetla jsem jedním dechem.

zdehan
03.02.2023 5 z 5

Pěkná kniha jak si žena vybojovala aby mohla být dirigentkou stojí za přečteni.

nada3314
31.01.2023 5 z 5

Ne jenom, že je kniha krásná navenek, ona je krásná i uvnitř. Opět jeden z příběhů, který se čte sám a má i velký přesah. Bylo to fascinující, co se člověk všechno dozví o klasické hudbě a hlavně o tom, že když si půjdete, tvrdě za svým cílem může se konat i velký happy end. Ještě o to je to zajímavější, že se příběh opírá o skutečné události ze života Antonie Bricové. Antonie byla žena velmi nadaná, na piano hrála od dětství a jejím velkým snem bylo prosadit se jako dirigentka. Ale všichni víme, jak to ve 20 letech 19. století bylo. Ženy v ní celkově neměly místo, natož tak v hudbě. Antonie je však průkopnice a musím vyzdvihnout, jak byla opravdu statečná, protože tím čím si prošla, bylo až neuvěřitelné. Tolik klacků pod nohy, které ustála, my normální smrtelníci nezažijeme ani za 10 životů.

Už mám přichystán i film, takže se na něj v brzké době podívám jsem moc zvědavá jak to filmaři zvládli. Kniha je úžasná moc doporučuji.

zuzana2599
28.01.2023 4 z 5

Beletrizovaný životní příběh Antonie Bricové, která se i přes nepřízeň osudu a doby vypracovala na první úspěšnou dirigentku a prorazila tak v ryze mužském povolání.
Kniha byla nejenom čtivá a já fandila lásce Antonie a Franka, ale líbilo se mi, že se jsem i mnohému poučila a rozšířila si tak své obzory v oblasti hudební. Hezké to bylo !

ela1972
13.01.2023 5 z 5

Krásné, stručné, výstižné a poučné

Katka2382
09.01.2023 5 z 5

Skvěle napsaná kniha.
Čte se v podstatě sama,zhltla jsem ji za jeden den.

kramlinka88
07.01.2023 5 z 5

Původně jsem chtěla dát jen 4 hvězdy, ale rozhodl úplný závěr knihy. To, že je příběh inspirovaný skutečným příběhem - to, že Antonii se podařilo svým způsobem bořit zajeté mýty, že ženy jsou jen hospodyňky, které mají sedět doma a starat se o děti a domácnost. Moc jsem jí fandila :-) I když samotná kniha byla psaná trošku strohou formou, chyběly mi tam malinko emoce, ale zase, jako popis skutečného života se to dá celkem pochopit :-)
Moc pěkný příběh, těším se na film :-)

sidonka
06.01.2023 5 z 5

Nádherní kniha o milovnici hudby a dívce, která si jde za svým cílem a nevzdává se i přes všechny překážky, které jí život přináší, hodně inspirativní

Adina143
03.01.2023 4 z 5

„Hudba pro mě znamená úplně všechno, nevzdám to. Zkusím to, i kdybych měla umřít. To je mi milejší než to nezkusit.“
Kniha je inspirovaná skutečným životním příběhem Antonie Bricové, která se stala první úspěšnou dirigentkou v historii. Dočkala se vlastních koncertů i orchestru, ale stálé angažmá jí nikdo nenabídl – protože byla žena. Román otevírá řadu aktuálních témat, a to navzdory tomu, že se jeho děj odehrává před sto lety – lze vůbec reálně zvládat kariéru i mateřství souběžně? A jak se dá vyrovnat s tím, že žena je už předem odsouzena k neúspěchu?
Postavy by si zasloužily větší psychologickou prokreslenost, na knížce je znát, že autorka vycházela z filmového scénáře, přesto ale není problém fandit Antonii až do konce. Jak zazní v knize: „Umění nezná pohlaví.“

Vendulis
03.01.2023 5 z 5

Když jsem knihu začala číst, nic jsem o ní nezjišťovala, nečetla anotaci a o to víc mě kniha překvapila. Autorka vypráví neuvěřitelný příběh Antonie Brico, ženy, která změnila běh hudebních dějin. Skvělý příběh o boji a houževnatosti, o tom, jak se nevzdat svého snu. I když to to někdy znamená, že se musíme vzdát něčeho jiného. Moc doporučuji.

Kaja1
03.01.2023 5 z 5

Moc pěkný příběh o boji ženy vykonávat povolání a živit se tím, co nadevše miluje. Mám ráda příběhy, které jsou napsány podle podle skutečných osob. Ráda se podívám i na film.

Killerka
02.01.2023 5 z 5

Ta skládací židle :D
Krásná kniha. Sice občas drsná a smutná, ale i tak... Nemohla jsem se odtrhnout a určitě si pustím i film.

Nuttelka
01.01.2023 5 z 5

Fíha, vůbec jsem netušila, do čeho jdu a naprosto mě Willy - Antonia pohltila, že jsem knihu dala na jeden zátah. Úžasná kniha, velmi silný příběh. Strašně mi rvalo srdce, jak to ženy vůbec neměly lehké a o nějakém úspěchu vůbec nemohla být řeč. Ješitnost a ega mužů je příšerná věc. Antonia se nevzdala, šla si za svým snem a já hltala každou stránku, každé slovo. Frank i Robin jsou každý svým způsobem úžasní, kteří by pro Antonii udělali vše, jak hlubokou lásku k Antonii cítili. Hudbu si určitě pustím a musím si vyhledat i film. Kdo s knihou váháte, neváhejte a čtěte :-)

Danago
15.11.2022 5 z 5

To byla neuvěřitelná kniha. Román je velice čtivý. A Když víte, že toto byl skutečný život Antonie musíte si uvědomit, že sám život dokáže napsat něco neuvěřitelného.
Moc jsem jí fandila a přála úspěch. Je neskutečné, že toto se dělo vlastně nedávno. Jak to ženy měly těžké a těžko hledaly podporu. Bolelo mě s toho srdce. Ale jsou tu i drobné a někdy větší výhry.
Doporučuji si přečíst i doslov, který mě také šokoval.
Úžasná kniha, skvěle napsaná má velký přesah a mnoho jsem se toho naprosto nenásilnou formou dozvěděla. Nejen ze světa hudby .

Bearl
23.10.2022 5 z 5

Skvělá kniha, čtivá, poutavá, romantická, poučná. Bez hluchého místa. Vždycky když se zdá, že už je na dobré cestě, stihne ji další rána...

osudy žen dirigenti, dirigování podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Maria Peters