Diogenés v sudu

Diogenés v sudu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106689/bmid_diogenes-v-sudu-kG9-106689.jpg 5 130 26

Diogenes v sudu a dalších dvacet známých příběhů z doby dávné a nejdávnější. Jaké tajemství v sobě skrývá trojský kůň? K čemu je norimberský trychtýř, Prométeův oheň nebo Ariadnina nit? Co se stalo u Waterloo a kdo zvolal: A přece se točí…? A co Achillova pata a Kolumbovo vejce? Vtipné odpovědi na tyto a další záludné otázky najdete v knize Hany Doskočilové. Originálními ilustracemi, které podtrhují humorné ladění textu, ji doprovodil Gabriel Filcík. Vyprávění je určeno zvídavým dětem od osmi let, ale rádi po něm sáhnou i jejich rodiče a prarodiče, aby si příjemným způsobem oživili školní znalosti a doplnili mezery ve vzdělání.... celý text

hankapimi
11.03.2015 5 z 5

Poučná knížka pro malé zvídavé školáky, vtipné ilustrace a nenásilný humor. Přečetli jsme s vnoučky o jarních prázdninách, nejvíc se jim líbila Aradnina nit, Kolumbovo vejce a Achillova pata. Při čtení jsem si osvěžila a doplnila mezery ve vzdělání i zavzpomínala na knihu Co to je, když se řekne...
A ještě musím zmínit jednu přečtenou knížku pro děti Kluk a pes od Ivony Březinové, ta se vnoučkům také moc líbila !
A pak jsme ještě zvládli Za pohádkou kolem světa..

reader.007
07.12.2014 5 z 5

Tato kniha a o něco později vydaný Damoklův meč mi velmi příjemnou a nenásilnou formou osvětlily takové výrazy a slovní spojení jako jsou například Kolombovo vejce, Norimberský trychtýř nebo Utopie. Už proto mají společně skutečnou literární hodnotu, protože s dětmi mladšího školního věku nehrají oblíbenou dospěláckou hru "na to jste ještě mrňaví".

Aligator
14.11.2014 5 z 5

Tuto knihu opravdu obdivuji :)

Aligator
14.11.2014 5 z 5

Tuto knihu jsme dostali jako povinnou četbu, moc se mi ta knížka líbí (obsahově)

kika 13
02.03.2013 4 z 5

Kdo by to neznal no pamatuji se na ní.

Zmiu
04.11.2012 5 z 5

Jedna z knih mého dětství. Příběhy jsou nejen poučné, ale také doplněny vtipnými obrázky. Takhle jsem se nenásilně seznámila se známými filosofy a vědci, a dodnes si je pamatuju více díky této knize, a ne díky školní výuce.