Díky, grazie, merci

Díky, grazie, merci https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531811/bmid_diky-grazie-merci-65c65a6d8ec0b.jpg 4 15 3

Co byste udělali s mnohamilionovou výhrou? Osmdesátiletá Gina má velmi neobvyklé řešení. Uvědomí si, že mnoha lidem, s nimiž se v životě setkala, byť třeba letmo, vděčí za to, že je tam, kde je. A tak se rozhodne postupně je všechny vyhledat a osobně jim poděkovat. Peníze, které pro ně má, nejsou nakonec až tak důležité. Velké dobrodružství začíná... celý text

veriszv
předevčírem 3 z 5

Tahle kniha má opravdu krásný námět. Později působí trochu překombinovaně, nicméně autor v závěru píše, že se volně inspiroval životy svých prarodičů.
Také je zde patrná jistá rozdrobenost nebo jakási povrchnost příběhu, která je podle mě dána hlavně rozsahem, protože kniha má pouze 270 stran, ale stane se tam toho opravdu hodně.
Nicméně i přes mé výhrady je to kniha, která mě bavila, pohltila a pustila až na konci. Gině i její vnučce Chloé jsem moc fandila a prožívala s nimi jejich osudy.
Několikrát jsem u knihy slzela a dozvěděla jsem se i několik věcí z historie, o kterých jsem netušila.
Je to kniha u níž mi bylo hezky a takové já teď zrovna potřebuju. Pokud taky chcete potěšit duši, dobrodružství s Ginou můžu doporučit.

alzbeta4340
21.04.2024 3 z 5

Jednotlivé zásadní události Ginina života jsou opravdu zajímavé, není jich málo, ale jsou popsány dosti stručně. Proto na mě celý příběh působil rozdrobeným až povrchním dojmem.
2,5 hvězdičky

iveta3689
20.03.2024 4 z 5

Milé vyprávění i o nehezkých věcech. Je to podané s noblesou starší dámy, moc příjemně se čte.

Julien Sandrel
francouzská, 1980
2018  77%Pokoj zázraků
2024  84%Díky, grazie, merci

Kniha Díky, grazie, merci je v