Dianetika: Původní teze

Dianetika: Původní teze https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54037/puvodni-teze-54037.jpg 3 10 2

Toto je první popis pana Hubbarda Dianetiky. Původně kolovala mezi pár přáteli v podobě rukopisu, ale brzy se začala kopírovat a předávat z ruky do ruky, až na konec doslova obíhala celý svět.

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus Náboženství
Vydáno: , New Era

Dianetics: the original thesis , 2005

zuzana1CG4
17.04.2024 5 z 5

Skvělá kniha. Patří k základu, co potřebuješ znát, když chceš pochopit lidskou mysl či lidske chování. Vřele doporučuji

vlkodlaq
06.04.2024 odpad!

Sci-fi autor pokládá základy své církve (sekty), která asi sedmdesát let manipuluje, ovládá, vydírá, unáší a prý i zabíjí lidí se dvěma prostými cíli, moc a peníze. Její členové s vymytými mozky se infiltrují do vlád celého světa s cílem ovládat a manipulovat. Zmíněné průzkumy a skvěle vypadající čísla jsou kompletně smyšlený blábol s jediným cílem, "působit" jako věděcky podložená teze, ale to je vše. Když pěkně vyleštíte mosaz, taky bude působit jako zlato a někteří ji budou prodávat jako zlato, ale pořád to bude mosaz. Úplně stejně napsal Hubbard snůšku blábolů, které vydává za vědu, dokonce prodával jako vědu, ale pořád je to smyšlená sci-fi.