Pavoučí měsíc

Pavoučí měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398/bmid_pavouci-mesic-cp3-398.jpg 4 135 13

Diablo série

< 4. díl

Velký úspěch Království stínu „donutil“ R. Knaaka k napsání další knihy s nekromancerem Zaylem a jeho věrným společníkem Humbartem. Hnán nočními můrami spěchá lord Aldric Jitan do ruin tajemné hrobky, kde, jak doufá, probudí strašlivé zlo, které tam spí už od pádu Tristramu. Temnota šířící se zemí přitahuje tajemného nekromancera Zayla, který nakonec pronikne do Jitanových plánů – aniž by ovšem věděl, že všechny události dal vlastně do pohybu jeden z jeho bratří. Když nyní na obloze vychází Pavoučí měsíc, odporný pavoučí démon, Astrogha, se připravuje přivést na svět své služebníky.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Moon of the Spider , 2006

SUC185
04.10.2023 4 z 5

Opět svižné a velmi dobře čtivé fantasy z herního světa Diablo. Navíc se Zaylem a Humbartem k tomu.

Takkia
24.03.2022 5 z 5

Diablo, nekromancer, ukecaná lebka...
Velkou roli zde hraje nostalgie, protože to byla první knížka, která byla opravdu moje, koupená za první vydělané penízky. Navíc Diablo 2 byla jedna z prvních "lepších" her na našem počítači, takže to univesum je taky moje oblíbené.
Děj je poměrně jednoduchý, autor hezky vykresluje, že to člověk vidí skoro jako film. Tempo odsejpá, zajímavý konec, i když někoho můžou štvát nezodpovězené otázky.

Luigi1
24.01.2021 5 z 5

Vyvrcholení této série se povedle nejen díky Zaylovi a Humbartovi,ale i popsanému příběhu.

rosotaj
02.07.2020 5 z 5

Oblíbená postava nekromancer Zayl se vrátil, takže to byla záruka dobrého čtení. Každopádně nic pro arachnofobiky :)

l.e.d
28.12.2019 4 z 5

Oproti Dědictví krve mě kniha bavila. Necromancer mě zaujal a už i svět mi přišel dost temnej. Neměl jsem velké očekávaní a nakonec byl velmi spokojený. Dobře napsaná oddechovka.

Israha
16.12.2018 3 z 5

Zatímco v Království stínu sloužili Zayl s Humbartem potřebám příběhu, v Pavoučím měsíci je to opačně - jeho příběh slouží jen jako prostředek k jejich návratu na stránky knih. A je to poznat. Chaotické, překombinované, doslova přecpané všelijakými samoúčelnými zvraty, navíc na můj vkus příliš detektivní a méně akční a tajemné. Díky Knaakovu nezaměnitelnému stylu, založeném na rychlém spádu a čtivosti, se to sice čte dobře (a jakožto fanouška herního Diabla mě místy až nadchlo kreativní zpracování nekromancerské magie, vycházející z herních skillů), a chemie mezi Zaylem a mluvící lebkou je pořád dobrou studnicí zábavy...ale fakt, že celá zápletka je jen banální diablovská story o dalším marném pokusu démona ovládnout svět lidí, natažená na větší délku, než jí sluší, se zastřít nepodařilo.

Zelený_Drak
19.09.2017 2 z 5

Nejčtivější kniha ze série! Ale zároveň plná údalostí, které jsou nejvíc přitažené za vlasy. Bohužel, Knaak se zase rozjel a hází postavy tam, kam potřebuje a jak potřebuje. Je to samý "Angelus ex machina" a "Daemon ex machina". Ve hře by to asi fungovalo perfektně, ale v knížce to dost drhne.

Salene Nesardo je "pro změnu" rusovlasá čarodějka a ráda obléká zelenou. Pro jednou to ale nebyly jen šaty ale i kalhoty a blůzy. Z Knaakových hrdinek patří spolu s nekromancerkou z Dědictví krve k těm zajímavějším. Bohužel je ale zcela nelogicky nejvíc ze všech postav v Pavoučím měsíci zmítána dějem sem a tam prostě proto, že autor to tak potřebuje.

Zayl a Humbart jsou fajn postavy a i díky nim se to dobře čte, ale bohužel prakticky nic nemůže plně vyvážit wendiga (v dnešní době znouzectnost, orli jako univerzální záchrana fungovali poprvé a naposledy u Tolkiena) a to, jak Salene dělá jednu hloupost za druhou.

koci.utd
16.10.2015 5 z 5

To, co původně byla nenáročná četba do MHD, se brzy proměnilo v neskutečnou jízdu, od které čtenář nemůže odtrhnout oči. Pro Knaakova fanouška nezbytnost.

Etelea
11.09.2015 4 z 5

Taky mám ráda Zayla a jeho věčného společníka. Děj se mi líbil. Doporučuji, určitě to není ztráta času.

SiuxBeast
17.04.2014 5 z 5

Velmi dobré a jak už tu psali jiní Zayl s Humbartem jsou takovou třešničkou na dortu

Anodyne
10.08.2013 4 z 5

Mohlo to být průměrné fantasy o pavoučí invazi, ale Zayl s Humbartem úroveň posunuli o výše. Krom toho i čtvrté Diablo (Knaakovo třetí) nabízí nové sympatické postavy z rodu Nesardo - Selene a Sardaka.

yank3e
13.01.2013 3 z 5

V tomhle dílu Diablo série se opět vyskytuje Zayl (no jo, moje oblíbená postava :D), takže patří mezi ty lepší. Ale vážně, čte se to příjemně, jen nesmíte srovnávat kvalitu s díly, která patří na jinou úroveň.

Brutius
08.04.2012 5 z 5

Tuto knihu jsem četl ještě před přečtením Království Stínu a teď je mi to trošku líto, protože přece jenom dost prozrazuje jak předchozí kniha končí. Velice příjemná četba, jen doporučuji číst chronologicky, až po Království Stínu ;-)