Devět krejčíků. Další případ pro lorda Petra

Devět krejčíků. Další případ pro lorda Petra https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23326/devet-krejciku-dalsi-23326.jpg 4 50 5

Lord Petr Wimsey série

Kniha vyšla i pod názvem Devět hran. Podle hlavní zápletky je tento román z prostředí malé anglikánské farnosti románem detektivním, avšak autorka jej dlouhou expozicí a postdetektivním závěrem povyšuje na baladický přiíběh o zákonitosti viny a trestu a o lidské obětavosti. Nenadále otevřený rodinný hrob obsahuje vedle nedávno sem ukládané rakve ještě zohavenou mrtvolu muže. Přivolaný detektiv lord Wimsey postupně odhaluje totožnost mrtvého, avšak vraha objevit se mu nedaří. Teprve přírodní katastrofa pomůže… ... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Svoboda

The Nine Tailors , 1964

petra.kosiky
petra.kosiky
04.05.2020 4 z 5

Ze str, 215:
"Vykopeš jedno, musíš vykopat druhé," řekl si Wimsey. "Kéž bychom nikdy nebyli vykopali Deacona. Jakmile jednou pustíte vodu, musí někam jít."

Přečetla jsem jedním dechem. Trochu jsem se ztrácela ve výkladech o zvonění více zvony a o hrazenářských dílech na blatech, ale jinak jsem si knihu moc užila.

Medicka19
Medicka19
31.10.2019 3 z 5

Z mého pohledu méně známá i méně zdařilá kniha od této autorky. I když musím ocenit popis umění jak zvonařského tak vodohospodařského.
Samotná zápletka ovšem není nijak zajímavá.

jarin58
jarin58
05.01.2019 4 z 5

Parádní počtení.

Finn69
Finn69
10.06.2018 4 z 5

Zase jeden zapeklitý případ Petera Wimseyho, po všech stránkách je to velmi příjemné čtení. Kvůli těmto knihám se Dorothy Sayersová pořád ještě vydává - má to myšlenku, klasický anglický humor, atmosféru, zajímavý příběh i nějakou tu přidanou hodnotu v podobě zamyšlení nad vinou a trestem. Co chtít víc?

Aiwa
Aiwa
02.09.2014 4 z 5

Detektiv sympaťák + poznáváme Anglii + přínosné informace (o zvonech) + slušná zápletka se špetkou suchého humoru. Výsledkem je kvalitní detektivka a pocit, že na zvony se už nebudu nikdy dívat stejně. Doporučuji a chystám se na další díly.