Záhada španělské truhly

Záhada španělské truhly https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64214/bmid_zahada-spanelske-truhly-Y4w-64214.jpeg 4 112 5

Povídky A. Christieové, M. Allinghamové a D. L. Sayersové. Výbor sestavili F. Jungwirth a V. Procházka. Povídky: Záhada španělské truhly – Agatha Christie Slavičí hnízdo – Agatha Christie Duše krupiérova – Agatha Christie Čtyři podezřelí – Agatha Christie Společnice – Agatha Christie Utopená – Agatha Christie Bylina smrti – Agatha Christie Zakrýt si oči – Margery Allingham Ohavná historka o muži s měděnými prsty – Dorothy Leigh Sayers Cynická aféra hazardního hráče – Dorothy Leigh Sayers Učené dobrodružství s dračí hlavou – Dorothy Leigh Sayers Nerozřešená záhada s mužem bez tváře – Dorothy Leigh Sayers Senzační dobrodružství v jeskyni Ali Babově – Dorothy Leigh Sayers... celý text

SSTknihy
24.01.2023 5 z 5

Hodně dobrý výbor povídek, kterému samozřejmě vévodí ty od Agathy Christie. Kromě slečny Marplové a Poirota tu vyšetřují i další detektivové, takže výběr je opravdu atraktivní. Já jsem navíc díky téhle knížce objevila lorda Petra Wimseye, detektiva-gentlemana Dorothy Sayersové, který se od té doby stal mým oblíbeným hrdinou.

Sova15
07.10.2022 5 z 5

Poslouchala jsem na CD a pohoda.

janina66
09.09.2022 5 z 5

Příjemné a pohodové povídky. Nejvíce mě zaujala záhada španělské truhly. Některé ostatní povídky jsem četla v jiné povídkové knize.

Burák
27.02.2022 4 z 5

Velmi povedený výběr detektivních příběhů, od různých autorek. Agatha hraje zase prim, ale jsem ráda za rozšíření obzorů, protože ostatní autorky jsem neznala. A moc ráda si od nich v budoucnu ještě něco přečtu.

konicekbily
19.03.2016 5 z 5

Tento výběr je opravdu zdařilý. Přečteno poprvé ihned po vydání - Zlatá šedesátá!