Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu

Jedna z nejoblíbenějších knížek proslulé spisovatelky Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena vychází již podvanácté. Šest dětí – Lisa, která nám všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a Olle – prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále tato půvabná knížka neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11902/deti-z-bullerbynu-6EP-11902.jpg 4.62767

Děti z Bullerbynu (1.)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn (1952)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

irmag
včera

Miluju Děti z Bullerbynu!

Iljaajli

Miloval jsem ji jako malý, zbožňoval jsem ji, když byly starší dcery malé a mohl jsem ji číst před spaním a těším se, až bude nejmenší dcerka o kousek větší...
Astrid Lindgrenová je nejlepší autorka dětských knížek vůbec. Promiňte Bohumile Řího, nepsalo se mi to lehce.

knihomol5555458

Kniha kterou jsem kdysi četl snad 4 krát. Je to dobrá kniha.

PeM

Kniha mého mládí, moje ze všech nejoblíbenější....teď ji budu číst svým dětem :-)

VeronikaSas1

Tak diky ctenarske vyzve jsem se ke knize vratila po asi 20ti letech. Kniha se mi moc libila a diky ni jsem si zavzpominala i na sve detstvi. Uz ted se tesim,jak ji budu cist s dcerou.

princesse

Skvělé čtení. Právě jsme s dcerou dočetly a moc jsme se nasmály. Shodou okolností, když jsme začaly číst, začali seriál dávat ve Studiu Kamarád. Náhoda. Tato kniha by měla snad být přímo "povinná četba" pro každé dítě. Určitě rády doporučujeme.

SeverusSnape

Krásná dětská kniha s nádhernými ilustracemi od Heleny Zmatlíkové.Jízda do dětství

kní

Jednou, sotva jsme začali, řekl Lasse Ollovi:
"Petruska saldo bumbum."
A Olle mu odpověděl:
"Kolifink, kolifink."
A Bosse řekl:
"Mojsi dojsi filibom ararat."
Zeptaly jsme se, co tím myslili, a Lasse řekl, že je to taková zvláštní řeč, které rozumějí jenom kluci. Řekl, že pro holky je to příliš těžké.

Schwestrn

Tajně sním o tom prožít to, co prožili Anna, Lisa, Britta, Olle, Lasse a Bosse..

martas006

Pěkné, možná se k ní ještě vrátím, až syn povyroste, abych mu ji mohla přečíst :)

Tánička11

Když jsem ještě chodila do 3.třídy tak jsem u kamarádky viděla jsem jí a začetla se a tak jsem poprosila svoje rodiče či by mi tuto knihu nekoupily za týden mi ji daly jako překvapení doteď si pamatuji jak mě zavolali do obývacího pokoje a tam nenápadně na mě hleděli já jsem z počátku nechápala proč ale pak se mamka nenápadně koukla na stůl a tam ležela tak krásná kniha má ji tady s sebou s věnováním vím jak jsem byla nadšená a knihu s radostí četla i přesto že jsem se do tě doby knihám odpírala, pamatuji si že hned měsíc nato co jsem knihu dočetla jsme ji začali číst ve škole a já jako chytrá holčička věděla co bude dál krásný spomínky máte taky takové ?

havranice

Vím, že se dětem kniha líbí, ale já jako dospělá ji na rozdíl od jiných knih, které dětem čtu, vnímám prostě jako prázdnou nudu. S vypětím všech sil jsem dceři přečetla první část, k té další už jsem se nebyla schopná přinutit a řekla jsem dceři, že si to může dočíst, až se sama naučí číst. Já vím, že jsou tam pěkná přátelství těch dětí, že je asi pěkná právě ta milá všednost a běžná malá dětská dobrodružství, která spolu tak pospolitě prožívají - to vše bych měla ráda, ale mně tam prostě chybí nějaká hlubší myšlenka, přesah, nebo alespoň více propracované příběhy a zápletky. Mně to vše vyznívá strašně ploše typu - sáňkovali jsme, byla u toho sranda a taky jsme někdy spadli, konec ....Ale dceři se to líbilo. Mě to nezaujalo právě ani v mém dětství - holky o tom mluvily ve škole, tak jsem to zkusila (byla jsem nadšený čtenář), ale jako jednu z mála knih jsem to ani tehdy nedočetla..

MirijamFrankl

Krásná knížka.Čtena nejednou.

Atanone

Děti z Bullerbynu jsem dostala ke svým 27. narozeninám a byl to tehdy jeden z nejkrásnějších dárků. Do té doby jsem knihu jen marně sháněla. Ve vesnici,kde jsme bydleli,když jsem byla malá,se kniha v knihovně skoro nedala vypůjčit,protože jsem ji měla permanentně vypůjčenou já.

Terka_Bohmova

docela vtipná knížka doporučuju dětem :)

StihOMam

Neskutecna klasika s nesmrtelnymi pribehy, na ktere si jeste dnes radi zavzpominame. To je dilo, ktere nejde z hlavy vytesnit.

EvikU.

Jako dítě jsem tuto knihu hltala a i svým dětem ji četla. Povedená kniha, která se dá číst ve víc generacích.

MinaHawke

Krásná kniha, moc mě bavila.

witiko

Jediná kniha od Astrid Lindgrenové, kterou jsem dětem přečetl rád a bez výhrad.

PeťkaW.

Tato kniha je mezi dětskými příběhy podle mě naprosto ojedinělá. Už jen kvůli prostředí, postavám a jejich činnosti, které jsou pro české děti něčím úplně novým a neokoukaným. Bohužel současné děti asi toto kouzlo neocení a tak Děti z Bullerbynu zůstanou oblíbenými jen u odrůstajících generací.

Hoshi

Prvně jsem ji četla na základní škole a od té doby se k ní velmi ráda vracím. Tahle kniha má asi podíl na mé lásce ke knihám. Je to nádherný příběh, který neomrzí.

Vlasta155

Nádherná vzpomínka na dětství.

hanccc

Kniha mého dětství a hlavně kniha mého srdce, kterou jsem četla tolikrát, že bych to už ani nespočítala.

KikinkaV

Zřejmě nejoblíbenější dětská kniha, kterou jsem po několikáté četla ještě v teenagerovském věku. Nezbývá mi než přiznat Astrid Lindgren velký podíl na mé dnešní lásce ke knihám.

dancadragneel

Krásná dětská klasika.... překrásné čtení, které nikdy neomrzí

milena8281

Příjemná klasika pro děti o dětech a radostech dětství.

Mikako

Chvilkový návrat do dětství :-)

alef

Úžasná knížka o šťastném dětství, prožitém na místě, kam se lze pak vracet ve vzpomínkách celý život :-) ... obdivuji Astrid Lindgrenovou jak pomocí naprosto všedních situací, dokáže v čtenáři navodit pocity klidu a bezpečí (a to nejen v dětech, řekla bych, že to velice dobře funguje i na nás ... dospělé ... na mě teda určitě :-)) ... já si tedy rozhodně užívala tenhle výlet do dětství, plného běhání venku, rošťáren a společných her s kamarády ... u mě paní Lingrenová vyvolala příjemné vzpomínky (na mé dětství a na spoustu prázdninových dní u mé babičky na vesnici :-)... tak si říkám, že s touhle knížkou bych měla každý den usínat ... to by pak byly kráááásné sny :-))))...

Emilie1906

Jedna z nejkrásnějších knih z povinné četby na prvním stupni základní školy. Do dnes na ni ráda vzpomínám.

brzda.

Jedna z mích nejoblíbenějších knih.