Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu

Jedna z nejoblíbenějších knížek proslulé spisovatelky Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena vychází již podvanácté. Šest dětí – Lisa, která nám všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a Olle – prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech...celý text

Jedna z nejoblíbenějších knížek proslulé spisovatelky Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena vychází již podvanácté. Šest dětí – Lisa, která nám všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a Olle – prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále tato půvabná knížka neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11902/deti-z-bullerbynu-6EP-11902.jpg 4.62616
Série:

Děti z Bullerbynu (1.)

Originální název:

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn (1952)

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno:, Albatros
Více informací...
Nahrávám...

Komentáře (324)

Přidat komentář
Atanone
dnes

Děti z Bullerbynu jsem dostala ke svým 27. narozeninám a byl to tehdy jeden z nejkrásnějších dárků. Do té doby jsem knihu jen marně sháněla. Ve vesnici,kde jsme bydleli,když jsem byla malá,se kniha v knihovně skoro nedala vypůjčit,protože jsem ji měla permanentně vypůjčenou já.

Terka_Bohmova
23. dubna

docela vtipná knížka doporučuju dětem :)

StihOMam
16. dubna

Neskutecna klasika s nesmrtelnymi pribehy, na ktere si jeste dnes radi zavzpominame. To je dilo, ktere nejde z hlavy vytesnit.

EvikU.
05. dubna

Jako dítě jsem tuto knihu hltala a i svým dětem ji četla. Povedená kniha, která se dá číst ve víc generacích.

MinaHawke
27. března

Krásná kniha, moc mě bavila.

witiko
22. března

Jediná kniha od Astrid Lindgrenové, kterou jsem dětem přečetl rád a bez výhrad.

PeťkaW.
21. března

Tato kniha je mezi dětskými příběhy podle mě naprosto ojedinělá. Už jen kvůli prostředí, postavám a jejich činnosti, které jsou pro české děti něčím úplně novým a neokoukaným. Bohužel současné děti asi toto kouzlo neocení a tak Děti z Bullerbynu zůstanou oblíbenými jen u odrůstajících generací.

Hoshi
13. března

Prvně jsem ji četla na základní škole a od té doby se k ní velmi ráda vracím. Tahle kniha má asi podíl na mé lásce ke knihám. Je to nádherný příběh, který neomrzí.

Vlasta155
12. března

Nádherná vzpomínka na dětství.

hanccc
10. března

Kniha mého dětství a hlavně kniha mého srdce, kterou jsem četla tolikrát, že bych to už ani nespočítala.

KikinkaV
08. března

Zřejmě nejoblíbenější dětská kniha, kterou jsem po několikáté četla ještě v teenagerovském věku. Nezbývá mi než přiznat Astrid Lindgren velký podíl na mé dnešní lásce ke knihám.

dancadragneel
08. března

Krásná dětská klasika.... překrásné čtení, které nikdy neomrzí

milena8281
06. března

Příjemná klasika pro děti o dětech a radostech dětství.

Mikako
05. března

Chvilkový návrat do dětství :-)

alef
01. března

Úžasná knížka o šťastném dětství, prožitém na místě, kam se lze pak vracet ve vzpomínkách celý život :-) ... obdivuji Astrid Lindgrenovou jak pomocí naprosto všedních situací, dokáže v čtenáři navodit pocity klidu a bezpečí (a to nejen v dětech, řekla bych, že to velice dobře funguje i na nás ... dospělé ... na mě teda určitě :-)) ... já si tedy rozhodně užívala tenhle výlet do dětství, plného běhání venku, rošťáren a společných her s kamarády ... u mě paní Lingrenová vyvolala příjemné vzpomínky (na mé dětství a na spoustu prázdninových dní u mé babičky na vesnici :-)... tak si říkám, že s touhle knížkou bych měla každý den usínat ... to by pak byly kráááásné sny :-))))...

Emilie1906
25. února

Jedna z nejkrásnějších knih z povinné četby na prvním stupni základní školy. Do dnes na ni ráda vzpomínám.

brzda.
25. února

Jedna z mích nejoblíbenějších knih.

adevis
20. února

Knihu jsem četla naposledy na ZŠ, ale letos jsem k ní v rámci čtenářské výzvy a knize od švédského autora vrátila. A bylo to boží počtení :)

anna6021
15. února

Budu jí milovat navždy!

Petja
05. února

Jedna z mých nejoblíbenější dětských knih, po které jsem ráda sáhla ještě na střední škole i na vysoké. Vůbec nedovedu pochopit, že ji třeba někdo nemá v knihovně :-). Nyní ji posloucháme s mou malou dcerou jako audioknihy v úžasném podání Libuše Šafránkové a rády si pořád dokola prohlížíme úžasné ilustrace Heleny Zmatlíkové.

Hanulka25
31. ledna

Srdeční záležitost! kniha mého dětství, četla jsem jí pořád dokola

whiolet
28. ledna

Nesmrtelná klasika, která mi dělala společnost v dětství :)

LimedkaMikki
24. ledna

V naší rodině se předává láska k této knížce z generace na generaci. Já sice trochu vybočuju tím, že to není u mě number one, ale i tak se mi dost líbila. Pro děti je to skvělá knížka a je jen velmi málo knih, které by mohly s ní soupeřit. I když je Astrid výborná spisovatelka, žádná z dalších knížek už nebyla tak skvělá (ani Pippi dlouhá punčocha).

JakubiRa
15. ledna

Knížka, kterou mám vždy po ruce v knihovně. V dětství to byla první knížka, kteru jsem přečetla celou. Teď už si vyhledávám jen příhodné kapitoly - nedávno - část druhá - Jak slavíme v Bullerbynu vánoce. Vždycky se mi vrátí ty pocity z dětství. V tom jsou kvalitní knížky nezaměnitelné.

SteveP1
10. ledna

Je to už pár desítek let, co jsem ji čítával. Jedním slovem NÁÁÁDHERA !!!

Welinie
10. ledna

Moje nejoblíbenější kniha dětství... A koho ne. Hlavně při holky. Nikdy nezapomenu ty tři domy vedle se a jak jsem snila, abychom se takhle někam nastěhovali. Astrid Lindgrenová je skvělá spisovatelka a Děti z Bullerbynu hodnotím 5 hvězdami, zaslouží si to.

tatafa
06. ledna

krásná knížka, která si v každé době nalezne svého čtenáře. Kouzelné vyprávění, které zároveň přibližuje trochu jinou kulturu severských zemí. Vřele doporučuji!

zuzanagelnarova
06.12.2016

Tuhle knížku už jsem přečetla tolikrát, že bych to nespočítala na všech prstech

tygřík2
29.11.2016

Po Pipi moje druhá nejoblíbenější knížka této autorky. Milovala jsem příběhy Lisy a jejích kamarádů ze tří statků v dětství a tuto lásku jsem přenesla i na své děti. A pokud mne náhodou skolí nějaká chřipka, nejednou sáhnu zrovna po této knížce.

warca
25.11.2016

Milována knížka mého dětství! Předčítala nám ji mamka a pak jsem ji přečetla i několikrát sama.
Vždycky jsme se do jejich dobrodružství úplně vžila.