Záhada v kině

Záhada v kině https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197379/zahada-v-kine-197379.jpg 4 9 9

Kdo unáší psy ve Valleby? Majitelé psů jsou zoufalí, neznámý pachatel po nich navíc žádá tisíce korun výkupného. Jinak bude zle! Lasse a Maja na nic nečekají a vydávají se po stopě zločinu. Pátrání je zavede do potemnělého sálu kina Rio!

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Biografmysteriet , 2004

Radoľa
04.11.2020 3 z 5

Môj komentár sa vzťahuje k slovenskému vydaniu (Záhada v kine, vydavateľstvo Verbarium, s.r.o., Bratislava 2017).

Mesto Lotorkovo je dejiskom série detektívnych prípadov, ktoré rieši dvojica spolužiakov zo školy - Lasse s Majou. Zriadili si detektívnu kanceláriu v Majinej pivnici, kde si vedú malý archív, pozostávajúci z článkov s krimi tématikou, uverejňovaných v miestnych novinách. Z novín sa dozvedia aj o sérii krádeží psov v mestečku. Náhoda ich zavedie na stopu do miestneho kina.

Zrozumiteľná, no nie hlúpa a hlavy vymieľajúca, nenáročná detská detektívka cielená prevažne na najmenších čitateľov (od 6 - 7 rokov) s množstvom obrázkov, veľkým písmom, neveľkým rozsahom (78 strán) a niekoľkými mapami mesta.

Negatívum: Z celkového rozsahu knihy (88 strán) takmer 10% (8 strán) zaberajú reklamy na iné detské knihy vydavateľstva. Ako sa mi takáto stratégia nepáči pri knihách pre dospelých, o to odpornejšia mi je pri knižkách určených primárne deťom.

Verča16
11.06.2018 3 z 5

tuhle knihu jsem cetla jako první z cele serie a zaujala me na první dojem