Pavouk

Pavouk https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499029/bmid_pavouk-gN6-499029.jpeg 4 1357 1357

Joona Lina se vrací s devátým případem… a opět mu jde o krk. Před třemi roky dostala Saga Bauerová pohlednici s výhrůžným textem o pistoli s devíti bílými kulkami, z nichž jedna čeká na Joonu Linnu, a tvrzením, že zachránit ho může jedině Saga. Pohlednici sice Joonovi ukázala, ale čas plynul a hrozba upadla v zapomnění jako bezvýznamná provokace. Až doposud. V Kapellskäru byl nalezen pytel s téměř rozpuštěným tělem. Na místě činu zůstala bílá nábojnice. Bestiální pachatel dává policii možnost zastavit sérii vražd tím, že rozluští složité hádanky. Joona Linna a Saga Bauerová společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu vyhlédnutých obětí — dřív než bude pozdě. Ve svém pronásledování jsou čím dál zoufalejší. Co když se tento sériový vrah nedá zastavit? Co když už jsou sami lapeni v síti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Spindeln , 2022

MistrCZ
04.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Je to napínavé,nicméně hlavní zápletka je hodně kostrbatá, jen aby se tam narouboval Jurek Walter, a hlavní padouch jako geniální nepolapitelný nadclovek je těžko uveritelný

kochichak
03.01.2023 5 z 5

Tak tahle kniha se povedla. SPOILER: Trochu jsem doufala že se o rodinu přece jen někdo staral a bylo mi líto že ne. Když Jurek přežil co přežil v předchozích knihách. Osobně si myslím že pokračování bude. Že přece jen z podzemí někdo utekl

Pajic21
03.01.2023 5 z 5

Kepler je prostě mistr oboru. Zrcadlový muž a Pavouk jsou za mě opravdu topovky.

Belanna
03.01.2023 5 z 5

Švédská dvojka, která to zkrátka umí.
Napínavé, skvěle se četlo, perfektní načasování a dokonalá psychologie.
Opět se zde ukazuje smysl pro detail, ať už v popisu akcí, v myšlenkových pochodech a nebo v nastolení atmosféry, která se vryje pod kůži.
Líbilo se mi navázání na Jurkovu linii.
Co mě ale odrovnalo, byl výběr obětí, které se dostaly do pavoučích sítí.
Přesto považuji tento díl za nejlepší.

FilipHaring
02.01.2023 5 z 5

Veľmi dôstojné zavŕšenie série (nepredpokladám pokračovanie). Dej je nabitý akciou, prepracovaným dejovým opisom a fascinujúcou temnotou (Jurkou odkaz).

hnusák
02.01.2023 5 z 5

Je úplně jedno, zda-li je celá kniha uvěřitelná či nikoli, zda se zdá, že pachatelce vše vychází až neuvěřitelně přesně a v reálném životě by se pravděpodobně každý zachoval asi jinak, dávky nasílí a sexu jsou zde předkládány tak, aby kniha byla čtivá a člověk se do ní zahryzl tak, že stěží na konci zuby rozevře. Musím říci, že nová kniha od páru Lars Kepler pro mne splnila všechny atributy velmi napínavého čtení.

Nelly
02.01.2023 5 z 5

Super - napínavé jako kšandy. Ani mi nevadil ten Jurek (stejně jsem většinu z předchozích dílů zapomněla a ani to nevadilo). Připadá mi, že ve stylu psaní se autoři od prvních dílů o dost zlepšili. Škoda jen, že je v jejich knihách tolik násilí, zvráceností a temnoty - no, asi ten svět kolem nich takový je...

Sar00
02.01.2023 2 z 5

(SPOILER) Já vlastně ani nevím, jak tuto knížku ohodnotit. Rozhodně jí nechybělo napětí a čtivost. Ovšem děj byl extrémně přitažený za vlasy. Všem hrabe z Jurka. Člověk má z knihy pocit, že se na vás jen podíval a získáte trauma do konce života. Psychicky narušená ženská kvůli tomu zabije x lidí, včetně policistů, kteří se chovají úplně iracionálně. (Jde po mně šílený sériový vrah a dokonce vím, kde mě plánuje zabít? Co udělám? Pojedu tam!) Ženská taky asi musí mít obrovskou sílu, když tahá mrtvá těla, jako by se nechumelilo. :D A to načasování! Vraždí přesně ve chvíli, kdy pošťák doručí figurku.

Nemůžu si pomoct, ale čekala jsem víc.

twiggynka
01.01.2023 3 z 5

Moc jsem se těšila na další případ Joony a Sagy, ale připadalo mi to místy až neuvěřitelné, jak vrahovi vše vychází, sexuální pasáže přehnané a někdy zbytečné popisování situací... Takže za mě docela zklamání , místo nadšení.

oneironaut
31.12.2022

(SPOILER) Tak tohle jsem ani nedočetl...ten vrah má tak neuvěřitelně štěstí až jsem se musel smát...jedna oběť náhle ztratí brýle, takže nic nevidí, druhé se zrovinka vybije telefon když se blíží vrah, takže nemůže zavolat o pomoc...a pořád totéž, figurka, hádanka, vražda, pomalá policie a zas figurka, hádanka, vražda...dočetl jsem ke čtvrté vraždě a sbohem.

Holly.W
30.12.2022 4 z 5

Strašně jsem se těšila na nového Keplera! A moje srdíčko zaplesalo, Joona opět pracuje se Sagou. První polovina knihy ubíhá v neuvěřitelném tempu, čtenář napětím zadržuje dech a nemůže se odtrhnout, jedna brutální vražda za druhou. Ovšem pak se to začne kazit. Až příliš brzo se dozvídáme kdo je pachatel. Kde je to hádání? A když už víme kdo je pachatel, tím víc se to stává neuvěřitelné a strašně přitažené za vlasy. Pachatel má až nadpřirozené schopnosti (snad má křišťálovou kouli) a je rychlejší, silnější a chytřejší než všichni ostatní. A to co jsou schopni překonat Joona i Saga.... no já bych se na jejich místě už několikrát zasebevraždila. Shrnuto: Jako detektivce tomu nic nechybí. Ale pro mě lehké zklamání, asi nejslabší dílo od Keplera. A upřímně, kdyby to nebyl Joona, tak dám jenom tři hvězdičky.

Anniee
30.12.2022 4 z 5

Číst tohle delší dobu, tak jsem zralá na psychiatra… Ale popořadě.
Na začátku mi hooodně trvalo než jsem se dostala do děje - přece jen to už je dva roky od posledního dílu. Brala bych klidně nějaké kratší shrnutí na začátku knihy (jednu chvíli jsem si totiž ani nebyla jistá, jak to vlastně bylo s Jurkem).
Ale děj za mě zase nezklamal. Krátké kapitoly, krátké věty, temnota, vraždy, hádanky. Tentokrát teda brutalita extrémní, ale užila jsem si to (to už zní jak pro psychiatra…). Sagu i Joonu miluju, takže jsem brečela snad u každý vraždy spolu s nima.
No jednoduše řečeno - velká pecka. Zase. Věřím, že úplně po sobě by se knihy číst nedaly, přece jenom to má všechno stejnej základ, ale mě vždycky další díl nadchne.
A na závěr - ty obálky?! Miluju!

ArwenAragorn
30.12.2022 5 z 5

90%

Lucerna stojí v kroužku osmi lebek lebek uprostřed čtvercové místnosti. Baterie je téměř vybitá, ale chabé světlo ozařuje na podlaze světelný kruh, který kdosi poskládal ze stovek kostí patřících osmi lidem.
_______________________________________________________________________________________________________________
SKVĚLÝ thriller, jeden z nejlepších s Joonou Linnou, vedle stojí ještě Písečný muž a Lazar, kde je ještě Jurek, nemůžu se rozhodnout, která knížka je nejlepší. Už od začátku napínavý, akční a ta Saga, to je něco, dokonalá!
Rozhodně doporučuji a přeji, ať si knížku užijete stejně jako já.

petr5647

škoda toho závěru ....

bee88maja
29.12.2022 4 z 5

Sáhnout po "Keplerovce" není nikdy chyba. Jen by mě zajímalo, kolik lidí musí ještě zemřít, aby ten příběh dával ještě nějaký smysl? Aby Vás zajímalo, co bude dál....
Anebo ty zázračné útěky z hrobníkovy lopaty, ty tu preciznost napětí trochu kazí. Akční je příběh dost, tuším v budoucnosti filmové zpracování. Ovšem u mě favoritem série Pavouk opravdu nebude. :)

zelenoockaa
29.12.2022 5 z 5

Skvělé čtení od začátku do konce. Kniha mě vážně bavila, byť cítím, že bych si potřebovala přečíst celou sérii znovu :).

kuttnerovka
29.12.2022 5 z 5

Opět napětí od začátku až do konce. Od první stránky tomu člověk propadne. Neskutečné, jak autoři dokáží promýšlet do dokonalosti další a další příběhy Joony. Už chci další!

TerezaaBaarova
28.12.2022 5 z 5

To si užijete!
Joona a Saga zase válí. Ikdyž tentokrát je Joona odsunut na druhou kolej, tento příběh má motivy akčnějšiho filmu, padouch mírně nadpřirozeně uniká polici a od půlky knihy víme kdo je. Příběhu to neubírá, zase jsem si to užila od začátku až do konce, hltala jsem každou stranu.
Těším se na další díl, protože toto nebyl konec…..

Kristulda
26.12.2022 5 z 5

Wow. To byla opět super jízda, napětí se dalo krájet a já držela knihu a četla a četla a čas neexistoval. Jeho knihy patří mezi nejlepší co jsem kdy četla.
Tentokrát byl spíše děj zaměřený na Ságu, ale vůbec to nevadilo, mistrovsky vypravovány děj.

Pája699
22.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Tato kniha má určitě své plusy i mínusy. Čtivost se určitě popřít nedá. Způsob provedení vražd a vybírání obětí, je vážně brutální a mě stály všechny chlupy na těle :-) Klobouk dolů, z tohohle vážně až mrazilo. Všechny ty hádanky a tajemno mě vážně bavilo. Četla jsem zachumlaná v peřině a čouhal mi jenom nos. Joona je Jonna a Saga a je Sega. Tyhle dva k sobě prostě patří. Bezva, neotřelá dvojice. Na druhou stranu si myslím, že Jurka už bylo dost. Pachatele víme skoro od půlky knihy a pak už je jenom hon na dopadení. V tomhle směru mohla být klidně kniha o chlup kratší. Zbytečně natahované ke konci. Jinak ale můžu s klidným srdcem knihu doporučit. A ta obálka knihy se vážně povedla!