Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4224 4224

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

cicibajza
05.02.2014 3 z 5

Hypnotizér bol výborný, napínavý, prekvapivý... Paganini sa mi už tak nepáčil - prišiel mi nudný a vleklý... ale čítat sa to dalo :)

zpevSusannah
30.01.2014 5 z 5

Lars Kepler ? Tento manželský pár umí maximálně zaujmout. Tento kousek svou kvalitou silně konkuruje Hypnotizérovi :-)

Ankavi
28.01.2014 5 z 5

Perfektní detektivka. Děj se nerozbíhá na nějakých třiceti - padesáti prvních stranách, ale skutečně od první až do poslední strany je čtenář udržován v napětí. Jestli je příběh přehnaný nebo ne - o tom lze vést diskusi. Autorská dvojice ho zkrátka takto pojala a pro mě byl velmi dobře uvěřitelný, nikoli přitažený za vlasy. Styl psaní této autorské dvojice mně velmi sedí, bylo tomu tak i v tomto případě - přesto si však myslím, že Hypnotizér byl o fous lepší :-)

frick
25.01.2014 2 z 5

Těžkopádný překlad, mnohé pasáže příliš zdlouhavé a nudné, předvídatelné. Celkové slabé.

Jingle
20.01.2014 3 z 5

Vše už tu bylo víceméně řečeno, dokonce tu kdosi zhodnotil detektivku podle jména detektiva (jako fakt? proooč??), takže budu stručná: škoda, že to bylo zbytečně přehnané.

Michi.01
13.01.2014 5 z 5

Velmi napínavý děj, od první až do poslední stránky...

MarieAnnaSarah
13.01.2014 3 z 5

Potřebovala jsem knížku na odlehčení jiné četby a tak jsem se rozhodla pokračovat v knihách Larse Keplera. Tentokrát tedy byla na řadě Paganiniho smlouva.

Penelope, která je známou mírovou aktivistkou, si vyjede se svým přítelem Björnem na lodi. Na poslední chvíli se k nim přidává i její mladší sestra Viola. Když si dosyta užijí krásnou plavbu, zakotví v zátoce, kde se Penelope s Björnem rozhodnou na chvíli užít soukromí opuštěného ostrova a Viola si jde odpočinout do kajuty. Po příchodu zpět Penelope však nalezne Violu mrtvou. Výlet se náhle pro Penelopu a Björna mění ve zběsilý úprk před tajemným pronásledovatelem, který s vražděním zdaleka neskončil. Mezitím je ve Stockholmu nalezen ředitel Inspekce pro vývoz strategického zboží oběšený ve svém bytě. Opět je na komisaři Joonu Linnovi, aby oba případy vyřešil.

Po zklamání z Hypnotizéra jsem k dalšímu dílu přistupovala opatrně. Ale od první chvíle mě příběh chytl, nemohla jsem se odtrhnout a postupně se dopátrávala všech okolností zločinů. Bylo to pro mne příjemné překvapení. Navíc mě potěšila vedlejší vyprávění o Paganinim či Penelopino o Dárfúru, přesně takové vsuvky mám v knihách ráda. Libovala jsem si ve svižném tempu, tentokrát téměř bez zaškobrtnutí. Tedy až na jednu nelogičnost, kterou jsem uvedla v diskuzi, což je stále ale oproti Hypnotizérovi velký pokrok.
Zpět k ději, jak jsem psala, byla jsem nadšena. První půlku knihy jsem zhltla během pár hodin čtení, které jsem vyměnila za spánek. Pak jsem se dostala k časti se soutěží...No, to co jsem po přečtení této kapitoly řekla, nebylo zrovna slušné. Dokážu překousnout všemožně překombinované zápletky, ale tohle už bylo dost přes čáru. Ách jo. Přišlo mi, jako by si spisovatel předchozích stránek na chvilku odskočil a v mezidobí to za něj vzal někdo jiný a to s prominutím ujetý. Soutěž, vrtulník? To myslíte proboha vážně?
Po přetrpění této části však pokračoval příběh v normálním tempu jako dříve a já se nechala pomalu uchlácholit, že to bylo jen šlápnutí vedle. Avšak přišlo dopadení, o kterém mohu říct maximálně to, že bylo úsměvné. A závěrečný několikanásobný happyend to dorazil.

Jak mělo duo Lars Kepler zpočátku nakročeno přesvědčit mě konečně o své kvalitě, tak ke konci mě spíše přesvědčovali o opaku. Škoda. Tentokrát opět jen 3* a přemýšlím, zda-li to mám vzdát či jim dát ještě další šanci. Ale dám, do třetice všeho dobrého a zlého to s nimi ještě zkusím :)

tori69
12.01.2014 5 z 5

Naprosto skvělá detektivka, od které jsem se nemohla odtrhnout.

pbxpbx
09.01.2014 4 z 5

Přečteno na jeden zátah.

celavie
07.01.2014 2 z 5

Bohužel za mě nejslabší knížka od této dvojice, ještě že jsem ji četla v pořadí poslední, jinak bych se k těm ostatním (výborným) vůbec nedočetla.

Ormos Atalia
03.01.2014

Paganiniho smlouva mi přišla jako nejslabší ze všech 4 knih od Larse Keplera, ale rozhodně stojí za přečtení.

Marčullkas
02.01.2014 4 z 5

Jsem mile překvapená, příběh měl děj a spád. Knížka se dobře četla a stránky ubíhaly velmi rychle.
Mé první setkání s Kepler. už teď se těším na další jejich knížku, která už na mě nedočkavě čeká ;) . . .

michalka S.
30.12.2013 5 z 5

Wow , opet skvela kniha vůbec jsem se nemohla od ni otrhnout!!!!!uz se tesim na další knihy od KEPLERA !!

T-rish
29.12.2013 4 z 5

První setkání s Keplerem dopadlo na výbornou, kniha se čte prakticky sama líbí se mi propletenost příběhu a hlavně "divnej Joona" konec mi přišel trošilinku natažený ale knize to nijak neublížilo, rozhodně si přečtu z této dílny něco dalšího.

lenkavildomcova
27.12.2013 4 z 5

Dobrá, ale zatím od tohoto "autora" nejslabší....

Timor
23.12.2013 4 z 5

Pěkný příběh

kellishova
10.12.2013 5 z 5

napínavé od začátku do konce!

madelaine
09.12.2013 4 z 5

Pro mě super napínavá knížka, jako všechny od této skvělé dvojice.

Lemurka
09.12.2013 2 z 5

Kniha hodně slabá, přeplácaná, je tam snad úplně všechno ... Měl jsem chut jí odložit. Také mi vadil přítomný čas. Na další knihy mě to rozhodně už nenavnadilo. Hypnotizér též slabej.

dzafik
03.12.2013 4 z 5

Pro mě lepší než Hypnotizér. Děj byl napínavý a svižný. Jako mínus bych možná označila to, že chvílema jsem díky "rychlému ději" nezpozorovala, že se něco stalo a musela poslední věty číst znovu, abych se zorientovala..