Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4214 683

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

lapagerie
14.03.2023 2 z 5

Poslouchala jsem jako audio podruhé s odstupem nějakého toho roku. A protože si nepamatuju děj ani pachatele, nevadilo mi to. Ale ačkoliv jsem poprvé byla spokojená, teď mi to lezlo dost na nervy. Takové to natahování děje typu: Povedlo se nám utéct před vrahem, sláva. Jenže jsme utekli do domu úchyla. Do háje. Podaří se nám úchyla zneškodnit. Sláva. Jenže zas ten vrah nás našel. Do háje. Utečeme mu vrtulníkem. Sláva. Jenže on ho sestřelí... A tak dále a tak dále. Někdo už to tu psal. Postupně už jsem se těšila, až bude konec. Takže přehodnocuji a ubírám hvězdy.

Peggy2711
13.03.2023 3 z 5

Také se mi víc líbil Hypnotizér, ale bylo to asi tím prostředím, ve kterém se pohybujeme u Paganiniho. Pár neuvěřitelných scén a superhrdinských zásahů mě také nutí ubrat hvězdu. Jinak pěkně rozpracované postavy.

Nikol..1
03.03.2023 3 z 5

Po precteni Hypnotizera jsem se hned pustila do teto knihy a pro me tedy o neco horsi nez prvni dil, ale jsem se tim prokousala a musim rict, ze taky celkem povedeny dej.

pavlina4737
01.03.2023 5 z 5

Tento díl mě bavil více než hypnotizer a překvapilo mě jak se to vlastně celé propojilo

Korsika
31.01.2023 1 z 5

Skončila jsem naprosto otrávená v 26. kapitole ( v knize je to 56. kapitola). Tam už to na mě bylo moc. Připadalo mi, že sleduju americký akční film, kdy kvůli stopáži a "napětí" záporák 5x vstane z mrtvých (toto není spoiler). Zápletka s vyšetřovatelem by mě i docela zaujala, i když politiku a zbraně nemusím, ale pasáže se dvěma uprchlíky, kteří si mohli tak 10x zavolat pomoc (jde mi o život, tak 2x volám matce na pevnou linku a ne na policii?) mě opravdu nebavili. Všechno bylo moc překombinované, nevěrohodné a vůbec mě nezajímá, kdo to udělal a proč.

Dasa1313
30.01.2023 4 z 5

Vidím, že i tento díl rozdělují recenze na poloviny. Já patřím k těm, kterým se Hypnotizér líbil. Dost. A po Hypnotizérovi jsem měla nastavenou laťku hodně vysoko a bohužel se mi druhý díl až tak nelíbil, ale pouze proto do jakého prostředí byl příběh zasazen. Zbraně a politika nejsou můj šálek čaje. Samotný příběh, zápletka, styl psaní byl opět naprosto famózní, ale téma mi celkový dojem kazilo. Těším se na další díly z jiného prostředí. Joona je velký sympaťák. A díky krátkým kapitolám se čte kniha velmi rychle.

grimik
24.01.2023 3 z 5

Celkem fajn krimi. Rozhodně mnohem lepší než Hypnotizér.

mdracek
05.01.2023 5 z 5

Oproti první knize byl příběh o něco méně věrohodný, ale i tak se to skvěle četlo a bylo to napínavé až do konce.

kkubelkova
04.01.2023 2 z 5

Dle mého názoru byla tohle nejslabší kniha z celé série. Nezaujal mě děj ani postavy, dělalo mi celkem problém knihu dočíst.

Cacolinka
06.11.2022 1 z 5

Moc roztahané, moc náhod, moc zbytečných "detailů", které neměli s rozuzlením nic společného. A asi tam není ani postava, která by mi byla extra sympatická. Prostě čtu jen na zabití času....jinak to hodnotu pro mě moc nemá.

petraj30
28.10.2022 5 z 5

Tohle bylo velice povedené čtení a podle mého názoru lepší než první díl. Sice tam bylo hodně nevěrohodných situací, i jak velmi malé detaily hrály důležitou roli, ale to prostě k tomuto typu detektivek sedí.
Mělo to spád od první stránky, a i když už znáte všechny okolnosti, pořád trnete hrůzou, jak to asi skončí. Jsem moc spokojená a těším se na další díl.

vybusna
16.10.2022 5 z 5

Obludnosť "zmluvy" medzi našou hlavnou zlodušskou postavou a svojimi vazalmi, je tak mrazivá , že neviem na to ani nájsť vhodné prirovnanie. Niet tam východiska. Napriek téme príbehu o predaji zbraní a zbrojárskom priemysle, ktorá ma absolútne nezaujíma, ani raz som nezaváhala, žeby som mala knihu odložiť. Tomuto vravím, dobrá kniha. btw. na hlas pána Rímskeho som si už zvykla, ale občas si ešte s nostalgiou spomeniem na pána Olivu. Čo už.
K sérii s komisárom Linnom nemám výhrady.

angloumene
11.10.2022 4 z 5

Druhá detektivka Larse Keplera, kterou jsem měla možnost si poslechnout. V porovnání s Hypnotizérem mi postavy přišly více přirozené, nikoliv jakoby se křečovitě pohybovaly až v příliš těsném scénáři. Stále se ale jedná o velmi povrchní, i když ne zrovna lehkou literaturu. Tak akorát na prozíváné novoroční svátky u prarodičů.

Veronika_mad
05.10.2022 5 z 5

Paráda! :)

Natyna3
16.09.2022 3 z 5

Klady: Napínavé, založené na dialozích, takže děj odsýpá, význam klasické hudby v tomto díle. Zápory: Přílišné popisy zbraní, mně vzdálenější téma. V žánru krimi ale stále špička. Jen ne tak úplně pro mě.

Dudlík08
21.08.2022 4 z 5

Druhý díl a zase zhltnuto během pár dní :) Kniha byla napínavá od začátku do konce a hrozně se mi líbí severský styl psaní :)

vlčice68
20.08.2022 5 z 5

Po letech jsem se vrátila k autorské dvojici a opět nezklamala. Krátké kapitoly, které hltáte jednu za druhou.

TeriLoch
19.06.2022 5 z 5

Ani druhý díl z této série nezklamal! Napínavý děj a zajímavé téma, a to šlo o vývoz zbraní, který mě moc nelákal. Doporučuji. Těším se na další díl! :)

monushka
04.06.2022 5 z 5

Má druhá přečtená kniha ze série s detektivem Linnou od této autorské dvojice. Přiznávám se, že mě jejich příběhy baví víc a víc.

Lexie321
29.05.2022 3 z 5

Písanie bolo skvelé ako vždy ale samotný dej ma akosi nezaujal. Trocha som sa nútila aby som to dokončila. Podľa mňa zatiaľ najslabšia kniha od autorov.