Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2563 2563

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

amorito
12.11.2018 3 z 5

Novou knížku od dua Kepler jsem napjatě očekávala a říkala si, jestli dosáhne (alespoň pro mě) úrovně Písečného muže. Bohužel musím říct, že jsem zklamaná z rozhodnutí autorů "motat se na místě" a využít do poslední možné kapky něco, co fungovalo v jiné fázi příběhu. Únosnou míru recyklace už pro mě ovšem poněkud přehání.

Knížka se čte dobře, člověk ale velmi rychle otupí ze všeho násilí, které do příběhu autoři nacpali, takže už mu cca od poloviny knížky nepřijdou popisované hrůzy tak moc strašné. Děj, a hlavně osudy některých postav, je navíc tentokrát dosti předvídatelný. Chtělo by to posunout se zase o kus dál, dát vyprávění svěží myšlenku, když autoři v sérii ještě evidentně budou pokračovat. Bojím se totiž, jestli už své zdařilé nápady nevyčerpali v předchozích knihách. Dávám výsledných 50 %, protože ještě pořád mám chuť zjistit, jak si Joona spolu se svými tvůrci povedou dál - aspoň jednu další šanci ode mě mít budou.

spicule
12.11.2018 odpad!

Četli jsem stejnou knížku?
To jako vážně?
Nemám slov...

Musela jsem odložit po 300 stranách. Ze začátku jsem jen kroutila hlavou, že tohle už asi ne... ale posledních asi 100 stran jsem už musela jenom smát.
Tohle je blbější než kdejaký nějaký C-éčkový horor či hloupá parodie.

Kolik slátanin můžou autoři vyplodit a miliony čtenářů jim to budou pořád žrát?
Stačí si na 2-3 knihách udělat dobré jméno a pak už je jedno, jaký nesmysl z vás vypadne.

Škoda, že tu nejde dát záporný počet hvězdiček, dala bych aspoň -5.
Králík byl postavený na hlavu, proti Lazarovi to bylo úplné nic.

Možná se ještě hecnu a jako dobrou taškařici to jednou dočtu, ale...
Strašný strašný strašný...

ellescorpio
11.11.2018 odpad!

Komentář obsahuje spoilery.

Ne, ne, prostě ne. Starý pán, který byl postřelen a bylo mu to neodborně ošetřeno v polních podmínkách, přišel o ruku a má plastovou protézu přepere policajtku, co v pohodě složí ochranku/vyhazovačku v baru? Prostě ne. Tohle umí leda super heroes z Sheldonových komiksů. Přestavuju si to takhle: hele, ten Lovec králíků se moc nepovedl, nějak to netáhlo. Ale z Písečnýho muže byli všichni vodvařený, pojď, zkusíme z toho ještě něco vytřískat, vono se to bude dobře prodávat! Dlouho se mi nestalo, abych se do čtení fakt musela nutit, tohle byl fakt šílenej blábol.

Susan94
11.11.2018 5 z 5

Moje čtenářské srdce oběť plesalo radostí. Zase jednou skvělá detektivka s rafinovanými zvraty. Napínavé, čtivé. Úroveň Keplera znovu vzrostla.

Alushka07
11.11.2018

jaksi nemám ráda zmrtvýchvstání padouchů. kniha je zpočátku nudná, ke konci, už je to lepší..

astra3
10.11.2018 5 z 5

Tak to jsem zhltla jak malinu. Napínavé, děsivé. Ti kriminálníci mají snad 9 životů. O Bobrovi ale další díl nechci.

ankaras
10.11.2018 5 z 5

Bylo to porádní počtení, nechybělo tomu vůbec nic !

Česneksmedem
10.11.2018 4 z 5

Včera jsme měli k obědu vepřo knedlo zelo. Večer jsem dumal nad tím, jestli náhodou nejsem v jiném stavu a dnes ráno už mám po porodu.
Ke knize. Nejnovější paráda od dua Kepler. Od začátku napínavé jako produkty firmy Vulkan Intim Brands. Konec docela klasický, neboť je vždy třeba myslet na nášup chechtáků (tedy peněz). Těch nezodpovězených otázek na závěr je tam ale jako při interpelacích na vládu ve sněmovně. Tak snad na další knihu nebudeme muset dlouho čekat.

Pavcitko
09.11.2018 5 z 5

Nepatřím mezi Keplerovy velké fanoušky, po Písečném muži se mi tato kniha dostala do rukou náhodou a hned musím přiznat, že mě dostala. Po přelouskání pro mě otavného úvodu se kniha rozjíždí do vysokých otáček. Napětí z těch stran stříká, nemůžete jít ani spát, musíte vědět jak, proč, kde? Ikdyž vraždy jsou v některých částech až moc brutální a počet mrtvých taky trhá rekordy, věříte tomu a čtete se zatajeným dechem... a to až do poslední stránky. Nakonec s velkým otazníkem v hlavě knihu zavřete... a teď pojďme všichni netrpělivě vyhlížet další díl.

biairicia
08.11.2018 5 z 5

Po velkém škobrtnutí, které pro mě bylo dílo Lovec králíků, je Lars Kepler zpět! Z této knihy doslova stříká napětí :) Je to i pro to, že Lazar navazuje na nejlepší díl celé serie a to na Písečného muže. Super knížka! Jsem nadšená. Nevím však, jak vydržím to čekání na další díl. Konec je samozřejmě otevřený! :) aaaaa! Nutně potřebuji vědět, jak dopadla řada hrdinů této knihy. To jsou muka :) Doufam, že jsou naši milovaní spisovatelé alespoň v půlce dalšího dílu. Jen doplním, že velké nasilí, mnoho mrtvých a někdy krapet přitaženost za vlasy tu je, ale vůbec nevadí, příběh je prostě silnější!

p.pavlina
08.11.2018 3 z 5

Kniha se mi líbila, děj hezky plynul a bylo to napínavé až do konce. Bohužel mi dojem zkazila nepravděpodobnost příběhu. Tento díl už je opravdu docela dost přehnaný a postavám dodává jistý punc nesmrtelnosti a nepřemožitelnosti.
Popravdě řečeno...už jste někdy viděli seniora s protézou ruky, který unese velmi těžká břemena a přemůže i cvičeného vojáka? Já si tohle nedokážu představit, ani po přečtení této knihy.

KláraH.
07.11.2018 3 z 5

Jedním slovem Jatka.
Až dosud jsem měla Keplera za to nej, co lze v severské detektivce číst. Tady už to ale není detektivka, ale spíš thriller, kde se člověk bojí, kouše si nehty a do toho se diví, proč muselo tolik lidí zemřít a zda to není zbytečně vysoká daň za záchranu jednoho člověka. Škoda. Ale těším se na pokračování i tak. Snad bude trochu rafinovanější a míň krvavé.

karolinadustman
07.11.2018 2 z 5

Tesila jsem se na tuto knihu prevelice, ale odkladala jsem ji behem cteni cim dal casteji, kvuli az zbytecne brutalite a velke spouste poctu mrtvych, coz mi prislo misty az nudne. Tentokrat pro me byla kniha “Keplerovych” zklamanim.

Karelvovsik
07.11.2018 2 z 5

Napětí v knize bylo dost, ale místy byl příběh hodně přitažený za vlasy. Myslím si, že nebylo potřeba křísit superzáporáka, který jen s jednou rukou všechny přepere a téměř všechny zavraždí. No a pak přiběhne Joona Linna a šup, se záporákem je konec, než bys řekl švec.
Už z Lovce králíků jsem nebyl nijak nadšenej, ale Lazar ho v negativním slova smyslu ještě překonal. Hodnotím 45%.

Lotka
07.11.2018 4 z 5

To jste mi Keplerovci neměli dělat. Povedlo se. Oblíbení hrdinové, se kterými už je člověk sžitý a vy takhle...!!! No, pěkně jste si to na nás vymysleli. A CO DÁL?! TAK PIŠTE!!!

kneprulka
07.11.2018 5 z 5

Knížka super už jen z hlediska životů hlavních postav. Sem tam sci-fi, hlavně hlavní postava a umění zdravotní sestry.
Ovšem, tak trochu nevím, jestli si Keplerovci nespletli knižní pořadí...

Eunike93
07.11.2018 4 z 5

Tak moc jsem se na tuto knihu těšila a tak moc mě mrzí, že už ji mám přečtenou a musím zase jen čekat a čekat :-D Lazar byl další dávkou adrenalinu, strachu, rychlého spádu a všeho, co k těmto knihám patří. Určitě nejsem zklamaná, ale ani nijak nadšená. Děj má všechno, co by měl mít a co se od něj očekává, ale bohužel se 7. díl začíná přibližovat, ale jen malinko, klišé. Chybělo mi nějaké velké překvapení či odhalení. Tak snad se dočkám příjemné změny v příštím díle :-)

saez
07.11.2018 4 z 5

Tak jsme to sežrali (knihu i návnadu autorům) a teď si počkáme až se jim uráčí napsat pokračování. Protože potřebujeme vědět co bude dál. Co má ten dvoumetrovej chlápek za lubem? Zachrání někdo zoufalou vílu? A co Joona, Lumi, Valeria?

rodak
07.11.2018 4 z 5

Duo Kepler nám v knize Lazar předkládá takový mix násilí,temna,brutality až toho je někdy přespříliš.Říkáte si: taková nereálná slátanina,ale otáčíte stránky,hltáte obsah a těšíte se na každou novou knihu této dvojice.Takovou mají Keplerovci nad čtenáři moc.Já jdu teď každopádně číst něco jemnějšího.

Anie.M
06.11.2018 4 z 5

hodnotím velmi pozitivně, nápad navázat na Jurka se mi zamlouvala hned od začátku, Písečný muž je moje oblíbená krimi od Keplera. děj ubíhal a postavy se scházely a rozcházely a občas i zamotávaly. Joona se doslova ponořil do myšlenek Jurka a dlouhá léta se připravoval. musím tedy říct, že mrtvol bylo až moc a nemocných lidí, co by potřebovali papíry na hlavu taky nebylo málo.
SPOILER
Mrzí mě dvě věci; že se Joona vlastně polovinu knihy skrýval, i když věděl, jak je Jurek nebezpečný a že on jediný je schopný vést tým, který ho zneškodní. a také to, že Saga podlehla ovlivnění a podřízla si ruce.
i když epilog naznačuje, že Bobr se možná vrátí a možná někdo Sagu objevil a ona přežije. Uvidime

sérioví vrazi severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler
švédská, 1967