Pacientka

Pacientka https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502983/bmid_pacientka-u4K-502983.png 4 46 12

Detektiv Cross série

< 3. díl

George Cross umí být zatraceně necitlivý a nepříjemný. Ale díky své neochvějné logice a vytrvalosti patří k nejúspěšnějším detektivům. Sám je coby autista outsider, a proto ho obzvlášť přitahují případy lidí nevyslyšených a vyděděných. Nyní Cross vyšetřuje smrt mladé ženy. Jelikož chybí jakékoli stopy, kriminální oddělení chce případ uzavřít. Koroner tvrdí, že žena byla drogově závislá. Její matka je však přesvědčená, že to není pravda. Detektiv Cross je odhodlán vzepřít se svým šéfům a případ znovu otevřít, i kdyby ho to mělo stát kariéru. Brzy zabředne do spletité sítě podezřelých – ovšem dokáže pravdu zjistit dřív, než ho jeho nadřízení nadobro uzavřou?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

The Patient , 2022

ninano
09.03.2024 3 z 5

Detektivce chybělo větší tempo a rovněž Cross si mé sympatie nezískal.

harena
04.02.2024 5 z 5

Stejně jako první díl je i tento psaný s nadhledem a trochou humoru a hlavní detektiv George Gross je mi víc a víc sympatičtější. Pěkné, pohodové čtení a moc se těším na třetí díl.

zazvorka
29.01.2024 5 z 5

Detektivní román, jaké mám moc ráda. Nikoliv akční, vůbec ne krvavý, napínavý také ne. A rozhodně čtenáře nenutí ponocovat. Přesto jsem si čtení skvěle užila. Lépe, než jsem čekala dle anotace, která příliš nevystihuje děj. Těším se na pokračování!

Katulinka69
11.01.2024 3 z 5

Trochu jsem bojovala se začátkem, ale pak to stálo za to.

terinkha
28.12.2023 5 z 5

36/2023
Líbil se mi Cyklista i Zubař a Pacientka je za mě zatím nejlepší autorův počin. Bavilo mě to od začátku do konce, i když je fakt, že ten podivín Cross z prvního dílu už je to jen tak krapet, protože je hodně "napravenej". Každopádně jeho styl vyšetřování mě pořád baví, těšila jsem se na rozuzlení a téma asistované sebevraždy mi přišlo neotřelé.
90 % a vřele doporučuju, moc fajn detektivka!

čef
17.12.2023 4 z 5

Detektivka, kde vycpávku tvoří vztah detektiva se svým otcem a matkou. Také je trochu autistický a vyšetřování probíhá v tak dlouhých periodách, až je to divné, ale přeci jen, vzhledem k tématu, dosti opodstatněné. Vyšetřuje se smrt bývalé feťačky po užití diamorfinu. Nakonec se to vyvine v docela slušný detektivní román, kde se probírají také obtížná dilemata při asistované sebevraždě. Závěr je obstojný navzdory několika překvapivým zvratům v ději.

alzbeta4340
03.12.2023 4 z 5

Postavu vraha lze odhadnout hodně brzy. Samotné vyšetřování je ale zajímavé, postup detektiva Crosse logický a jeho projevy autistického chování jsou v ději ve srovnání s předcházejícími díly maličko upozaděny, což je k dobru věci.
Poctivé 4 *.

Jiparis
06.11.2023 5 z 5

Nehrát si na boha, který rozhoduje o lidském bytí a nebytí. Jak můžeme být zranitelní v rukou odborníka. Moc pěkný příběh o důvěře a jejím zneužívání.

Katuska88
31.10.2023 4 z 5

Autorovo knihy se mi líbí...tentokrát ovšem nedávám plný počet. Na mě se děj tentokrát poměrně vleče. Možná je to však mým momentálním rozpoložením a nemohu to dávat za vinu autorovi. Případ je opět zajímavý a nabízí zamyšlení nad závažnými tématy.

Hella
19.10.2023 3 z 5

Straááášně rozvleklé a Cross už nepříliš zábavný, neboť skoro normální. Se skvělým prvním dílem nesrovnatelné.

Ulala
11.09.2023 5 z 5

Skvělé a podle mně s přibývajícími díly čím dál lepší. Tento příběh se "čte sám", Seržant Cross opět perlí a přizvukují mu dvě jeho kolegyně, které se snaží alespoň trochu přizpůsobit jeho autistické chování reálnému životu. Autor tentokrát zvolil téma asistované sebevraždy, což je problém neustále diskutovaný napříč společnosti a vypořádal se sním velmi dobře. Kromě toho pokračují i problémy vyskytující se v osobním životě Crosse - nemocný otec, který trpí syndromem hromadění věcí a nezvěstná matka která se na konci příběhu objevuje na jeho varhanním koncertě. Jak to bude pokračovat se snad brzo dozvíme.

moudivlacek
10.09.2023 5 z 5

Úžasné. Moc jsem se na knihu těšila a zase jsem si ji užila.
Tentokrát Cross nečekaně začne vyšetřovat uzavřený případ svého kolegy a zjistí zásadní pochybení. A tak jsme svědky úžasné až pedantskè práce Crosse a jeho týmu. Najdeme tu 2 závažná témata - 1 z nich závislosti a jejich léčba. Druhou neprozradím. Každopádně příběh je okořeněn i čistkou bytu Crossova otce a složitým vztahem mezi nimi, či Crossovým varhanním koncertem.
Knihu rozhodně doporučuji.

Tim Sullivan (p)