Hedvábník

Hedvábník https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221461/bmid_hedvabnik-2Er-221461.jpg 4 3448 3448

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Silkworm , 2014

TerJac
06.05.2015 4 z 5

Bohužel musím uznat, že se mi Volání kukačky líbilo více. Tím ale nechci říct, že by se mi Hedvábník nelíbil. Bylo to napínavé, opět dobře podané, jen se mi to místy zdálo až přehnané, takové trochu o ničem .... zatímco jsem Volání kukačky hltala stránku za stránkou, tady jsem byla místy zmatená, a v některých kapitolách jsem se trochu ztrácela či mi naopak připadaly trochu nadsazené. Konec přišel rychle, na to, jak dlouho jsem se k němu prokousávala mi pak potom připadalo, že je to jakoby useknuté (nebylo, já vím) .... no zkrátka cítím trochu zmatek ;-) .... Ale nápad a pojetí příběhu jako takového - SUPER!

galadrielin
28.04.2015 4 z 5

Některé pasáže byly lehce přitažené za vlasy, nicméně čtení je to příjemné, pachatel mě osobně překvapil, tipovala jsem někoho jiného.

Hawkey
23.04.2015 4 z 5

Může psát o čemkoliv a já jí to sežeru.. budu se u toho bavit a nebude mi vadit čas, který u toho strávím. Oceňuji jednoduchost psaní, nenucenost a lehké napětí. Na vyvrcholení jsem oproti předchozímu dílu hned nepřišla.. jasně, že mě zajímalo, kdo to udělal a proč.. ale víc mě bavil pozvolný děj, který odkryl i soukromé životy dvojice C. a R. Hedvábník se mi líbil o kapku víc než Volání..

Pavlusa007
21.04.2015 5 z 5

Rozhodně důstojné pokračování Volání kukačky. Přečetla jsem to jedním dechem.

IlonaIlona
21.04.2015 2 z 5

První díl byl lepší díky pointě. Tohle je průměrné čtení. Když člověk čte detektivky a zná fígle, tak ho to neuspokojí. Vrah se dal uhádnout. Celkově mdlé a vlažné

Anre3
21.04.2015 3 z 5

Hedvábník se mi líbil méně jako první díl, ten jsem četla v kuse. Knihu oživují postavy Cormorana a Robin.

zuzak07
19.04.2015 5 z 5

Tohle bylo parádní čtení, zábavné, napínavé a rychlé. Rowlingová je prostě paní spisovatelka. Doufám, že se dočkáme dalšího případu s Cormoranem a Robin. Druhý díl ještě lepší než první.

beruslava
16.04.2015 4 z 5

Volání kukačky bylo dobré. Hedvábník je mnohem mnohem lepší. Skvěle morbidně teatrální vražda, co se jen tak nevidí, nevšední postavy a další vhled do nitra hlavních postav. Líbí se mi, když se postavy vyvíjí a to Cormoran s Robin rozhodně dělají. Vývoj má jejich vzájemný vztah i postavy samostatně, což příběh neuvěřitelně obohacuje a přidává další dimenze. A rozhodně to není žádná červená knihovna. Rowingové to věřím. Už aby byl další díl !!

vnimat_Krasu
14.04.2015 4 z 5

Strike je fajn. A Rowlingová taky, protože se jí, stejně jako v Potterovi, daří kontinuálně budovat postavy. Volání kukačky byla poněkud váhavá detektivka bez tváře. Hedvábník už má ale ksicht ušitý z pačvorku a vyhýbá se otravným dramatickým kličkám, vrství důkazy a dobře pracuje se závěrečnou gradací. A já jsem mile překvapen. Takhle přímočarých, originálních a lehce psaných detektivek, těch je třeba. O dvě úrovně výš než Strikovský debut! Palce nahoru!

judy1
12.04.2015

Tato kniha je ještě lepší než Volání kukačky. Dokonale zvládnutá postava detektiva, dobrý příběh. Umím si velmi dobře představit filmové zpracování.

MP17
12.04.2015 1 z 5

Další z mnoha knih, kolem kterých je větší humbuk, než si doopravdy zaslouží. Rowlingová umí psát poutavě, to ano, ale když už samotná zápletka za moc nestojí, těžko lze čekat, že z toho pak bude nějaké zásadní dílo. Atmosféra slabá, podezřelí nudní, odhalení nikterak šokující, to je prostě málo. Před časem jsem četl "Mráz" od Bernarda Miniera, tam se všudypřítomné (příjemné) napětí a strach dalo opravdu krájet - v "Hedvábníku" jsem takové pasáže postrádal, jedinou obavu, kterou čtenář této knihy má je ta, jestli bude mít hlavní hrdina na zaplacení taxíku/restaurace, nebo jestli mu zas nelupne v koleni, to vypovídá o všem.

Siraelxy
11.04.2015 3 z 5

Další román paní Rowlingové, který píše pod chlapským pseudonymem. Už ani nemusí, je snad všem jasné, že psát umí. Ani tentokrát jsem nebyla zklamaná, i když nadšení bylo menší než u předchozího Volání kukačky.

Více zde: http://siraelxy.blogspot.cz/2015/04/robert-galbraith-hedvabnik_11.html
:-)

Ivuska.09
10.04.2015 4 z 5

Příběhy Cormorana Strika mám moc ráda a ani tenhle mě nezklamal. Rowlingová opět potvrdila, jak dobrou spisovatelkou je. I přes velký úspěch s Harrym, který přináší další velká očekávání čtenářů ohledně její další tvorby, i nyní dokáže napsat velmi dobrá díla. Skvělý děj i vyvrcholení - jednoznačně doporučuji.

mixelle
10.04.2015 5 z 5

Rowlingová napsat návod k myčce, tak u toho stejně ležím a hltám každý slovo! Jako útlocitná osoba (i když už byly okolnosti přece jen trošku brutálnější) vážně oceňuju, že někdo ještě pořád hraje na dialogy a klidnější, přemýšlivější tempo - z mrtvol naložených ve vodních postelích se mi už z poslechu dělá fakt špatně. A navíc jsem mááálem uhodla.. Nemůžu se dočkat třetí a to už dám, fakt. :)

Clara del Valle
01.04.2015 1 z 5

Po Volání Kukačky zklamání, dočteno vpodstatě silou vůle. Nebýt to dílko JKR, tak po tom neštěkne pes. Ze začátku se to četlo dobře, ale pointa je překomplikovaná a nevěrohodná a to ani nemluvím o ústředním motivu - knize Bombyx Mori - ta se jeví jako naprostý nesmysl. Většina postav románu jsou totální mentálové, Cormoran furt kulhá, Robin se plácá ve svém vztahu... o co, že se v příštím díle se snoubencem rozejde? Nene... tohle se moc nepovedlo:-(

tatruszka
30.03.2015 4 z 5

Pro mě lepší ne Volání kukačky, kniha se mi líp četla, byla jsem i zvědavější jak si povede hlavní hrdina. Četla jsem negativní ohlasy na věčné opisovaní počasí apod., mě osobně tohle nevadilo, spíše mi vadilo, že Cormoranovi najednou docvaklo, co se stalo, případ poté vyřešil, ale jak k tomu došel vysvětleno nebylo, to mě docela mrzí.

happy-smile
29.03.2015 4 z 5

U prvního dílu byl problém, že tam bylo neproporciálně moc času věnováno osobním zápletkám hlavních postav. Kniha totiž představovala startovací můstek k sérii o Cormoranu Strikovi a bylo potřeba pořádně vylíčit postavy, aby se k nim čtenáři rádi vraceli. Zde už tento problém nebyl. Ano, taky se zde hodně řeší osobní život Cormorana a Robin, ale tak nějak střídmě v průběhu vyšetřování. Zápletka je zajímavá a čtenář má hodně o čem přemýšlet. Četlo se mi to opravdu dobře a už se těším na další díl.

SONP
29.03.2015 3 z 5

V druhém díle série o Cormoranu Strikovi Rowlingová zjevně zúročila své letité zkušenosti s britským literárním světem. Sice je zajímavé přemýšlet o tom, nakolik je popisované podhoubí knih inspirované skutečností, za sebe ale musím říci, že na rozdíl od světa modelek, fotografů, rockových hvězd a přihřátých modních návrhářů mne ten plný spisovatelů, agentů a redaktorů zase až tolik za srdce nevzal. Detektivní zápletka přitom je poměrně zajímavá, i když trochu překombinovaná. Hlavní hrdinové fungují stále stejně dobře, ale počkám si, až budou mít nějaký zajímavější případ než ten spisovatelský. Doufám ale, že půjde třeba o nějakou vraždu třeba mezi bezdomovci - čím dál víc se mi totiž zdá, že Strike (s dřevěnou nohou namísto ukoptěného baloňáku) jde se svými průniky do světa bohatých lidí v klonovaných šlépějích por. Columba.

pifffka
27.03.2015

Tolik rádoby vzletných slov, tolik popsaných stránek rozvitými větami. Tolik dokonalého popisu - sněží, sněží venku, protože venku sněží, tak je zima, protože venku sněží a je zima, tak je taky kluzko, protože venku sněží a je zima a kluzko, může člověk i uklouznout a to se taky stane. Autorka popíše čtenáři úplně všechno, snad i to co si má čtenář u čtení myslet. Jen ten příběh, ten tomu chybí. Uf. Bylo to opět úmorné čtení.

Eskandriel
27.03.2015

Výborná, skvělá kniha. Jsem z ní naprosto nadšená a to nejsem fanda detektivek. Byla jsem překvapená ostrostí jazyka a neuvěřitelnou chytlavostí příběhu. Omezila bych popisy, ale jinak jí není co vytknout. Rowlingová je záruka kvality. Nečtěte anotaci, je v ní spoiler jako prase :) Recenze nahoře