Hedvábník

Hedvábník
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221461/bmid_hedvabnik-2Er-221461.jpg 4 3463 3463

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Silkworm , 2014

dencuska
11.07.2015 3 z 5

Túto knižku hodnotím ako priemer, hoci spočiatku som ju chcela označiť za veľmi slabú. Zachránili to vcelku vtipné dialógy a vzťah medzi Robin a Strikeom. Inak súhlasím s názormi, že kniha bola písaná zbytočne "rozťahane", pokojne by jej stačilo aj 300 strán. Na môj vkus, na detektívku mi to prišlo miestami trocha nudné, prekombinované, pristihla som sa, že pri niektorých pasážach mi je dlho, čo si myslím, žeby sa mi pri detektívkach stávať nemalo :) Som rada, že som ju dočítala do konca, ale z tohto žánru som už určite čítala aj lepšie knihy :) Keďže som od nej očakávala dosť veľa (aj vzhľadom na ohlasy) ostala som trochu sklamaná.

Andy6
10.07.2015 5 z 5

Trochu mi trvalo než jsem přelouskala začátek a dokonce jsem chvilku typovala špatného vraha, ale detektivka pěkná. Libí se mi styl jejího psaní a čekám na pokračování :-)

raty
10.07.2015 5 z 5

Přidávám se k těm, kterým se tento druhý díl líbil víc než první a hodnotí knihu pěti hvězdičkami. Kniha se velmi dobře čte, zápletka se mi líbila, konec překvapil, těším se na další příběh.......

Kodetka
10.07.2015 5 z 5

Musím říct, že tato kniha jako volné pokračování "Kukačky" se mi líbila mnohem víc. Vzhledem k tomu, že je čtenář již seznámen s postavami knihy, příběh běží mnohem plynuleji a je zde také více prostoru pro detektivní vyšetřování. Trochu mi vadilo, že si spisovatelka nechává celou zápletku pro sebe a čtenáře tím opravdu napíná. Zas si ale o to víc pak užije konec. :-)

konicekbily
10.07.2015 2 z 5

Hledání motivu vraždy podle předlohy z knihy znám již dlouhou dobu, rozvleklé vyšetřování, Agatha by to popsala na 200 stránkách. Styl příběhu by byl dobrý pro historický román, třeba jako Loukotková, ale pro detektivku mi to připadne na dlouhé lokty. Rowlingová by čtivě napsala snad i kuchařku, jak píše kolegyně čtenářka, ale detektivka mi od ní nesedí.

Kakajko
09.07.2015 2 z 5

Kniha mi připadá zbytečně rozvláčná, mnoho omáčky kolem. Jediná zajímavá linka je pro mě vztah mezi Strikem a Robin.

Dariina
06.07.2015 5 z 5

Jem nadšená nevšedním vztahem hlavních dvou postav a tleskám za závěr knihy :) Jinak co do napínavosti se mi zdálo o chlup lepší Volání kukačky, v Hedvábníkovi mě mnohem víc bavily pasáže s Robin a Cormoranem, než samotné vyšetřování.

Titi
06.07.2015 2 z 5

Kniha mě opět dost zklamala. Rowlingová je dobrá spisovatelka, ale detektivky jí prostě nejdou.

J.books
06.07.2015 5 z 5

Kniha optě nezklamala, ještě lepší než první díl. Zajímavá zápletka

orson
05.07.2015 4 z 5

Volání kukačky mi přišlo lepší, ale i tak to byla hodně čtivá kniha. Hlavní hrdinové jsou čím dál lepší a pořád wse vyvíjejí. Jsem zvědav, jak to s nimi bude dál.

Bublline
05.07.2015 4 z 5

Pro mě několik stran ponořených do přehnané brutality, již bych nazvala až zbytečnou, jelikož více násilí v knize se nerovná její zajímavosti. Vyjma toho to byl ovšem starý dobrý Corm dohromady s Robin tvořící neodolatelnou dvojku, po kterých se mi již patřičně stýskalo. Příběh se mi rozvleklý nezdál, neb je to zkrátka kniha vypravěčská, popisná - což si někteří lidé očividně neuvědomují -, a jako taková je dobře napsaná.

Mil@n
03.07.2015 3 z 5

Bylo to lepší než 1. díl, ale stále značně zdlouhavé

Kozel
02.07.2015 3 z 5

jak jsem se Kukačkou horko těžko prokousával, tak Hedvábník, to byla jiná četba. Strike se svou - už - kolegyní se vypacovali osobně i pracovně na vyšší úroveň a jejich společnost byla víc než příjemná a sledovat je na jejich cestě za rozluštěním případu moc fajn chvíle. A pokud někdo bude plánovat filmové zpracování, nemůžu si pomoct, ale hrozně by se mi líbil Russell Crowe a Lizy Caplan=o))

kuřátko
30.06.2015 4 z 5

Samotná detektivní zápletka mě tolik nezaujala, dokonce musím říct, že mi snad i trochu bylo jedno, kdo je pachatelem ... to je u takového románu docela podstatná výtka, nicméně autorka píše natolik skvěle, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout (asi spíše kvůli hlavním postavám- Cormorana a Robin). No jo, Rowlingová by čtivě napsala snad i kuchařku.

oli.rock
30.06.2015 5 z 5

Hedvábníka jsem přečetla skoro jedním dechem, protože Volání kukačky mě pěkně nastartovalo. Těším se na další díl a jsem na něj moc zvědavá, jak si bude autorka vést :) Zatím je to skvělé, postavy Strika a Robin mi vstoupili do života a rozhodně z tama jen tak neodejdou.

Guarnere
29.06.2015 5 z 5

Jestliže jsem Volání kukačky hodnotila plným počtem, tak tady mi chybí další hvězdička. Pokud Rowlingová půjde tímhle stylem, poslední díl bude prostě skvost (snad by jich mělo být sedm, pokud se nepletu). Ještě lepší pointa, ještě lepší příběh, větší prostor pro Robin a Strike opět dokonale nedokonalý. Paráda!

jana0724
26.06.2015

Kniha se dobře četla ale Volání kukačky bylo lepší..

1casper
25.06.2015 2 z 5

Knížka nebyla úplně můj šálek kávy, detektivky nemusím vůbec. Stěží jsem se knížkou prokousávala, některé pasáže jsem přeskakovala. Nicméně jsem se prokousala k tomu, kdo je vrah. To jsem nečekala.....

iluliacross
22.06.2015 5 z 5

Nemůžu srovnávat s prvním dílem, zkrátka jde o DALŠÍ úžasnou knížku! Že jí čte celý svět, se vůbec nedivím, protože to, co skryla mezi řádky, je neskutečná akce, čtivost a energie, která Vás připoutá ke knížce a nelze jinak, než číst až do konce. Opět, netuším, jak to JKR udělala, postavy byly jako živé, stáli přede mnou, jen se jich dotknout. Netuším, kde je zakopané to tajemství, ale knížka je prostě super. I přesto, že nemám detektivky a akční knížky ráda, rozhodla jsem se, že jediná detektivka, kterou budu ochotná přelouskat, bude od Rowlingové a myslím, že jsem zvolila správně. Je neskutečné, jak je tahle spisovatelka flexibilní. Tleskám, klaním se a v duchu děkuji, že jsem mohla strávit pár chvil s tak úžasnou knížkou.

seredomi
21.06.2015 5 z 5