Bídní Viktoriáni

Bídní Viktoriáni https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6343/bidni-viktoriani-6343.jpg 4 39 5

Vítejte v Británii 19. století, v době, kdy tato země hrála hlavní roli ve světových dějinách. Dozvíte se například, jak někteří Viktoriáni vydělávali na mrtvých tělech nebo jaké triky používaly chudé děti, aby vyzrály na bohaté lidi. Přečtěte si také o hrozných podmínkách, které tehdy vládly ve školách, a o tom, jaká byla samotná královna bídných Viktoriánů. Dějiny nikdy nebyly tak děsivé!... celý text

Literatura naučná Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Vile Victorians

Bubo19
09.02.2024 5 z 5

V knize je čtivým a odlehčeným způsobem popsána doba vlády královny Viktorie. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací a uvědomila si, že v té době bych opravdu žít nechtěla. Další zajímavá kniha z této edice.

Daduška
21.11.2020 5 z 5

Super - vtipným, zajímavým způsobem podané základní informace o viktoriánském období. Nasmála jsem se. Je třeba to samozřejmě brát s rezervou, nejsou to žádná tvrdá fakta, ale doporučuji.

inachisio
28.08.2020 4 z 5

Zajímavé, poutavé, naučné. Tyhle knížky jsem milovala.

Natynababina
22.04.2016 5 z 5

Parádní knížka, tolik informací tak vtipným způsobem :D A co na tom, že už nejsem díte, dozvěděla jsem se tam toho vážně moc a pořádně se pobavila :3

Locika
18.12.2015 5 z 5

Hned na šesté straně se píše:
"Varuju vás! Tohle není kniha pro třasořitky. Pokud máte slabý žaludek, nečtěte ji - a pokud ji číst musíte, tak ji čtěte se zavřenýma očima."

Další skvělá věc z Děsivých dějin.