Krv, kosti a vnútornosti

Krv, kosti a vnútornosti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406829/bmid_krv-kosti-a-vnutornosti-f7J-406829.jpg 4 68 68

Kniha s podtitulom Veda o šťavnatých kúskoch tvojho tela ťa prevedie po miestach, cez ktoré prechádza tvoja potrava, dozvieš sa prečo mŕtvoly potrebujú holiča a aké zvery žijú na tvojich mihalniciach… Otestuješ si teórie o sile svojho mozgu, objavíš tajomstvá čudných vedcov a naučíš sa diagnostikovať smrteľné choroby. Kniha je preplnená hroznými informáciami, zaujímavými kvízmi, učiteľskými testami a bláznivými kresbami.... celý text

Literatura naučná Pro děti a mládež Přírodní vědy
Vydáno: , Slovart (SK)

Blood, Bones and Body Bits , 1996

Morbidus
09.02.2024 4 z 5

Tuto knihu jsem získal ještě v době, kdy daná edice nesla název Fokus - a stejně jako její následující souputnice v rámci Děsivé vědy mě jako dítě převelice zaujala. Samozřejmě z dnešního pohledu zůstalo před dětmi leccos tabuizováno (týká se hlavně poslední kapitoly) a něco může být nepřesné, nicméně jako povšechný přehled to funguje skvěle. Jen je třeba mít na paměti, že to jako učebnice nefunguje a vzhledem ke svému zábavnímu konceptu ani nemůže.
Celá tahle řada knih má skvělý humor a Tajuplné lidské tělo není výjimkou. Slovní hříčky zde jedou jako na běžícím páse. Přidejte k tomu zajímavé testy a několik zábavných pokusů a můžete si být jistí že kniha zapůsobí přesně tak, jak má. Sakra, vždyť mě dokázala pobavit i dnes!
Popularizační kniha vhodná pro všechny zvídavé děti.

mia.com
01.02.2023 4 z 5

Knihy z této série mě jako školačku hodně bavily. Dozvěděla jsem se něco nového zábavnou formou a navíc jsem milovala to grafické zpracování a obrázky.

inachisio
28.08.2020 5 z 5

Dáklis žúke! Skvělé, napěchované informacemi, čtivé, vtipné.

MOu598
29.06.2019 5 z 5

Super knížka. Vtipně, mile vše možné o lidském těle. Líbilo by se mi jako učebnice pro starší žáky ZŠ.

IHT
26.11.2018 5 z 5

Nick Arnold je proste skvely. Tajuplne lidske telo je dalsim jeho autorskym pocinem a nezbyva nez smeknout pred jeho znalostmi a schopnosti popularizovat fakta. Jedina zavada ceskeho prekladu je v nemoznosti (objektivni!!) prelozit vsechny slovni hricky a vymyslet adekvatni adjektiva - Arnolduv styl je proste ryzi i lingvisticky a proto velmi obtizne prelozitelny...

martas006
09.01.2017 5 z 5

Krasně a čtivě popsáno lidské tělo a ještě se u toho člověk zasměje.

annakolin
20.10.2015 5 z 5

Moc krásná knížka. Nejenom, že se něco naučíte, ale ještě k tomu zábavnou formou :-).

TerezkaV
11.05.2014 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, která obsahuje spoustu zajímavostí.

Eneo
10.01.2014 5 z 5

Když jsem jako menší ještě netrávila tolik času ptaním se strýčka Googla, tahle knížka mě obohatila o spoustu zajímavostí.