Desetkrát a dost

Desetkrát a dost https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521079/bmid_desetkrat-a-dost-64ddfe144355e.jpg 4 257 257

Scarlett Wilková, jak ji neznáte. Současný román plný řeckého slunce. Seznamka po padesátce je jako spící sopka – všichni jsou zdánlivě zkušení, klidní a vyrovnaní, ale pod povrchem to vře. Svoje štěstí tam zkouší i novinářka Markéta, pečovatelka Briana a majitelka seznamky Tamara. Všechny se poznají se sympatickým mužem, který ale vždycky po desáté schůzce zmizí. Při pátrání po jeho identitě se ženy seznámí a zjistí, že sdílejí celou řadu zájmů, třeba lásku k cestování. V malebném řeckém městečku Parga na ně pak čeká zajímavé překvapení...... celý text

EvikU.
03.11.2023 4 z 5

Autorka má dar psát knihy. Moje třetí přečtená kniha od ní a jsem moc spokojená. I když je tahle úplně z jiného soudku než předešlé dvě. Tentokrát tam není válka, ale popsaný střední věk. Mluví se o 40+, ale hlavně 50+.

Možná proto mi byla kniha blízká. Moc dobře popsané pocity jednotlivých postav. Děti jsou většinou dospělý, do důchodu daleko, mnohdy rozvedený nebo i ovdovělý. Přece už to není všechno, co jsme prožili?

No není. Ale mnohdy je pro lidi těžké kompletně překopat svůj život. Nechat se rozvést, přestože manželství je už jen ze zvyku. Kniha vypovídá o muži Přemyslu, který se seznamuje na seznamce pro 50+, seriózní seznamka lidí, kteří nechtějí být nadosmrti sami. Jenže má to háček, on je ženatý. Schůzky se ženami mu vrací sebevědomí, které se mu od manželky nedostává

Zároveň má ale zásadu 10x a dost. A pak jsou tu tři ženy, z kterých se důsledkem setkání s tímto mužem seznámí. Stanou se z nich kamarádky. A zjistí, že všechno zlé je pro něco dobré. Tamara, Markéta a Briana. Každá má jiné zaměstnání, jinak vypadá, ale všechny poznali stejného může v seznamce.

V knize je i ukázané, jaká byla výchova dětí dříve a dnes. A chápu obě strany. Ano vychovávali se jinak a je to v pohodě a teď je také jiný přístup, protože je více informací a více možností. Opravdu celý život trefně vyobrazený a já mohu knihu jen doporučit.

radana3582
31.10.2023 2 z 5

Přestože jsem 55+ a postižená Řeckem, kniha mě nudila. Současnost autorce nesedí. Hodně jednoduchý příběh pro nenáročné čtenářky. Až uvidíš moře byla famózní, tohle se stydím nabídnout dále k přečtení. Moje geniální přítelkyně by to označila jako literaturu pro "zástěry od Melissy", kdo zná zmíněnou ck - pochopí.

Ctenar1202
30.10.2023 4 z 5

V příběhu poznáváme ženy, které už mají kus života za sebou, je jim 50+ a zjišťují, že potřebují nový životní impuls. Nejsou přeci ještě tak staré, aby doma čekaly na důchod. Rozjíždí se tak několik dějových linek, které mají jedno společné a tím je seznamka. Ano, všechny ženy zkouší své štěstí na seznamce a jsou docela úspěšné. Všechny poznají jednoho muže. Muže, který je galantní, slušný a umí báječně vyprávět o Řecku.

Tohle byl skvělý příběh. Věřila jsem všem postavám každý krok, každou myšlenku a dokázala jsem se vcítit do jejich pocitů a to mi 50 zdaleka není, ale autorka dokázala vylíčit jejich chování a pocity naprosto uvěřitelně. Muž ze seznamky byl vlastně takovou spojkou, aby všechny dané ženy našly smysl života a byly šťastné. Dokázaly si, že ještě nejsou za zenitem a že mohou ve svém životě dokázat spousty věcí.

zimolka
27.10.2023 3 z 5

Předchozí knihy autorky jsou lepší ,proto ubírám hvězdičky. Ale jak zde už bylo zmíněno ,jako nenáročný romantický příběh se přečíst dá.

Maeven
25.10.2023 3 z 5

Příběh začíná slibně a přináší pohled do světa seznamování a vztahů v pozdějším věku. Autorka nám ukazuje, že i ve stáří můžeme toužit po lásce a nových začátcích. Příběh má zároveň vtipné a dojemné momenty, nicméně, i když začátek slibuje zajímavý a poutavý příběh, kniha se postupně ztrácí v přílišné předvídatelnosti a někdy až klišé. Postavy, ačkoli mají své osobité rysy, mohly být hlouběji rozpracovány.
"Desetkrát a dost" chybí dostatek hloubky a originality, která by knihu učinila zcela přesvědčivou. Je to lehké čtení pro ty, kteří hledají příjemný a nenáročný romantický příběh, ale nepřináší nic, co by vás opravdu uchvátilo.

markej
25.10.2023 4 z 5

Jak zatočí se životy Briany, Markéty a Tamary, které se navzájem neznají, skutečnost, že se zaregistrují na seznamku pro „mladé“ seniory a každá z nich naváže vztah s Jiřím, jenž miluje Řecko?

Novinka Scarlett Wilkové je odpočinkové čtení, v němž se sice řeší, jak se žije ženám a mužům věkové kategorie 50+, ale ten pohled není nijak dramatický a depresivní, spíš zábavný a trochu naivní, zkrátka v intencích červené knihovny.

Knížka představuje lehčí čtivo, které si s sebou vezmete třeba na dovolenou, a když nebudete čekat obdobu předchozích autorčiných knih Až uvidíš moře a Ty chladné oči, budete nejspíš docela spokojeni, stejně jako já.

Hodnocení: 3,5* z 5*

eva3992
22.10.2023 4 z 5

Ani člověk po padesátce nechce být sám, a proto tu je seznamka právě pro ty, kterým už dávno není dvacet. Novinářka Markéta, majitelka seznamky Tamara a pečovatelka Briana zkouší své štěstí. Je možné, že potkají muže svých snů, ale třeba dostanou i něco daleko důležitějšího.
U Scarlett Wilkové jsme díky jejím knihám, Až uvidíš moře a Ty chladné oči, zvyklí na vážné téma z našich dějin. Tentokrát nechte vážnost stranou a pojďte se zasmát. Oddechový příběh o stárnoucích, ale ne starých, ženách a mužích vám rozhodně vykouzlí úsměv na tváři. A to i přesto, že nás v něm čekají i smutná témata, která se věnují jak stáří, tak i osamění a smrti.
Ze začátku byl pro mě příběh spíše pomalejší, poznáváme zde jednotlivé hrdiny a těch není zrovna málo. Postupně se jejich osudy začaly různé prolínat, a to je to, co mám v knihách ráda. Je vidět, jak to má autorka promyšlené a připravené a odhalování souvislostí mě baví.
Máme tu tři ženy, jednoho muže a jednu starou chytrou dámu. Jejich životy jsou odlišné, ale přesto v mnoha případech stejné. Připadají si sami. A to by se mělo změnit. Stejné situace vidíme z různých úhlů pohledů, uděláme si tak obrázek o každé postavě, co cítí a kam směřuje.
Jelikož jsem si nečetla anotaci, moc se mi v knize líbil moment, kdy přijdete na to, co název knihy znamená (v anotaci je bohužel význam zmíněný, tak mnoho lidí o toto překvapení přijde). Co mě také bavilo, tak to, že je příběh prokládán různými citáty, radami, články, statistikami. Dodává to příběhu lehkost a většinou jsem se právě u těchto krátkých vsuvek nejvíce zasmála.
I tentokrát nám autorka ukáže svou lásku k Řecku. Když čtete o ostrovech, moři i milých lidech, přenese se na vás řecká atmosféra a máte pocit, jako kdybyste se tam také ocitli.
Nerada určuji věk čtenářů pro konkrétní knihu, ale tady si to neodpustím. Pro mě jsou zde ideální čtenáři věkově 30+. Nebo si alespoň myslím, že takoví tento příběh nejvíce ocení. Čím vyšší věk, tím více si myslím, že se v příběhu najdete.
Pokud hledáte milou, ale zároveň chytrou oddechovku, která se nebojí i vážnějších témat, s touto knihou rozhodně nešlápnete vedle.

ženy Řecko kamarádky seznamky české romány

Scarlett Wilková
česká, 1969