Desetkrát a dost

Desetkrát a dost https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521079/bmid_desetkrat-a-dost-64ddfe144355e.jpg 4 257 257

Scarlett Wilková, jak ji neznáte. Současný román plný řeckého slunce. Seznamka po padesátce je jako spící sopka – všichni jsou zdánlivě zkušení, klidní a vyrovnaní, ale pod povrchem to vře. Svoje štěstí tam zkouší i novinářka Markéta, pečovatelka Briana a majitelka seznamky Tamara. Všechny se poznají se sympatickým mužem, který ale vždycky po desáté schůzce zmizí. Při pátrání po jeho identitě se ženy seznámí a zjistí, že sdílejí celou řadu zájmů, třeba lásku k cestování. V malebném řeckém městečku Parga na ně pak čeká zajímavé překvapení...... celý text

Runinka
07.01.2024 3 z 5

Taková pohodová knížka, jeden muž, co to rozjede na vícero stran a ono jej to dožene.

Ivanule
07.01.2024 5 z 5

Tak, že opět budu číst o jednu knihu později o řeckém městečku Parga, kde se v této knize část děje odehrává, to jsem opravdu netušila,ale mile mě to překvapilo:) Tentokrát se dostáváme v knize do děje pojednávajícím o seznamce pro již starší ženy a muže, kteří se i ve věku 50-60 a někdy i 40 chtějí seznámit a stále věří,že můžou najít lásku na celý život a proč ne?:) Kniha se četla pěkně a děj byl překvapivý i když myslím,že tohle co se zde dělo, určitě jsme zažili i v mladším věku všichni:)

Ester59
06.01.2024 5 z 5

Zajímavá a vtipná oddechovka pro nás, trochu starší

Jane2016
04.01.2024 5 z 5

Scarlett Wilková, autorka knih „Až uvidíš moře“ či „Ty chladné oči“. Autorka historických a opravdu propracovaných románů, kterou zbožňuji. Proto, když jsem si v knihovně všimla knihy „Desetkrát a dost“, věděla jsem, že je to sázka na jistotu. Aniž bych si přečetla recenzi, nesla jsem si knihu spokojeně domů.

A to bylo panečku překvapení! Wilková tentokrát nepřišla s historickým románem, ale s románem pro ženy. Pro mě to bylo milé zjištění. Příběh byl velmi čtivý a bavil mě. Příjemně jsem se odreagovala a zároveň se nejednou zasmála.

Pokud hledáte fajn odpočinkovou knihu, tak Vám tuto určitě doporučuji. A pokud máte rádi vážnější knihy, neuděláte chybu, když sáhnete po „Až uvidíš moře“ nebo „Ty chladné oči“.

cornetka
28.12.2023 4 z 5

Musím říct, že autorka mě teda dost překvapila tématem a žánrem. Určitě nečekejte nic podobného tomu jako v předchozích dvou knihách. Žádné těžké téma ani žádné historické události. Ze začátku jsem si říkala, že je to krok vedle, ale ve finále jako odreagování to nebylo tak špatně čtení. Je to příklad toho, že žít se dá v každém věku a nikdy není nic ztraceno.
Myslím, že knihu ocení a pochopí spíš starší čtenářky. Zajímavé byly krátké poznatky a úvahy na začátku kapitol, které se týkaly právě vztahu a života starších lidi - některé mě i pobavily.

cérka
25.12.2023 3 z 5

Nebudu lhát, čekala jsem mnohem hlubší příběh.
Tentokráte je to opravdu velmi jednoduché, milé, odpočinkové čtení na dovolenou (nejlépe u moře v Řecku). S počátku nesouvislé vyprávění, které mi navodilo pocit povídkové knihy, se spojilo v celkem úsměvný příběh s vtipným koncem.
Předešlé knihy mě ovšem bavily mnohem víc, hodnotím tak 3,5*

Kaja1
25.12.2023 3 z 5

Bylo to takové nějaké rozházené. Až v druhé půlce člověk pochopil jak se jednotlivé osudy postupně propojí. Teda aspoň já. Přemek dostal, co si zasloužil.

Falco peregri
22.12.2023 4 z 5

Druhá kniha od Scarlet Wilkové, kterou jsem precetla. "Az uvidís more" byla ta první, tahle je úplne jiná, také moc dobre napsaná, ale lehcí ctení. Akorát jsem mela potrebu císt neco takového, feel-good, proste pohádku pro dospelé. Vázne doufám, ze je aspon cástecne autobiografická! Pobavila me, hodne známých situací nebot jsem sama ve vekové kategorii trí hlavních hrdinek a mám zkusenosti se seznamkou na internetu. I my ted zijeme stastne a nevíme, jak dlouho jeste, jsme spolu vetsinou rádi, takze víme, ze pohádky nekdy existují a je treba si je napsat a zahrát sám.
Vtipný konec :-)
Autorce fandím a tesím se na dalsí knízku.

intelektuálka
09.12.2023 3 z 5

Tak tohle bylo takové nenáročné čtení na jedno odpoledne ...

Příběh tří single padesátek ... a také příběh jedné seznamky ...

A také jednoho muže, který hledá pochopení .... a který miluje Řecko ...

Pěkně jsem si zde odpočinula a zavzpomínala na městečkoParga, které opravdu stojí za návštěvu ....

A závěr, který vyzněl optimisticky, jsem uvítala .... pokud by to takhle život vyřešil - proč ne ?

uzivatel6305
28.11.2023 4 z 5

Tak po této knížce mám paní Wilkovou ještě radši. Není to nijak náročné čtení, ale moc mě pobavilo. Myšlenka je opravdu skvělá a celý příběh mě bavil od začátku do konce, chvilkami jsem se i zasmála. Je vidět, že paní spisovatelka dokáže psát i humorné romány, má hluboké znalosti o Řecku, stejně tak jako o historii. Jsem spokojená a doporučuji. (Obzvláště těm mezi 50-70)

lidunka1
27.11.2023 3 z 5

Asi takto: číst se to dá, ale pokud knížku nepřečtete, o nic nepřijdete.
Líbily se mi vtipné narážky na generační rozdíly: kojení na veřejnosti, tetování, volná výchova. A dlouhodobé vztahy a jejich stereotypy popisuje autorka trefně: " Ty jsi pořád mlel! To jsi nemohl aspoň něco říct?"

Slunik127
27.11.2023 3 z 5

Mnohem slabsi nez predesle dve knihy. Za me urcite proto, ze latka byla nastavena vysoko. Romany na pozadi skutecnych udalosti z blizke historie mi prisly o dost zabavnejsi a zajimavejsi. Nerikam, ze kniha nebyla dobra, naopak dobre napsana, ctiva, ale zadna pridana hodnota.

Svoja
23.11.2023 4 z 5

Příjemná oddechová knížka, sice úplně jiný žánr než předchozí dvě knihy autorky, ale bylo to zábavné a místy úsměvné.

LéňaM
18.11.2023 3 z 5

Kniha nebyla dle mých představ. Od této autorky jsem čekala víc.
Jako oddechovka dobrá.

veronika4937
18.11.2023 4 z 5

Příjemně mě překvapilo, že i když jsem o nějaký ten pátek mladší, bylo tam dost situací a hlášek, které mě pobavily, a s mnoha názory jsem souhlasila. Když v jedné z počátečních kapitol Přemysl komentoval životy svých dětí, neskutečně jsem se bavila. Autorka také dobře vystihla, s čím se lidé v tomto věku potýkají.

Musíme nicméně říct, že tentokrát ve mě knížka nezanechala takový hluboký dojem. Dočetla jsem ji asi před týdnem a už teď si přesně nevybavuju některé souvislosti. V rámci oddechovek fajn knížka, vypnete hlavu, pobavíte se, ale neporovnávejte ji s předchozími autorčinými knihami, tahle je prostě úplně jiná.

Mojepočteníčko
15.11.2023 4 z 5

,,Blbé není stáří, ale ty blbé kecy těch druhých o něm." (Miloš Kopecký)

Tamara, Briana a Markéta. Tři ženy, které proplouvají svými životy, touží po lásce a poznávají se vlastně úplně náhodou. Jejich společným jmenovatelem je seznamka, určená lidem po padesátce, na které se dá najít snad téměř vše.

No a pak tu máme pana Jiřího, který se řídí zlatým pravidlem - desetkrát a dost!

Citát Miloše Kopeckého jsem si z knihy půjčila zcela záměrně. Je to totiž příběh, který vypráví nejen o manželství, partnerství, ženském přátelství a mezilidských vztazích, ale také o seniorech a o tom, jakým způsobem je vnímáme, co si myslíme, že potřebují a co oni naopak doopravdy chtějí.

V průběhu čtení mě napadlo, že kdybych tuto knihu měla definovat jedním jediným slovem, nejspíš použiju výraz - hořkosladký.

Bylo to poutavé, veselé, smutné, k zamyšlení a oproti dvěma předchozím knihám vlastně úplně jiné.

Líbilo moc a rozhodně můžu jen doporučit :)!

mag097
13.11.2023 3 z 5

Můj vztah se Scarlett Wilkovou je trochu jako houpačce. Až uvidíš moře mě úplně dostalo, Ty chladné oči naopak zklamaly....takže jsem byla celá nedočkavá, jak se mi bude líbit její nová kniha, která ale není historickým románem.

Autorka nás ve svém příběhu opět vezme do Řecka, tentokrát ale skrze seznamku pro lidi po padesátce.

Ze začátku jsem byla během čtení trochu nejistá, protože mě překvapilo, kolik postav na nás autorka vychrlila v rámci poněkud utlé knížky. Jakmile si to ale všechno sedlo, do knížky jsem se začetla a čtení si užila.

Líbilo se mi, jak přirozeně autorka příběh o stárnoucích ale nikoliv starých ženách napsala. I když je knížka spíše oddechovým čtením nabízí hned několik témat k zamyšlení.

Možná se v některých pasážích může kniha zdát trochu odtržená od reality, zároveň to ale není nic, co by se klidně nemohlo stát.

Suma sumárum, byla to milá oddechovka, na kterou ale po přečtení asi brzo zapomenu, nejsem přeci jen úplně cílový čtenář. Za mě je kniha ideální tip na vánoční dárek pro mamku nebo babičku.

romika
12.11.2023 4 z 5

Taková nenáročná oddechovka, oproti jiným autorčinym knížkám a ten finiš...

Jana283
07.11.2023 2 z 5

Zpočátku mne kniha bavila, ale zhruba od poloviny jsem měla pocit, že se píše stále o témže a hloubka příběhů a vykreslení postav je povrchní a hodně jednoduché, stejně jako ty citované články v ženských časopisech.

zuzana2599
05.11.2023 4 z 5

Při čtení této milé knížky jsem se téměř pořád usmívala. A jelikož i já patřím do zmiňované věkové kategorie, něco mi bylo blízké, něco známé, něco jsem chápala a něco ne. Ale bylo to fajn.
Nenáročné, oddechové, takové jako život sám !

ženy Řecko kamarádky seznamky české romány

Scarlett Wilková
česká, 1969