Deset bran

Deset bran
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51561/deset-bran-51561.jpg 4 5 5

Kong-anové učení zenového mistra Seung Sahna. Tato kniha obsahuje komentáře a vyučující dopisy k deseti vybraným kong-anům a několik dodatků vysvětlujících blíže praxi zenové školy Kwan Um. Kong-an je zdánlivě nelogická otázka, kterou klade učitel svému žákovi, aby vyzkoušel jeho mysl.

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , DharmaGaia

Ten Gates: The Kong-An Teaching of Zen Master Seung Sahn , 1987

Pablo70
06.08.2023 5 z 5

Zabývám se touto knihou už 15 let. Byl to náraz, když jsem si ji koupil. Ty koany jsou na vykloubení mozku. Uvidíte náhle jiný svět, než na jaký jsme zvyklí. Nemusíte nutně dojít k osvícení, ale už to, že se jimi začnete zabývat, vás změní pokud si vůbec připustíte, že vás může něco změnit.
Jak se máte? Ptám se dnes se zenovým mistrem Seung Sahnem. Zkoušejte, zkoušejte, zkoušejte deset tisíc let bez ustání. Když půjdete pořád přímo nevím, brzy dokončíte Velký úkol života a smrti a vysvobodíte všechny lidi z utrpení (alespoň to vám Seung Sahn slibuje na svých stránkách).

gonga
13.03.2017 5 z 5

Když jsem si koupil tuto knihu, nerozuměl jsem zenu, pak jsem ji začal číst a měl jsem občas pocit, že zenu rozumím. Nyní jsem ji dočetl a zenu nerozumím o nic víc. Ale bylo to pěkné přemítání.

Seung Sahn
jihokorejská, 1927 - 2004