Deník Sprosté matky

Deník Sprosté matky https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154257/bmid_denik-sproste-matky-66Q-154257.jpg 1 64 28

Vynikající humoristický román z pera amerického spisovatele Iana Fraziera sleduje jeden rok v životě nevšední a svérázné hrdinky – Sprosté mámy. Nenechte se ale mýlit, nejde o žádnou ženskou z periferie společnosti s výrazivem otrlého námořníka, která nejde pro ránu daleko, právě naopak. Je to vzorná hospodyňka, oddaná manželka a matka dvou synů, která každé ráno vstává s přáním chovat se vzorně a mluvit jako kniha. Její předsevzetí ovšem pravidelně narazí na nejrůznější úskalí běžného života – třeba že manželovi sníží plat, a on je teď v práci od nevidím do nevidím, že ji jeho šéf obtěžuje nemravnými návrhy, že syn projevuje lehce psychopatické sklony nebo že přesně podle Murphyho zákonů, když se něco může pokazit, pokazí se to právě ve chvíli, kdy to nejvíc potřebuje. To je pak setsakramentsky těžké, ne-li přímo nemožné, udržet přívětivou tvář a slovník dámy. Žádný div, že si hrdinka musí tu a tam dát skleničku něčeho ostřejšího nebo že občas vypění a za doprovodu šťavnatých nadávek rozbije pár kousků nádobí…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

The Cursing Mommy´s Book of Days , 2011

zalisia
16.07.2014

Katastrofa!!! Padesata strana vetsinou rozhodne,ale tady uz jsem si u dvacate kousala nehty, absolutne necite. Zadny vybuch smichu jsem nezaznamenala,jen jsem zivala! Omlouva to snad jen fakt,ze to napsal chlap. Nedoporucuji. . .

cicibajza
27.06.2014 1 z 5

kniha ma vobec neoslovila, takýto štýl humoru asi nemusím. ako píšu ostatní - nuda, príliš sprosté a vobec nie vtipné. dostala som sa ani nie do polovice a skončila som. tak nejak to vyzerá, keď denník ženy píše chlap...

lupenova
10.06.2014 odpad!

Opravdu jsem se snažila, ale nešlo to. Bylo to tak strašně nudné, že jsem byla úplně otrávená, když jsem ke knize měla usednout a proto jsem nedočetla. Chci si číst pro odpočinek a pro radost a né za trest! Byla jsem zvědavá na pasáže, kdy budu prskat smíchy, jak slibuje titulek, ale ani po 50ti stranách jsem se nedočkala. Za mě 0%.

eletrika03
30.04.2014 2 z 5

Přišla mi normální tahle kniha. Ale až moc sprostá. Takhle nemluví, ani nejsprostější člověk.

luciefeix
14.10.2013

mluvím sprostě ale takhle nemluvi ani nejsprostejsi delnik cela kniha dost na hlavu !!

c.svetlana
30.09.2013 1 z 5

Ufff.....miluju nadsazku, a proto jsem se na knizku tesila. Po par strankach jsem ji ovsem odlozila, protoze abych kazdych par listu cetla vyrazy ze 4. cenove skupiny, tak na to vazne nemam naladu...afektovana hrdinka, ty tzv. vtipne situace mi prisly dost vyumelkovany....nedoporucuju.

Bookslover
15.09.2013 3 z 5

Oddechová kniha, která ale není tak vtipná, jak tvrdí obálka. Četla se mi dobře, ale občas mě otravovaly dost předvídatelné pasáže, kdy se hrdince něco vysypalo/připálilo/rozbilo/nepovedlo/...Řada nadávek, která poté následovala a které se běžně ani moc nepoužívají, mě ke konci knihy celkem otravovala. Jinak se mi ale kniha četla celkem dobře i přesto, že jsem chování hlavní hrdinky moc nechápala. Přišlo mi, že jako žena v domácnosti, která tráví svůj čas vařením, nakupováním, vozením syna k terapeutovi a přípravou pohoštění na schůzky čtenářského spolku prostě moc velký důvod k nadávkám nemá. Je to průměrná kniha, která vás asi nenadchne, ale problém s jejím dočtením nejspíše mít nebudete.

barbuchen
16.04.2013 2 z 5

Jedním slovem děs! Když jsem tu knihu dostala, čekala jsem vtipnou, zábavnou chytlavou četbu s trochou ironie a sarkasmu psanou formou deníku.. Už u názvu "Deník SPROSTÉ matky" mi bylo jasné, že se tam budou objevovat sprostá slova. Ale tohle jsem nečekala. Přijde mi že autor se snaží nahradit jisté nedostatky tím, že do jedné věty dá pět sprostých slov, která ani já sama v životě neřeknu (a sprostě mluvím docela často). Děsně mě to zklamalo. Dočetla jsem víc jak polovinu a pak jsem knihu odložila. Vůbec to není chytlavé a většinou ani zábavné. Čekala jsem něco lepšího.

Autorovy knížky

Ian Frazier