Deník mrtvého vraha

Deník mrtvého vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210168/mid_denik-mrtveho-vraha-lad-210168.jpg 3 10 10

Pro lačná média, a nejen ta bulvární, to bylo parádní sousto. Sebetrýznivým způsobem uskutečněná sebevražda veřejně známého státního zástupce vyvolala řadu spekulací. Nemoc? Problémy v osobním životě? Neodbytná milenka? Nic z toho se nedalo zavrhnout, ale čím dál víc se tlačily do popředí ná­znaky, že v tajném domácím sejfu tohoto justičního činitele se skrývala četná a svými důsledky doslova výbušná tajemství…... celý text

Iki1
30.10.2023 3 z 5

Suché vyprávění o různých životních propletencích plně ve stylu byvších soudniček autor koření svým vlastním stylem a vypravěčským umem. Jeho jazykové prostředky jsou bohaté a v této edici nemají konkurenci. Povídky jsou přiměřeně dlouhé (krátké), takže před spaním jako když najdete.

čef
20.10.2017 4 z 5

Sbírka soudniček resp. povídek s kriminálním pozadím, někdy jakoby nedopovězené, ale vcelku docela čtivé. Jazykem mírně ironickým, dá se říci i duchaplně nám téměř dokumentaristicky autor vypráví, jak se někdy osud absurdně zauzluje. Nejvíce oceňuji pravděpodobnost a střízlivost, autor si asi moc na žádné fantazie nepotrpí, což je v tomto žánru více než žádoucí, alespoň pro mne.

konicekbily
18.08.2016 2 z 5

Když knížku nepřečtete, o moc nepřijdete.

frabm78
13.12.2015 1 z 5