Deník Anny Frankové (převyprávění)

Deník Anny Frankové (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444069/bmid_denik-anny-frankove-shA-444069.jpg 4 13 13

Když bylo Anně Frankové třináct let, rodiče jí věnovali sešit, který používala jako deník. Psala do něj o tom, co zažila a co cítila během téměř dvou a půl let, kdy se společně se svou rodinou ukrývala před nacisty. Deník po válce vydal Annin otec po názvem Zadní trakt., Dodnes je to jedna nejčtenějších knih po celém světě.

Lka
30.09.2023 5 z 5

Dle komentáře jsem zjistila, že existuje tahle dětská verze. Hned jsem si ji půjčila v knihovně a hned ji přečetla. Je to opravdu přečtené za chvilku. Četla jsem komiksovou verzi, která byla o něco obsáhlejší než tato. Líbila se mi jak komiksová verze, tak i tato pro děti. Teď už přečíst jen tu dospělou :).

KnihoSny
29.09.2023 5 z 5

Verzi pro dospělé jsem četla i poslouchala a tahle pro děti byla taky pěkně zpracovaná :) mě se to obrázkové líbilo :)

simca9342
04.02.2023 5 z 5

Tu verzi pro dospělé jsem přečetla 11 lety ve 12 a byl to silný příběh hlavně ty myšlenky, pocity a zažitky tak mladé dívky jako byla Anne, která se v úkrytu nemohla vykřičet, protože se třeba zrovna pohádala s Papi jak říkala svému tátovi. Tak chodila vypsat do deníku své problémy imaginární přítelkyni. Říkala ji Kitty. Konec jak už ostatní dobře víte je tragický. Po letech jsem našla v knihovně verzi pro děti. Je jasné, že děti jsou na to , co se stalo v koncentračním táboře ještě malé a proto je toho víc v originálním vydání.

Knihomolka506
01.07.2020 5 z 5

Skvělý příběh o tom, co vše dokázala jedna malá holka. S ohledem na komentáře tady k dějí bylo už něco napsané, tak jen jednu větu.

Anne byla a bude holka, která dokázala všem lidem na světě, že i když je život těžký, měli bychom se radovat z maličkostí . Nádherný příběh

Knihomura
18.06.2020

Jsou lepší zpracování. Například komiks doporučuji. https://www.databazeknih.cz/knihy/denik-anne-frankove-356996?str=3
Tohle je tak "očesané", že ani z daleka nevystihuje, co Anna chtěla a napsala. Přečtete za 20 minut, ale nedozvíte se téměř nic. Je to tak s bídou na jednu hvězdu.

2017  97%Romeo a Julie (převyprávění)
2020  86%Deník Anny Frankové (převyprávění)