Den, kdy udeřilo zlo: Prlovská tragédie, 1945

Den, kdy udeřilo zlo: Prlovská tragédie, 1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48319/den-kdy-uderilo-zlo-prlovska-tragedie-48319.jpg 5 2 2

Reportážní rekonstrukce tragedie občanů z malé vsi na Valašsku, kteří byli těsně před koncem války nacisty zavražděni. Původní kniha o prlovské tragédii - Smrt na prahu života /vyd. 1985/ - byla doplněna novými skutečnostmi, které vyšly najevo až v posledních letech. Víc než tehdy je známo o pachatelích krutého zastrašovacího nájezdu na Prlov a Ploštinu - a je tedy možno obraz děje obohatit o značný časový přesah.... celý text

Vašek56
22.10.2018 5 z 5

Tak tohle by mela byt povinna cetba.
Cest jejich pamatce, kolik lidi by se takhle zachovalo v dnesni dobe? Stacilo by zasustit papirkama. Kolik mladych by bylo ochotno obetovat zivot?

hana1984
20.06.2016 5 z 5

Vzhledem k tomu že jsem podstatnou část svého života strávila ve vesnici vedle Prlova,se mně tato kniha velmi dotýká.Znám tam spoustu lidí a každý kopec,a na ploštinu k památníku jsem si udělala výlet mnohokrát.Můj pradědeček,který je již 22 let po smrti,viděl tehdy na vlastní oči jak mu nacisté zaživa upálili bratra na tzv.vařákových pasekách.Jsem šťastná že tato kniha existuje a lidé se tak mohou o historii svého kraje dozvědět mnohem víc.