Deklarace smrti

Deklarace smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145155/bmid_deklarace-smrti-aef-145155.jpg 4 507 106

Deklarace série

1. díl

Velká Británie, rok 2140. Život na Zemi se změnil od základů. Lidská civilizace už není ohrožena smrtelnými nemocemi, na které věda objevila léky. Nesmrtelnost však přináší i možná rizika - největším z nich je přelidnění. Proto byla přijata Deklarace - pokud berete léky na dlouhověkost, jste Vyvolení a nesmíte mít děti. Kdo zákon poruší, bude potrestán a dítě se stane Přebytečným - méně hodnotným občanem, sloužícím Vyvoleným. Patnáctiletá Anna s Petrem svůj osud Přebytečných odmítají, a pokusí se mu proto postavit. Podaří se jim to?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Declaration , 2007

Teraslík
23.09.2014 5 z 5

Tato kniha se mě hodně dotkla hlavně proto,že jsem tak trochu citlivka.Doporučuji.

Lucina88
15.09.2014 3 z 5

Myšlenka knihy zajímavá, ale příběh v půlce dost nudný, pořád se opakovali stejné scénáře a zápletka moc umělá.

Pedruska01
19.08.2014 4 z 5

Rozhodně se člověk nejen po přečtění, ale i mezi ním musí pozastavit nad chováním některých či většiny postav v knize. To je hrůza! Příběh odehrávající se v budoucnosti, přesto podmínky jak ve středověku!! Přemýšlím, jaké slovo by to celé vystihlo. Možná krutost. Ano, to je asi to správné označení. Děj byl, ale v každém případě napínavý, nelituji, že jsem ji uchopila do ruk. ;)

Kakiko
17.08.2014 1 z 5

Nedočetla jsem. Kniha zklamala na plné čáře. Ze začátku mě to docela bavilo, ale pak se příběh začínal táhnout. V podstatě tam nebylo nic, co by mě nějak extra zaujalo. Některým věcem jsem nevěřila, což je špatně. Čtenář by příběhu věřit měl.
Chyběly nějaké větší zápletky, podrobnější děj... A ke všemu ani autorčin styl psaný nebyl ničím zajímavý.

TheB
24.07.2014 3 z 5

Kniha má dobrý nápad, ale zpracování se mi tolik nelíbilo. Čekala jsem asi něco jinýho. Kniha mi přijde hrozně dětská. Ale za přečtení určitě stojí :)

Kllara
24.07.2014 3 z 5

Opravdu zajímavý nápad, jak by to asi mohlo vypadat v budoucnosti. Ani bych se nedivila, kdyby to tak dopadlo, jenže příběh je hrozně jednoduchý. Čekala jsem, že dílo bude mnohem bohatěji pojaté, bude více myšlenek a úvah hlavní hrdinky. Je to velká škoda a z tohodle důvodu, mne kniha celkem dost zklamala. Je to zkrátka kniha určená spíše pro mladší čtenáře.

vikimi
11.07.2014 4 z 5

Tahle kniha mě zaujala a moc se mi i líbila. I ten konec byl nápaditý a moc pěkný :)

Scharks
01.07.2014 4 z 5

Knihu jsem přečetla snad během pár hodin - můžu vřele doporučit :)

Mixy
28.06.2014 5 z 5

Velmi čtivá se zajímavým tématem. Rozhodně nic ohraného ;)

Misa25
10.06.2014 4 z 5

Příběh mě pohltil cestou v letadle a velmi se těším na další díly :D

Laduka
08.06.2014 4 z 5

Mě se ta knížka hrozně líbila. Měla jsem jí přečtenou asi za 2 dny. Doufám že nejsem jedná, ale na konci mi ukáplo pár slziček.

brambora2000
11.05.2014 5 z 5

Tahle kniha mě dovedla k tomu, že jsem znova začala číst :D :D je fakt úžasná a všema deseti doporučuji :)

Desire_Lydon
17.04.2014 4 z 5

Příliš jsem od knihy neočekávala, ale líbila se mi. Úplně mě pohltila a byla jsem do ní doslova "zažraná". Nejvíc mě asi upoutal popis Grange Hall a způsob života Přebytečných. Celý ten dystopický svět je pěkně promyšlený, ale nijak složitý, pochopí to každý. Styl psaní je takový jednodušší a lepší pro nenáročnější nebo mladší čtenáře. Na druhou stranu je kniha čtivá a příběh rychle ubývá. Bohužel se nedostavil žádný "wau" moment, protože celá kniha byla dost předvídatelná a už od začátku mi bylo jasný, kterým směrem se to celé bude ubýrat. Chtělo by to ještě ten druhý díl... Doufám, že ho Fragment někdy vydá :)

kristynakris
08.04.2014 4 z 5

Na začátku jsem si myslela , že jí ani nedočtu, ale když se děj rozjel stálo to za to a knížka se pro mě stala jednou z oblíbených.. =) Přečetla jsem jí za dva dny ale u posledních tří kapitoly jsem brečela jak malý dítě.. nečekaný závěr.. můžu jenom doporučit =)

Silencia
11.03.2014 3 z 5

Oddechová lehčí kniha, která ale nutí k zamyšlení. Pěkné. 3,5*

Lodja
05.03.2014 3 z 5

Moje oblíbené dílo z kategorie "Levné knihy", přesněji z kategorie "Koupeno za třičet kaček v Levných knihách, den před kamarádčinými narozeninami". A myslím, že se i docela povedlo, jenom takový ten wow efekt a opovržení zlými lidmi nevzbudí v nikom, komu je nad dvanáct let. A nápad to má přitom vcelku dobrý.

zylla
26.02.2014 4 z 5

Velmi dobrá knížka, mohu ji určitě doporučit. Zajímavé zamyšlení nad tím, co by stalo, kdyby lidstvo bylo nesmrtelné. Myslím, že děj dokonce není zase až tak nemožný, neboť lidská hloupost bohužel nezná hranic. Psané velmi čtivě, nemohla jsem se odtrhnout.

Ruxandra
29.01.2014 4 z 5

Anna mi ze začátku vůbec nesedla, byla tvrdohlavá a její myšlení bylo řádně zpracované výchovou v ústavu. Nemůžu říci, že bych si jí později nějak extra oblíbila, ale rozhodně mi zhruba od poloviny knihy začala být sympatičtější, nejspíš když konečně otevřela oči a začala se na věci kolem sebe dívat jinak.
Co se mi nelíbilo byl zvrat ohledně Petra (kdo četl, bude vědět o čem mluvím), sice to bylo důležité, aby kniha mohla dopadnout dobře, ale působilo to na mě, jako že to autorku napadlo v poslední chvíli.
Hlavní myšlenka knihy je velmi zajímavá a já souhlasím, že lidská společnost takto nemůže fungovat, bez nových myšlenek, nových pohledů na věc...
Ještě bych ráda podotkla, že anotace uvedená na deskách knihy je značně zavádějící a nepravdivá, zde v databázi jsem jí upravila.

kleria
24.01.2014 4 z 5

Úžasná knížka, plná překvapení a zvratů. DOPORUČUJU!!

RockMartina
29.11.2013 3 z 5

Námět se mi velmi líbil, ale zpracování mě opravdu zklamalo. Nemělo to žádný spád, napětí, jazykový styl také nic moc...Je pravdou, že kdybych byla mladší, možná bych mluvila jinak. Čekala jsem něco aspoň vzdáleně podobné například Bance těl (psané pro stejnou věkovou kategorii, ale podstatně zajímavější zpracování, o jazyku ani nemluvím). Hold na některé knihy jsem asi už stará:)

Musím ale ještě jednou zmínit námět, který mě opravdu hodně zaujal. Nejhorší je, že to ani není taková fikce, mám obavy, že se něčeho podobného dočkáme i v reálu a nebude to už dlouho trvat...