Deklarace smrti

Deklarace smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145155/bmid_deklarace-smrti-aef-145155.jpg 4 507 106

Deklarace série

1. díl

Velká Británie, rok 2140. Život na Zemi se změnil od základů. Lidská civilizace už není ohrožena smrtelnými nemocemi, na které věda objevila léky. Nesmrtelnost však přináší i možná rizika - největším z nich je přelidnění. Proto byla přijata Deklarace - pokud berete léky na dlouhověkost, jste Vyvolení a nesmíte mít děti. Kdo zákon poruší, bude potrestán a dítě se stane Přebytečným - méně hodnotným občanem, sloužícím Vyvoleným. Patnáctiletá Anna s Petrem svůj osud Přebytečných odmítají, a pokusí se mu proto postavit. Podaří se jim to?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Declaration , 2007

Viky007
27.01.2016 4 z 5

Musím říct, že první polovina knihy mě neskutečně nudila. Nejspíš díky hlavní hrdince Anně, která byla... jak bych to jen řekla... prostě naivní. Jasně, celý život byla prakticky utlačovaná, ale stejně to bylo divné. Zkrátka mi nebyla sympatická.
V druhé půlce knihy se děj naštěstí rozjel, hlavně díky Petrovi, kterého jsem si naopak velmi oblíbila.

Celkově to tedy nebylo tak špatné, ale bohužel je příběh velmi jednoduchý. Pokud se však někdy dostanu k dalším dílům, ráda si je přečtu.

eŠ
14.01.2016 4 z 5

Kniha pro mě byla velkým překvapením. S přesvědčením, že jde o průměrnou oddechovku jsem se dějem pomalu pročítala.. Nakonec jsem knihu dočítala se zatajeným dechem. Doporučuju nedat na nízkou cenu, za kterou se kniha prodává.. a snad vás příběh mile překvapí tak jako mě. :)

Punkies
08.01.2016 1 z 5

Zakoupeno náhodně v levných knihách, takže jsem moc neočekávala, ale ušlo to. Je to napsané velmi jednoduše a někdy mě štvalo přílišné opakování určitých slov, scénářů... Přečteno během chvilky, ale není to ten typ knihy, ke které se vrátíte. Jednou a dost, jelikož žánr, do kterého dílo spadá, je určen přeci jen pro mladší osazenstvo.

AutorV
28.12.2015 4 z 5

Je to jednoduchý příběh a možná právě proto mě tak uchvátil.. Je to kniha z dětství a já se ráda k ní vracím.

Madlenkačte
25.12.2015 4 z 5

Dobře a rychle se to četlo, děj byl super, krásný popis doby a ústavu pro Přebytečné. Všem doporučuji.

Cryptkeeper
21.10.2015 5 z 5

Skvělá kniha,která mě naprosto dostala svoji atmosférou a syrovostí.
Je v ni daleko více,než jen zdi Grange Hall,přebyteční a vyvolení..je v ni tak moc z dnešního světa.
"Přebyteční znamenalo zbyteční. Nepotřební. Ale nemůžete být Přebyteční,když vás potřebuje
někdo jiný. Nemůžete být Přebyteční,když vás někdo miluje."

moira2912
26.09.2015 3 z 5

Trošku jednodušší, ale dobře napsané s chytře vedeným dějem. :)

karolina2671
18.08.2015

Je to strašně krásná knížka...některé scény jsou tam poněkud surové a smutné,ale je strašně krásně napsana..po dlouhé době jsem z nějaké knížky unešena stejně jako z Twilight saga. Rozhodně doporučuji ;)

Marthas
15.08.2015 1 z 5

Knihu jsem přečetla až na druhý pokus, po létech, co jsem si ji neprozřetelně pořídila... Jako poprvé mne na ní udivil, ten zvláštní styl jakým byla napsána, já osobně bych ho nenazvala jednoduchým spíše neohrabaným nebo syrovým...
Kniha mě odrazovala i svým žánrem, dystopie vůbec nečtu ani scifiny... Nakonec jsem po přečtení musela uznat, že odpad to není, svět byl vykreslen detailně a nebyl odbyt, to, že některé respektive většina zápletek byly dost průhledné je ale další negativum... V tomto žánru se nevyznám, proto neporovnávám, asi jsou i lepší a určitě jsou horší... Rozhodně mne ale neuchvátila tak, že bych si chtěla přečíst další díl, dá se říct, že ten otevřený konec klidně skousnu, nevadí mi, zas tak otevřený mi vlastně ani nepřišel...

spedula
13.07.2015

kniha mě mile překvapila, náhodně jsem koupila v levných knihách a nečekala jsem,že mě příběh tak chytne,přečteno během chvilky.

amellia
18.06.2015 4 z 5

Smutné, ale možná i bohužel pravdivé......
:-(

Inýk
03.06.2015 5 z 5

Na knihu jsem nahodou narazila ve skolni knihovne. Nejdrive me upoutal nazev a knizni obal. Tak jsem se do toho pustila.

Právě jsem docetla. Je to krasna knizka. Moc mi ale nepasuje žánr. U knizky je napsano sci-fi, fantazy a horor. Horor to fakt neni. Neni to sice nejmirumilovnejsi ale horor ne. Jinak je to krasne napsany. Skoda ze nejsou dalsi dili. Urcite doporucuji.

deedulka
27.05.2015 4 z 5

Anna byla hrozně naivní stvoření a trochu mi její vyprávění tíhne k dětské rozpravě. Hlavně to její psaní deníčku. Námět mne však zaujal a nakonec to nebylo tak špatné čtení. Písmenka jsou velká a tak strany rychle plynou...konec pak nachystal několik překvapení a rozuzlení. Pokud bude mít kniha pokračování, tak ji ze zvědavosti ráda přečtu.

PajusenkaB
19.02.2015 5 z 5

Četla se snad úplně sama. Během jednoho dne jsem ji měla přečtenou. Strhující děj, prostě super kniha!!

Johanita
26.01.2015 4 z 5

Dobrá knížka, první polovina mi přišla taková trochu utahaná, ale ve druhé půlce mě děj strhnul, závěr byl naopak zbrklý... Doporučuji spíše nenáročnějšímu čtenáři, titul je přeci jen určen pro děti a mládež, forma psaní tomu odpovídá. Akorát se mi moc nezdá to zasazení děje do r. 2140... to tady na té naší Zemi ještě nebude tak hrozné :)

Pedros
14.01.2015 3 z 5

Velice silný konec. Krásný příběh ale občas se kniha četla špatně.

vlkove
10.01.2015 4 z 5

Kniha byla velmi zajímavá, zaujal mě velmi originální námět a zanechala ve mně velký dojem.
Obálka je pěkná akorát je bílá a snadno se ušpiní.
Knize dávám 4 hvězdy. :)

teri-s
15.11.2014 4 z 5

Já jsem to dočetla dneska. Popré jsem to četrla ve dvanácti. Teď jsem to dučetla o rok ponději. Tahle knížka je moje oblíbená. Já mám ráda žánr dobrodružné, sci-fi a fantasy s kusem malé romantiky.

kilometr
06.11.2014 1 z 5

Nenechte si ujít světový bestseller!Jako fakt?Velmi nudná kniha.Tak nudná,že je ve své podstatě v regálech knihoven PŘEBYTEČNÁ.20%.

xxiixxi
07.10.2014 4 z 5

Námět knihy byl moc dobrý, ale závěr autorka trochu přestřelila. Měla jsem pocit, že se strašně moc snažila, aby to dopadlo dobře, takže do knihy zčistajasna zařadila další pravidla Deklarace (život za život, nejmocnější mohou mít děti), která v knize předtím nebyla zmíněna. Ale zase si myslím, že kdyby je zmínila dřív, tak bude víc lidí tušit, jak to dopadne. A paradoxně jsem zklamaná, že je další díl(y). Tento závěr mi vyhovuje, nejistý ale relativně dobrý.