Dějiny smrti. Díl 2, Zdivočelá smrt

Dějiny smrti. Díl 2, Zdivočelá smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34878/bmid_dejiny-smrti-dil-2-zdivocela-smrt-55v-34878.jpg 4 37 4

Druhý a poslední díl pojednání o smrti, umírání a věcech s tím souvisejících tak, jak se měnily v běhu staletí. Oba díly nejsou nijak výrazně ohraničeny zpracovaným časovým údobím. Autor volně pojednal o různých hlediscích smrti, rozčlenil knihu do delších tématických celků, a potom celý spis rozdělil do dvou svazků. Je nesporně zajímavé a přínosné přečíst třeba jen jeden díl – první neztrácí smysl bez druhého a naopak. K získání uceleného pohledu je však třeba prostudovat celé velmi kompaktní dílo.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Historie
Vydáno: , Argo

L'Homme devant la mort , 1977

tessa.mik
01.07.2023 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu. Dohromady dává velmi zajímavý pohled na smrt v průběhu historie.

Amneris
07.12.2022 5 z 5

Stejně jako první díl je i tato kniha velmi úžasně napsaná, a to včetně všech pohřebních rituálů či zvyklostí, které se při úmrtí člověka dělaly. Autor si k tématu našel mnoho informací a na knize je to znát :-)

Dandulka
29.11.2018 5 z 5

Mnohem lépe čtivé než první díl. Jeden bez druhého nemá smysl číst.

Alice Chytra
06.07.2013 5 z 5

Spolu s prvním dílem velmi zajímavé počtení, jak byla vnímána smrt v běžném životě a to se pak odráželo i v umění. Obě publikace jsou odborné, ale zároveň čtivé. Kapitoly jsou prokládány příklady z literatury i umění.
Doporučuji všem, kteří se chtějí dozvědět něco blíže o smrti jako součásti života :-)

smrt posmrtný život hřbitovy umírání

Philippe Ariès
francouzská, 1914 - 1984