Dějiny mučení

Dějiny mučení https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83400/dejiny-muceni-83400.jpg 4 15 3

Dějiny mučení popisují různé druhy tělesných trestů od starověku až po současnost.

Literatura naučná
Vydáno: , Svojtka & Co

The History of Torture , 1998

žlučníkář
18.10.2019 5 z 5

Docela slušná učebnice pro ty, co v dětství s nadšením trhali mouchám nožičky a v pokročilejším věku chtějí svůj talent, či libůstku zdokonalit. Čeho všeho jsou lidi schopný nebylo ještě zmapováno a ani nikdy nebude, a to ani v případech pátečních a sobotních soutěžích na různejch vesnickejch zábavách.

Blbý čtení to rozhodně nebylo, jen bych nechtěl bejt nikdo, koho se týkaj všechny ty atrakce o kterejch se tam píše. To radši budu trpět v sobotních poledních stavech, kdy se mi z hlavy snaží vypařit rumy s čímkoli co teklo...

Azmodan
25.12.2018 5 z 5

Jedná z mála knih, které jsem nedočetl. Té krutosti na mě bylo asi příliš....
Stále mě nepřestane udivovat, jak důmyslné způsoby lidé dokáží vymyslet v oblasti utrpění, mučení a trýznění jiných lidí. Opět jsem si potvrdil, že tvrzení "naše krutost je limitovaná pouze naší fantazií" je pravdivé a opět mě to rozesmutnělo :o(

Atuin
07.10.2013

Z nějakého nevysvětlitelného důvodu jsem nebyla s to zabránit, abych neukojila svou zvědavos poznat ten aspekt člověka který se tahne celou naší civilizací až do nedávna jako aproiry důležitý. Napsané je to sugestivně, no taky to nejsou Dějiny aranžmá květin že, ale už bych tento svazek nikdy neotevřela, neotevřu, to vím jistě.
No jak by řekl klasik. Kdo se bojí ať zůstane ležet za pecí. Ovšem raději zůstanu nedouk, než abych to měla v hlavě i s obrázky:) V knihách se podobenstvích nejrůznějších praktik střetnu co chvilku, ale tako vytržené a rádoby naučné mi to přijde větší a fantasmagoričtější.

Brian Innes
britská, 1928 - 2014