Dědictví minulosti

Dědictví minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56502/mid_dedictvi-minulosti-Dqh-56502.jpg 4 247 247

Napínavý děj svého nového, v pořadí jedenáctého románu postavila autorka opět na prolínání dvou velmi vzdálených časových rovin - v historické se vrací o dvě tisíciletí zpět, do Británie osídlované Římany v dobách počátku křesťanství a jeho prvních kontaktů s vírou keltských druidů. Současná hrdinka Abi Ruthefordová, vikářka anglikánské církve, musí hned ve svém prvním působišti na farnosti v Cambridgi čelit předsudkům nejen pro své mládí a vzhled, ale hlavně pro své neobvyklé léčitelské a vizionářské schopnosti. Její útěk do Glastonbury, posvátného kraje plného tajemství, kde podle legend měl pobývat i Ježíš, oživí dávný příběh lásky, zrady a pomsty, a zároveň pomůže pronásledované hrdince překonat složité životní nástrahy.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Brána

Time’s Legacy , 2008

lara25
29.05.2012 5 z 5

Tato kniha se mne osobně velice moc líbila. Spisovatelka, tak barvitě vylíčila prostředí a příběh, že jsem se rozhodla,že tyto končiny navštívím. Toužím jet do Glastonbury v Anglii a pocítit historii a sílu tohoto místa. Po dočtení této knihy, jsem nalezla v životě nový směr. Zjistila jsem totiž, že i od nás z ČR jsou ženy, které tam studují pradávnou moudrost a přednáší, zde v Praze. Jejich přednášky jsou pro můj život velice obohacující. Pro inspiraci: www.lilia.cz.
Není, na knize nádherné právě to, že se Vám vryje do podvědomí a ovlivní Váš život??? :-)

bizonecka
28.04.2012 4 z 5

Kniha se mě líbila...i když je pravdou,že téma již příliš otřelé a nám co čtou Erskinovou již příliš známé....Ale doporučuji!

bookcase
25.08.2011 5 z 5

Po dlouhé době stará dobrá Erskinová, která se četla sama. Děj je napínavý, nechybí tajemno a prolínání časových rovin, ze kterých autorka ve svém díle těží.

ugisha
14.08.2011 3 z 5

Mám stejný pocit, přečetla jsem od této autorky všechno a tahle knížka je z těch slabších. Příběh nic moc, zajímavý je tam akorát Ješua...Narozdíl od jejích dalších knih jsem se místy nudila.

akina
09.08.2011 3 z 5

Barbaru Erskine mám opravdu ráda, ale tato kniha mě příliš nepřesvědčila, za prvé jsem se nemohla začíst a potom mi přišlo, že to všechno již znám. Možná už jsem přečetla moc knih této spisovatelky a stále čekám až přijde něco nového, ale poslední knihu jsem od ní četla zhruba před rokem, takže bych tento pocit mít pravděpodobně neměla.
Nemyslím, že by se nedala číst, ale raději bych sáhla po jiné knize této spisovatelky.