Zlodej tulipánu

Zlodej tulipánu https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514867/bmid_zlodej-tulipanu-hjL-514867.jpg 5 14 8

Dedička série

< 2. díl

Violet má po útoku na knižnicu pocit, že prichádza o hodnoty a stráca pevnú pôdu pod nohami. Jej a tetin plán sa rozpadá. Tajomstvá postupne prenikajú na povrch, lenže nie sú také priamočiare, ako si to vyfantazírovali. Do hry vstupujú hráči, s ktorými nikto nepočítal, a Violet sa ocitá v kolotoči sprisahaní. Uvedomuje si, že Alfred Zivak nie je jej jediný protivník. V tieňoch anonymity striehnu ďalšie hrozby. Z temnoty mysle sa vynárajú takmer zabudnuté prízraky. A za klamstvá sa platí privysoká cena. Violet je odhodlaná strhnúť nablýskané masky timbletonskej smotánky a odhaliť pravdu o smrti vlastnej rodiny. Srdce ju však zamotáva do pavučiny neprijateľných túžob a neúnosných klamstiev. Vyhrá jej oddanosť rodine alebo príťažlivosť k synovi nepriateľa, aj keď vie, že city by mohli zničiť každý, i ten najlepší plán? Prečítajte si pokračovanie temnej trilógie Dedička, ktoré vás strhne do sveta pretvárky, zrady aj zakázaných emócií.... celý text

Literarytwins
13.08.2023 5 z 5

Líbila se vám Dedička ruže? Ano? Tak ihned sáhněte i po Zlodeji tulipánu! Pokud jste si mysleli, že to Majka už nemůže posunout dál, tak to znovu dokázala a já si říkám, že závěrem série už to snad dál posunout ani nejde. Ale je mi už teď naprosto jasné, že se mýlím.

Prej romány pro ženy... já u těchto knih snad pomalu ani nedýchala a hltala jsem každý jeden odstavec. Tohle totiž není jenom romantika. Je to obrovský koktejl emocí, akce, vzrušení, záhad, křiv a lží, navíc kromě akce zde ochutnáte i prvky sci-fi a myšlenky vám budou v hlavě vířit rychlostí uragánu. Sice se zde jedno mé podezření potvrdilo, ale i tak vám můžu říct, že já nevím... Já prostě nevím! Mám asi tak dva miliony teorií. Podle mě totiž v jistý okamžik může vyjít najevo, že je skutečný padouch snad kterákoliv postava. Čekám to opravdu od těch nejméně předvídatelných a mám popravdě strach, co se tam ještě zvrtne a neskutečně bažím po odhalení finální pravdy.

Co se týče hlavní hrdinky Violet, troufnu si říct, že věřím, že by mě v jiných knihách asi dokázala pěkně točit a pilo by mi její chování krev, ale tady? Bože, jak jsem se s ní sžila a prožívala její dilema. To, jak bojuje s volbou mezi povinností a tím, po čem ve skutečnosti její srdce prahne... Jsem velká fanynka dua Brooks&Violet. Jejich chemie je neskutečná, avšak ale i zde mám stále jedno čoko bystře na pozoru.

V této knize totálně miluju Joy. Její přímočarost, komentáře a "nezaujatý postoj" krásně podkresluje celý děj a posouvá samotnou hlavní hrdinku zajímavými směry.

Popravdě jsem se žádné knihy nemohla tolik dočkat a zároveň neměla takový strach si jí přečíst, jako bude závěr této série, mám strach, co se ještě stane a nejvetší strach mám z toho, až to dočtu a opustím tento naprosto jedinečně vystavěný zapeklitý příběh, který doufám za sebou nezanechá mé rozdupané srdce.
P.S.: Jsem všema deseti, aby šla tato série do CZ překladu pro ty, kteří si netroufnou číst ve slovenštině.

Vknihách
06.07.2023 5 z 5

akčné, drsné, romantické

Ak ste si postavy v prvej časti série Dedička neobľúbili, týmto dielom sa to, podľa mňa, nenapraví. Kdesi som čítala, že táto kniha/séria je mišmašom sci-fi, drámy, fantasy, romantiky, erotiky, akčných scén Áno, je! Aj preto to milujem! Autorka píše ako bohyňa, nikdy neviem, čo na mňa vybalí na ďalšej strane, čítam ako na tŕní, občas s hnevom, frustráciou, striedajúc prihlúply úsmev a rozďavenú papuľku-čaro Danihelovej tvorby.

O Violet som napísala, že je zasraný nindža, ako ju častovali v Dedičke ruže viaceré postavy. Musím ale povedať, že v Zlodejovi tulipánu tento nindža odhalil svoje slabiny a jej schopnosť ala Wonderwoman dostala trhliny. Prejavila sa u nej ľudskosť, najmä v častiach s Brooksom. Neraz sa mi lámalo srdce nad konaním Violet, ale kto som ja, aby som ju súdila?! Dokázala som ju pochopiť. Srdce jej kázalo jedno, myseľ(a teta Ida)druhé.

Keďže Zlodejom tulipánu naskočíte do rozbehnutého vlaku, odporúčam osviežiť si pamäť aspoň niekoľkými záverečnými stranami Dedičky ruže. Okrem starých známych postáv, nám prikvitli aj nové. Jedna zaujímavejšia a záhadnejšia ako druhá. Violet opäť zápolí s minulosťou, tentokrát ju však do nepríjemností zatiahne znova Joy. A v tejto časti nastupuje sci-fi linka. Vôbec ju nepokladám za prehnanú. Ide o vývoj technológií a nie nejaká blbosť, ako výlet na Mars. Špeciálnou postavou bol sympoš Zafírko a myslím, že nejedna čitateľka špekuluje, kto to je. Aj keď sa Violet odhalil, mala som teóriu, ktorú mi dievčatá v skupine spoločného čítania vyvrátiliSpomeniem aj starého Zivaka, ktorý ma náramne zmiatol a vyvolal ďalšie otázky(akoby som ich mala popri čítaní málo). Taktiež postava Logana sa mi dostala viac pod kožu. Nie je len arogantný, namyslený somár je v ňom viac. A je mi ho ľúto.

Kvitujem Majke, že celý dej má perfektne premyslený. V príbehu sa nestretnete so situáciou, ktorá by sa stala sčista-jasna. Všetko so všetkým súvisí.

Ak ste mali po dočítaní prvej časti série otázky, po Zlodejovi ich budete mať viac :D Danihelová to proste vie! Ponapína vás ako gumku v gaťkách, nakoniec vám len pleskne o holú kožu a vy sa budete čudovať, kde sú ďalšie strany nuž, na tie si budeme musieť počkať a snáď nezostane ani jedna otázka nezodpovedaná. A ja tajne dúfam, že Brooks dostane to, po čom najviac túži

Bryel
02.07.2023 5 z 5

"My dva jsme přesný opak. Jako světlo a tma."
"Co je ti k smíchu?"
"Mám rád tmu. Kdyby nebyla, neviděli bychom hvězdy. Nechci žít ve světě, kde není tma a.. ty."
"Ve tmě se dá snadno ztratit."
"Vždy tě najdu."

Perfektní kniha! Ještě lepší než první díl!
Ač je těžké tomu uvěřit, vše se ještě více zamotává..
Romantická linka je pozvolná a stále stylem krok dopředu, dva kroky zpátky. To pomalé sbližování mě hrozně baví. I to, jak se oba snaží bojovat.. Naprosto boží!
Stíny minulosti se vrací a ukazuje se, že minulost nebude rozhodně tak jednoznačná. Nechybí gangy, násilí, vraždy, záhadné vládní programy.
Toto už není cesta za pomstou, spíš hra o život. A já to naprosto zbožňuju a vážně doufám, že finále tohoto skvělého šokujícího příběhu je za rohem..

evineckY
14.06.2023 5 z 5

Je to bombastická série !
Po celou dobu je děj akční a napínavý, žádné hluché místa.
A ten konec !!! Nemůžu se dočkat pokračování.
Moc doporučuji.

Venujem všetkým, ktorí stratili nádej.
Bez ohľadu na to,
aká sa vám zdá situácia
bezvýchodisková,
vždy existuje niečo,
za čo sa oplatí bojovať.

Matri
13.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Autorka ma zasa dokázala totálne zmiasť a pritom som sa do tohto príbehu totálne zbláznila už po druhý krát.
Ja nechápem tú nekonečnú fantáziu toto vymyslieť, pozapletať takto príbeh a hlavne.. ho aj rozpliesť!!! Som na to mega zvedavá, takže dúfam, že na záverečný diel nebudeme musieť príliš dlho čakať!! Už teraz som si pred čítaním tejto časti musela prvý diel z rýchlika pripomenúť, lebo by som bola totálne stratená v tomto labyrinte postáv, udalosti a vzťahov.
Príbeh bol plný zvratov, horúcich momentov ale hlavne šokujúcich udalostí. Neviem prečo, hoci je v knihe vykreslený katastrofálne (drogy, alkohol - ale vidím tam svetlo na konci tunelu), zaujal ma asi najviac Logan. Áno Brooks je úplne zlatíčko, Violet chápem, že si jej srdce (s jej minulosťou a skúsenosťami s mužmi) získal práve on, ako úplný protiklad každého v jej živote. No i tak.. štve ma ako neznáša Logana (dúfam v jeho prípade ma čaká jeho osobnostný happy end).
Úžasná druhá časť a trasiem sa na finále!!!

adelka_books
08.06.2023 5 z 5

Na tento svet prichádzame ako čisté a nepoškvrnené duše. Postupne ako rastieme a dospievame sa do nášho vnútra čoraz viac svojimi pazúrmi zabodávajú intrigy, lži a klamstvá. Premieňajú našu osobnosť na nepoznanie. Začína sa malými naivnými klamstvami, pri ktorých si povieme, že jedno klamstvo, či intriga zo mňa ešte nerobí zlého človeka. Lenže, keď zaklameme, či za intrigujeme raz, automaticky to urobíme aj druhý a ďalší krát. Nevieme s tým prestať. Je to strašný zlozvyk, ktorý z nás robí zlých ľudí. Takýmto správaním strácame dôveru svojich blízkych, hoci to nerobíme úmyselne. Prajem si, aby sme našli silu zabojovať a očistili svoje duše. Ľudia by si mali navzájom pomáhať a vždy hovoriť pravdu, aj keď nám práve pravda môže ublížiť najviac.
Vonku sa nám zletnieva a príroda sa prebúdza k životu. Rôzne kvety hýria farbami a vo mne to evokuje hneď lepšiu náladu. Moje najobľúbenejšie kvety sú ruže a tulipány. Keď ich vidím, vyčaria mi úsmev na tvári. Okrem tohto sa mi búdu odteraz spájať s originálnymi príbehmi, ktoré fantasticky vymyslela a napísala talentovaná autorka Majka Danihelová. Dedička ruže bola ohromujúca, originálna, no proste geniálna. Nevedela som dlho po dočítaní na ňu prestať myslieť. Priala som si, aby som mohla držať v rukách pokračovanie, aby som zastavila otázky, ktoré neustále bežali v mojej hlave. Toto sa dialo presne 365 dní dokým neprišiel na scénu Zlodej tulipánov. Musím však povedať. že to čakanie sa oplatilo. Fenomenálne dielo, v ktorom vám autorka namiešala ten správny kokteil intríg, tajomstiev, prekvapení, nečakaných zvratov a lásky. Chcem vám len odporučiť, dávkujte si ho postupne, aby ste potom ako ja neostali beznádejne čakať na ďalšiu časť. Skrátka potrebujem posledné dieliky do skladačky, aby z toho vznikol ucelený obrázok.
Violet sa po útoku v knižnici snaží pokračovať v pátraní pravdy a v očistení svojej rodiny. Lenže plán, ktorý vymysleli spolu s tetou Idou sa rozpadá ako domček s kariet. Všetky hodnoty, v ktoré Violet verila sú zrazu fuč. Na svetlo začínajú vychádzať tajomstvá, ktoré zrazu nie sú také ako sa na prvý pohľad zdajú. Do hry vstupujú noví hráči, s ktorými Violet ani teta nepočítali. Ocitá sa v bludnom kruhu a uvedomuje si, že Alfréd nie je jej jediný nepriateľ. Z temných hrozieb sa vynárajú ďalšie prekážky, ktoré musí Violet zvládnuť. Myseľ jej v neočakávaných momentoch prehráva spomienky z minulosti. Za klamstvá, čo vypustila z úst zaplatí privysokú cenu. Violet sa nám ešte viac otvorila a my sme mohli nazrieť pod masku, ktorú nosila keď plnila plán. V tejto časti bola viac sama sebou. Zraniteľnejšia a viac dávala najavo svoje pocity. Vedela som si k nej vytvoriť lepší vzťah. Páčili sa mi obe jej stránky. Každá bola v niečom iná, originálna. Keď hrala mrchu, vtedy by som sa jej nechcela dostať do cesty. Naopak, keď bola len Violet, vtedy som ju túžila objať a pomôcť jej v pátraní po pravde. Nesmierne ma mrzelo, že keď konečne pocítila tie pravé city, z ktorých nám lietajú motýle v bruchu, ona sa potom cítila zle. Sama som zvedavá ako sa s tým popasuje. Jej kamarátka Joy sa mi páčila oveľa viac ako v prvej časti. Bola trocha bláznivá s podrezaným jazykom, ostala pri Violet a dokázala jej prehovoriť do duše, keď to potrebovala. Ida mi prišla tiež viac sympatická.
Zivakovci to je kapitola sama o sebe, kto čítal vie, čo tým myslím. Hrajú sa na veľkú šťastnú rodinu a pritom každý jeden má svojich démonov. Ada mi išla pekne na nervy a stále z nej nemám dobrý pocit, niečo mi na nej nehrá a ja chcem zistiť čo to je. Logan večne opitý a na drogovaný chalan, z ktorého mi bolo zle. Miláčik žien a médií, ktorý nie je na vzťahy sa v jeden moment zmení a my ostaneme prekvapení, že má svedomie aj dušu. Brooks najtichší z rodiny vymýšľa komixové príbehy. Je veľmi pozorný, dokáže počúvať a nahliadnuť až do vášho vnútra. Milujem Brooksa. Som zvedavá ako sa ešte autorka zahrá z ich osudmi.
Romantická linka: Vytvorí sa tu milostný trojuholník a vy budete s úžasom sledovať ako city zamotajú celý príbeh. Mne sa splnilo, čo som si priala a neostáva mi iné ako dúfať, že sa to skončí tak ako si želám. Nájdeme tu oveľa viac romantiky než v predošlej časti, čo mňa osobne potešilo.
Boli tam zvraty, ktoré ma oberali o dych. Vyskytnú sa tú nové postavy, ktoré dej správne zamotajú a vyšperkujú.
Nájdeme tu pohľady Brooksa aj Logana, vďaka čomu môžeme lepšie precítiť ich postavy.
Koniec bol mega, potrebujem pokračovanie.
Príbeh je plný intríg, klamstiev, temnej romantiky, nachádzajú sa tu vulgarizmy a nevšedné praktiky. Táto kniha nie je pre každého.
Dedička ruže, či Zlodej tulipánov si zaslúži miesto vo vašej knižnici. Majka vytvorila niečo, za čo jej skláňam z hlavy pomyselný klobúk. Tlieskam. A teším sa na záverečný diel.
Okrem toho majú knihy krásne oriezky.
Ďakujem vydavateľstvu veľmi pekne za spoluprácu.

Anna195
06.06.2023 5 z 5

Na pokračovanie Dedičky ruže som sa veľmi tešila, a to čakanie rozhodne stálo, za to. Opäť budem chváliť úžasný dizajn obálky, toto je je jednoducho skvost.

Od začiatku po samý koniec som bola v napätí. Toľko tajomstiev, prekvapení a nepredvídateľných zvratov som nečakala. Aj samotné postavy v príbehu sú nepredvídateľné a nevedela som, čo môžem od nich čakať, keďže každá postava ma vedela niečím prekvapiť.

Celý príbeh z pohľadu Violet bol úžasný. Violet si ma až v prvej časti získala, ale tu ma utvrdila, že je veľmi silná hrdinka, ktorá musí robiť aj veci, s ktorými nie vždy vo svojom vnútri súhlasí, ale práve tu je pre ňu najdôležitejšia pravda. Vlastne téma pravdy je pre tento príbeh veľmi dôležitá. Musím priznať, že všetky tie tajomstvá a zvraty ma tak ohromili, že som nevedela pustiť knihu z rúk.

Síce nepatrím medzi priaznivcom milostného trojuholníka, ale autorka to má s týmto milostným trojuholníkom veľmi dobre vymyslené. Toto je tak skvelo premyslené do deatailov, že si ma úplne získal. Som veľmi zvedavá, ako tento trojuholník dopadne. Pevne verím, že tak, ako by moje čitateľská duša chce a vlastne, ako chcú všetci čitatelia.

Verím, že autorka už finišuje s ďalšou časťou, pretože potrebujem pokračovanie.

kristina6312
03.06.2023 5 z 5

Bola som veľmi zvedavá na druhú časť tejto trilógie, hoci očakávania tu neboli také veľké ako pri prvej časti, mohli byť. Som úplne nadšená z pokračovania náročnej cesty Violet!

Niekoľko kapitol mi ale trvalo kým som sa začítala. Chýbalo mi nejaké lepšie zhrnutie deja. Preto pomôže opätovné prečítanie prvej časti, alebo aspoň nejakého väčšieho úseku.

Zlodej tulipánu je poriadne temný. Oprávnene obsahuje upozornenie, že je určený osobám nad 18 rokov. Autorka ešte viac posunula hranice a vytvorila tak niečo, čo by v zahraničí nosilo podtitul NEW YORK TIMES BESTSELLER. Preto odporúčam nie len milovníkom/čkam domácej tvorby, ale aj tým, ktorí preferujú tu zahraničnú. Nebudete sklamaný.

Pripravte sa na poriadne horúce scény. Autorka ma svojím podaním tak dostala, že som každú čítala opakovane. Bravúrne intímne! Romantická linka za ňou nezaostáva, je bolestivá a zároveň taká úprimná, ako niektoré autorkine myšlienky v knihe.

Prekvapil ma vývin postavy Logana. Na ňom vidieť fakt, že všetko má svoje dve stránky. Ale ani Violet nie je stále rovnaká, a pomaly odkrýva svoju dušutú skutočnú.

Pri tejto knihe je dýchanie povolené, ale neodporúčam to, pretože vám dych aj tak vezme. Akcia, postavy, temnota, vášeň, láska, humor, tajomstvá a nebezpečenstvá priam na každom kroku sú len výsledkom vynikajúcej práce. Tlieskam, Majka a teším sa na poslednú časť!

Majka Danihelová
slovenská, 1993