Dceřina kletba

Dceřina kletba https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527783/bmid_dcerina-kletba-65708ac4b49c8.jpg 4 261 76

Starý zločin si žádá nové oběti. Od autorky hitu Vodník. Poručík Tomáš Vyskočil má velký problém. Je blonďatý, rafinovaný a odhodlaný pořádně mu zavařit. Zatímco se Tomášovo manželství ocitá v ohrožení, je uprostřed Příbrami nalezen těžce podchlazený opilec, který po pár hodinách v nemocnici umírá. Taková smrt by kriminálku mohla nechat v klidu, kdyby se ovšem dotyčný nedávno nezmínil, že mu někdo usiluje o život. A tak se Tomáš s kolegou Honzou Richterem pouštějí do vyšetřování zločinu, po jehož vyřešení nikdo netouží.... celý text

LuciaSangster
20.02.2024 5 z 5

Tohle je popravdě moje úplně první česká kriminálka (detektivka), kterou jsem kdy četla. V detektivní světě nejsem poprvé, takže mám, co hodnotit. Musím říct, že jsem mile překvapená. Knížka se četla sama. Děj byl svižný a zajímavý. Nemohla jsem odtrhnout oči a neustále mě to bavilo. Dokonce jsem se u dialogů policistů Tomáše a Honzi hodně nasmála.
Autorka má celý příběh dobře promyšlený. Každou chvíli se tam něco děje. Takže vás to neustále drží ve střehu. Je tu hodně zvratů, které jsem upřímně nečekala, a to jsem si řekla jako fakt? Takhle kniha mě opravdu odzbrojila ve všech směrech.
Knize nemám kupodivu naprosto, co vyčíst. Možná by tu bylo něco malého, a to je charakteristika některých postav, ale tak každý člověk se chová jinak. Pak až moc jmén na zapamatování, ale po půlce si už pamatujete, kdo je kdo, i přesto nebudu strhávat nic, protože děj je fenomenální.
Za mě je to topka českých kriminálek. Mám potřebu o těhle policistech číst víc a víc. Takže mám i v plánu si přečíst další knihu od autorky, která pokračuje v tomhle světe.

Za knihu děkuju @albatrosmedia

LucyEcstasy
20.02.2024 4 z 5

Tohle je již třetí kniha Terky a za mne je nejzdařilejší.

Za poručíkem Tomášem Vyskočilem přijde jeho kolega a prosí ho o pomoc při podivném úmrtí jeho kamaráda. Když se v tom začnou hrabat, zjistí, že někdo nechce, aby se tento případ vyřešil.

Co se mi hrozně na této knize líbí jsou postavy. Všechny, včetně zločinců. Jsou tu totiž propracované, poznáme jejich pohnutky, myšlenkové pochody, v podstatě s každým projdeme jednotlivý krok po kroku až do cíle.

Každý ve mně vyvolal přesně to, co měl. Když mě někdo měl štvát, štval mě a naopak. Cítila jsem tu vztek, lítost, souznění, bezmoc, ale i pozitivní emoce.

Dceřinu kletbu jsem nemohla odložit a hltala jsem jednu stránku za druhou. Napětí se tu stupňovalo a vygradovalo v okamžik překvapení, který jsem nečekala.

Celkově jsem nadmíru spokojená a nemůžu se dočkat, kam nás Terka zavede příště.

qydko
16.02.2024 5 z 5

Autorka zraje jak víno. Její styl mi sedl už u Vodníka, ale tohle je opravdu výborná kniha. Navzdory nevyspání jsem ji přečetla za noc a procházku s kočárkem. Nedokázala jsem se odtrhnout.

Sarance
14.02.2024 5 z 5

Za mě výborná detektivka, bavila mě, celou dobu nevíte na čem jste.

dana_vrana
13.02.2024 3 z 5

Pro mě zatím nejlepší z autorčiných knih. Mnohovrstevnatý příběh s celkem uvěřitelným vyústěním.

PéEm
12.02.2024 5 z 5

Nejlepší knížka od autorky, fakt dobrá detektivka.Moc jsem si to užila.

Anží
11.02.2024 4 z 5

Knihu jsem dostala už jako reading copy od Albatros Media. Líbila se mi předchozí autorčina kniha Vodník, tak jsem se hodně těšila na novinku.

Uprostřed Příbrami nalezen podchlazený opilec, který se po převozu do nemocnice nedožije dalšího rána. Zní to banálně, až na to, že dotyčný byl mladý a zdravý muž, který se nedávno zmínil, že po něm “někdo jde. Vyšetřovatelé z místní kriminálky Tomáš a Honza pouštějí do zločinu, jenž má kořeny v hluboké minulosti.

Dceřinu kletbu jsem zvládla hodně rychle, četlo se to hezky a bylo to napínavé. I když se nejedná o žádný mrazivý severský případ, chtěla jsem vědět, jak to dopadne. A závěr mě nezklamal. Což je samozřejmě velký plus. Dalším je to, že děj nespadnul do mafiánských pletek, jak to v jednu chvíli vypadalo. Naopak miň se mi líbili hlavní hrdinové a celkově postavy v knize, ačkoli Vodník ve mě nic takového nevyvolal.

Za mě tento druh “nepřekombinovaných detektivek je ideální na vypnutí hlavy po těžkém dnu (týdnu/měsíci/životě). Pokud hledáte nenáročný a svižný detektivní příběh, Dceřinu kletbu od Terezy Bartošové můžu jedině doporučit.

HH77
09.02.2024 5 z 5

T.B. ani tentokráte nezklamala. Její knihy mne baví čím dál tím více. Nechci to tady spoilovat, tak už dál nic nepopisuji. Jen to,že rozuzlení celého případu nakonec bylo docela nečekane. Už se tesim na další autorcinu knihu.

ivetdos
05.02.2024 5 z 5

Kniha neskutečně odsýpala, výborně se četla, a i když tu máme zločinů hned několik, hezky se zorientujete a vše se v průběhu čtení dozvíte. Autorka věrně vykreslila postavy a zápletky, které mě nenudily.

Máme tu také několik dějových linek a pohledů, což zpestřuje zážitek ze čtení a vše má svůj význam, i když něco více než jiné. Většinou mě toto střídání v knize ruší, tady mi to naopak vyhovovalo a hezky dokreslovalo děj. Hodně mě bavila postava vyšetřovatele Tomáše Vyskočila.

Závěr mi přišel docela zrychlený, ale jako celek jsem si knihu užila, je velmi uvěřitelná a rozhodně vám ji můžu doporučit. Za mě velké letošní překvapení. Pokud máte rádi detektivky, určitě by vám tato neměla uniknout.

Lienka666
02.02.2024 5 z 5

Po Vodnickovi a Klekanici som sa nevedela dockat, kedy mi od Packety cinkne SMS, ze Dcerina kletba uz dorazila. A Terezka znovu nesklamala. Najprv to bolo waauuu z nadhernej obalky a hned na to zimomriavky z podnadpisu, ,,stary zlocin si zada nove obete...", to mi uz bolo jasne, ze nas autorka aj tentoraz pekne potrapi a.... potrapila. Ako som knizku otvorila, uz ju proste neslo zavriet. "Blondaty problem" som mala chvilami chut zaskrtit a postupne odhalovanie spletitych vztahov je v knizke zvladnute dokonale. Mega ma potesilo, ze v tomto diely dostala vysetrovatelska dvojka viac priestoru, presne to to chcelo po dvoch dieloch namotavaciek, spoznat chalosov o trosku viac.
Knizku som si uzila od prvej stranky po poslednu, takze som ju nielen odporucila ale rovno objednala este dalsiu pre podobnu hltacku detektivok
ako som ja. Knizke davam 5 z 5 a uz sa tesim na dalsi diel. Som velice zvedava, pre ktoru Erbenovu basen sa nabuduce autorka rozhodne a dufam, ze sa jej pokracovania dockame uz coskoro. A kym sa tak stane, uz mam predobjednane ,,Kdyz andele drimaji". Musim sa priznat, ze za mna je to
stavka na istotu. Na WP platforme som narazila na sneakpeek a autorka tentoraz zvolila zaner postapo. Uprimne, napisat dobre postapo je asi
este tazsie ako napisat dobru detektivku, ale autorkin styl, ktory nikdy prehnane nedramatizuje ani zbytocne neromantizuje ju k tomu
priam predurcuje, takze sa na tuto darker side of Bartosova velmi velmi tesim.

Zrzavá_Tereza
01.02.2024 5 z 5

Stejně jako autorčina předchozí kniha je i tohle skvělá detektivka, kterou zhltnete za dvě odpoledne!
Moc mě baví to prostředí a hlavně mezilidské vztahy, které často vedou ke zločinům, které se tu vyšetřují.
Povedená knižní obálka je už jen pomyslnou třešničkou na dortu.

jahlina
01.02.2024 5 z 5

Po Vodníkovi (a Klekánici) si vzala TEREZA BARTOŠOVÁ na paškál další Erbenovu baladu a je z toho nový případ příbramských kriminalistů Tomáše Vyskočila a Honzy Rychtera nesoucí název DCEŘINA KLETBA. Opět se jedná o čtivou detektivku, kterou jsem si užila od první do poslední stránky.

Tento krimi příběh má všechno, co od takové detektivky očekáváte. Z jednotlivých střípků se skládá celá zápletka, nechybí překvapivá odhalení, nejvíc mě dostalo úplně to v samém závěru. A navíc jsou oba vyšetřovatelé sympaťáci. Autorka si pohrála s charaktery postav, třeba jedna taková blonďatá slečna byla hodně výživná.

SSTknihy
01.02.2024 4 z 5

Tahle série (Klekánice, Vodník) mě začíná bavit čím dál víc. Poctivá česká detektivka, bez rozsekaných mrtvol, vyšinutého pachatele a psychicky labilních vyšetřovatelů alkoholiků. A funguje to! Dialogy nešustí papírem, vyšetřování má hlavu a patu, náhledy do soukromí postav i policistů nejsou jen zbytečnou vycpávkou, je to vtipné i patřičně dramatické a všechny dějové linky se pěkně sbíhají do smysluplného finále.
Název knihy a úvodní citát vás sice logicky navedou jistým směrem, ale vůbec to nevadí, protože o to víc vás bude lákat pěkně rozplést celé to zamotané klubko a odhalit všechny souvislosti. Já to zhltla jako malinu do poslední stránky.
P. S. Co bude asi příště - Zlatý kolovrat? Svatební košile? Už teď se těším :-)

Jane2016
01.02.2024 5 z 5

Tereza Bartošová, velmi talentovaná autorka, se kterou se, myslím, nesetkáváte poprvé. Minulý rok ji vyšla výborná detektivka s názvem „Vodník“. Obálku této knihy vídám na zdi svých sociálních sítí až do dnešních dnů. Proto, když jsem se dozvěděla, že letos vychází nová detektivka s názvem „Dceřina kletba“, musela jsem si ji nutně přečíst!

A knížka je stejně skvělá jako „Vodník“. Napínavá, zamotaná a Vy jako čtenář nestíháte obracet stránky. Než se nadějete, jste u poslední kapitoly a vnitřně smutníte nad tím, že se příběh chýlí ke konci. Co musím ocenit je opět akčnost příběhu a skvostný konec. Často se mi u detektivek stává, že si úplně přesně (či vůbec) nepamatuju, jak příběh dopadl, ale věřím, že konec Dceřiny kletby si budu pamatovat velmi dlouho. Velmi originální závěr!

Jsem zvědavá s čím nás autorka překvapí příště. Pokud se koukám správně, tak ještě v tomto roce by měla vyjít kniha „Když andělé dřímají“!

EvikU.
01.02.2024 5 z 5

Detektivní román z Příbrami. Tomáš a Honza, sympatický policejní vyšetřovatelé, kteří začnou vyšetřovat úmrtí malého muže v parku, který se 3 dny zpátky svěřoval svému známému policistovi. Na policii už ale nestihl přijít. Matěj tak přichází s prosbou více to prošetřit, protože Radek Robin nebyl ochlasta a umřel na selhání organismu s velkým procentem alkoholu v krvi.

Přes kamarádku, Honzovu přítelkyni Emu se dozvídají víc. Protože měl obavy o svůj život, jde tělo na pitvu a rozjíždí se vyšetřování, které je zavede k firmě, kde Radek pracoval. Zároveň je tam ale i několik dalších linek.

Tomáš má problémy i v osobním životě. Na jednom večírku potká mladou potvoru Julii a Lindu. Julie si vydíráním náhodných fotek přivydělává ke škole. Linda ji fotí. A pak je tu ještě bývalá závodní doktorka Pokorná, která měla na starosti zaměstnance firmy, kde Radek, zemřelý pracoval. Jeho bratr Martin a bývalá přítelkyně Dana.

Moc se mi líbilo psaní příběhu. Postupně vše navazovalo, mátlo, bylo jasný jak to bude. Jenže autorka si s tím opravdu krásně prohrála, že to bylo nakonec vše úplně jinak a dokonalý. Styl psaní, postavy, prostředí. Vše krásně pospojované, čtivé, poučné. Například tím, co všechno si dokáží někteří lidi zjistit z internetu a použít proti Vám.

Marně hledám něco, co bych vytkla, ale nic nemám. Skvělá detektivka. Děkuji a tleskám.

nela3812
01.02.2024 4 z 5

Za reading copy děkuji @albatrosmedia @motto_redakce

Příběhem jsem byla pohlcena od samého začátku. Napínavé, zamotané a opravdu skvěle promyšlené. Klobouk dolů za tento skvělý příběh. S @vendy.dnes.cte
jsme se shodly na tom, že promyšlené takové zápletky by chtělo při nejmenším ocení!

Autorka rozjíždí 2 dějové linky, které spolu na první pohled nesouvisí, ale velmi často se protínají. Až do samého konce jsem nevěřila, že by mohlo dojít k jejich spojení a zvlášť takovým způsobem. Bylo to naprosto geniální! O šokujícím konci ani nemluvím. Po dočtení jsem doslova několik minut seděla s otevřou pusou a zírala na knihu.

Pokud se do knihy pustíte, slibuji vám, že vás pohltí hned od první strany. Takto detailní vyšetřování jsem v krimi dlouho neviděla. Líbilo se mi, že to bylo "nahoru - dolů" a úspěch na ně nečíhal za každým rohem. Další plus za hmatatelnost důkazů a za to, že detektivové nestavěli svoje závěry na pouhých teoriích. Vše je detailně popsáno, vysvětleno a propojeno.

Malé mínus za množství postav. Na můj vkus jich bylo opravdu hodně, což naznačuje i zamotanost a propojenost celého příběhu. Bohužel jsem s tím ale dost bojovala a některé postavy mi tam příliš navíc - nemusela bych mít u nich takový detail, když se objeví jen jednou. Jinak bych však výběr těch hlavních postav mohla jen a jen vychválit - charakterově rozdílné a dokonale tajemné.

Knížku opravdu moc doporučuji. Vychází už 1.2.2024 u nakladatelství @motto_redakce.

PS: do příběhu se můžete pustit i pokud jste nečetli Vodníka.Nehrozí ani sebemenší spoiler.

Hodnocení: 4,5/5

Příbramsko české detektivky Příbram