Dceřina kletba

Dceřina kletba https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527783/bmid_dcerina-kletba-65708ac4b49c8.jpg 4 261 76

Starý zločin si žádá nové oběti. Od autorky hitu Vodník. Poručík Tomáš Vyskočil má velký problém. Je blonďatý, rafinovaný a odhodlaný pořádně mu zavařit. Zatímco se Tomášovo manželství ocitá v ohrožení, je uprostřed Příbrami nalezen těžce podchlazený opilec, který po pár hodinách v nemocnici umírá. Taková smrt by kriminálku mohla nechat v klidu, kdyby se ovšem dotyčný nedávno nezmínil, že mu někdo usiluje o život. A tak se Tomáš s kolegou Honzou Richterem pouštějí do vyšetřování zločinu, po jehož vyřešení nikdo netouží.... celý text

intelektuálka
13.03.2024 4 z 5

.... co necháš svojí matce
jež tě milovala sladce
a draze tě chovala ?

Citát z Erbenovy Kytice uvádí děj této knihy ....
Zajímavé zpracování tematu s dvojicí sympatických vyšetřovatelů ....

Od mrtvého mladého muže až po dávnou křivdu - a osud tu zamotá kartami ....
Tak jsem zvědavá, jaké další téma si autorka vybere .... doporučím.

Ondra_P
11.03.2024 4 z 5

Moje druhá kniha od téhle autorky a opět hodnotím jako povedenou.

Adinlea
10.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Podarena ceska detektivka, uz treti v serii. Vysetrovatele jsou moc sympaticti, uveritelni.
V knize jsou dve pribehove linky, postavy se prolinaji. Asi do dvou tretin knihy se pribeh vubec nespojoval jako puzzle, coz ubralo na kadenci knihy. Ale posledni tretina byla vyborna a zanechala ve me z knizky pekny knihomolecky zazitek :)

Stanas513
10.03.2024 4 z 5

Knihu jsem si vybrala díky recenzím, které jsem na ni četla, ale hned zezačátku mi to připomnělo poručíka Borůvku ze šedesátých let. Typicky česká detektivka. Je fakt, že na Internetu najdeš cokoliv, ale není mi dost dobře jasné, pokud Julie našla číslo mobilu chlápka, kterého chtěla vydírat, proč si také nezjistila, že se jedná o policii. Navíc zjistila i číslo na jeho manželku!? Ale nějak se ten děj v knize musí zkomplikovat, aby byl aspoň trochu věrohodný. Jako detektivka dobrá četba.

Evule *
09.03.2024 5 z 5

Čtivé a napínavé, za mě velká spokojenost, moje druhá kniha od autorky a opět jsem si ji moc užila. Trochu jsem tušila a o to víc mě kniha bavila.

lulucinax
08.03.2024 4 z 5

Mé první setkání s autorkou a musím uznat, že se jedná o velmi povedenou českou detektivku.
Vyšetřovatelé mi byli sympatičtí a nevadilo, že jsem nečetla předchozí díly. Jen jsem to kvůli tomu měla těžší.
Přišlo mi, že postav se v knize vyskytovalo až příliš a u každé bylo i jméno a příjmení. (třeba i jméno zaměstnankyně bazaru, která se tam objevila jednou a v dalších knihách se pravděpodobně vyskytovat nebude). Přehled jsem neztratila, ale trochu mě mátly, ale možná, že to byl záměr.
Některé části se mi zdály zbytečně popisné a opakovaly popisy vyšetřování, kde šli k někomu a opakovali mu, co se zrovna dozvěděly, i když čtenář už to věděl. Osobně mám raději svižnější detektivky.
Celkově má autorka velmi dobře promyšlený děj, který je logický a pěkně plyne. Kniha je čtivá a hlavní hrdinové uvěřitelní. Tip na vraha jsem měla, ale mýlila jsem se. Od jistého okamžiku už byl evidentní. Konec vyšetřovatelům spadl trochu do klína, ale proč ne. Časem možná zkusím i nějaké další její knihy.

Kaja1
05.03.2024 5 z 5

Co se všechno vyvrbí z jednoho úmrtí, které rozhodně nevypadá jako vražda. Četlo se to samo. Pořád se tam něco dělo, líbilo se mi, že vyšetřování bylo takové různorodé, a zasáhlo i osobní život vyšetřovatelů.

LeHor
04.03.2024 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Čtivé, napínavé a na konci do sebe vše zapadlo i když už jsem to tak nějak tušila.
Těším se na další knihy od autorky.

zdehan
04.03.2024 5 z 5

Moc pěkná detektivka od České autorky přečteno za jeden den nešlo odložit.

bábuška
03.03.2024 3 z 5

První detektivka od této autorky, která se mi dostala do ruky. Dvě znuděné protivné dívky, které pro zábavu málem rozvrátí mladou rodinu se střídá s dvěma aktivními mladými policisty a tajemstvím jedné rodiny. Příjemné čtení .

monushka
02.03.2024 5 z 5

Jako první jsem přečetla Klekánici a jako druhou Dceřinu kletbu (v knihovně jsem byla první, kdo jí četl a Vodníka jsem v té době měla zarezervovaného). Musím říct, že mě detektivky paní Bartošové velmi baví. Už mám doma půjčeného i Vodníka, na kterého se těším.

zimolka
29.02.2024 5 z 5

Přečetla jsem všechny tři knihy od autorky a rozhodně si ráda přečtu další co vyjdou.Příbehy jsou velice čtivé a napínavé.

JanaŠamšová
27.02.2024 5 z 5

Měsíc únor jsem zasvětila knihám od této autorky. Vodník se mi moc líbil, Klekánice byla skvělá, řekla bych lepší a více akční a já myslela, že ji tato kniha nepřekoná. A mýlila jsem se. Znáte ten pocit, kdy zapomenete, že čtete a máte pocit, že jste tam mezi nimi jako tichý svědek? Tento geniálně promyšlený příběh do posledního detailu, včetně názvu, mě naprosto dostal. Seděla jsem na konci knihy a pořád si přehrávala poslední kapitolu.
Skláním se hluboce před talentem a neskutečně se těším na další knihu.

EvaBrykner
26.02.2024 5 z 5

Co dokáže jedna malá lež? A jak může být na přítěž krása? To zjistíte právě v téhle knize.

Tomáš a Honza tentokrát řeší podezřelé úmrtí Radka Boliny. Kdo a proč ho sprovodil ze světa takovýmto způsobem?
Jedno tělo rozhýbe chod událostí a děje se toho najednou tolik. Policisté téměř neví, kam upírat svou pozornost dřív.

Začnu tím, co už nejspíš všichni víte a to že Terka je mistr oboru. Píše fantasticky. Její příběhy vám ožívají před očima. Máte pocit, že její postavy velmi dobře znáte a můžete si na ně sáhnout. Celý děj se před vámi odehrává jako film. Slibuju vám, že si její styl zamilujete.

Co se týče zápletky, má ji Terka s každým dílem promakanější. Do poslední chvíle jsem si říkala je to tenhle nebo tenhle.
A v poslední kapitole přichází šok, který mě přinutil celou noc o knize přemýšlet.

Námět knihy je potřeba otevírat. Je aktuální, má přesah. Vyvolává otázky a debaty na toto téma. To je to, co potřebujeme.

Ivana11
25.02.2024 5 z 5

Výborná detektivka. Zajímavý námět, čtivá, napínavá, propracované postavy, překvapivý závěr. Prostě super.

Lucciella_L
25.02.2024

Naprosto geniální česká detektivka! Miluju tohle postupné rozplétání, kde se pořád něco děje....

Předvánoční čas, mrtvý ožrala, dvě puberťačky, které se rozhodnou si přivydělat, jedna naštvaná manželka, ochranářská matka, nechutné tajemství z dětství, sympatičtí vyšetřovatelé Tomáš s Honzou.... tohle všechno je sázka na jistotu.

Všechno je psáno velice příjemným stylem, takže kapitoly rychle utíkají. A hlavně vás to pořád nutí číst dál, protože prostě musíte vědět, co se stalo...

Jedná se o třetí díl a já doufám, že brzy se zrodí další.... a další.... a další.....

marrie5227
25.02.2024 4 z 5

Horké léto se přehouplo v zasněženou zimu a my se opět potkáváme s Tomášem a Honzou, dvojicí vyšetřovatelů, kteří si nenechají nic líbit. Jenže co když někdo otevře staré rány a zatáhne do svých problémů i život jednoho z nich?

Blíží se Vánoce, ale zločin nikdy nespí. Když je uprostřed Příbrami nalezen podchlazený opilec, který po pár hodinách umírá, je jasné, že nikoho nečeká klidný advent. Tenhle případ je ovšem osobní. Mrtvý je kamarád jednoho z Tomášových a Honzových kolegů, takže není času nazmar.

Aby toho nebylo málo, v Tomášově životě se objeví ještě jeden problém. Je mladý, blonďatý a odhodlaný mu udělat ze života peklo.

Jeho manželství balancuje na tenkém ledě, ale on musí všechnu svou energii zapojit do nejnovějšího případu. Šlo o nešťastnou náhodu nebo si na oběť opravdu někdo cíleně posvítil? A jak daleko nás mohou zavést ty nejčernější vzpomínky?

Na pokračování Vodníka jsem se třepala jen co jsem dočetla posledních pár stránek. Moc se mi líbila změna prostředí a potěšilo mě setkání se stejnými postavami v zajímavé zápletce.

Chvilku jsem se v linkách ztrácela, ale nakonec se skvěle střetly v jednu. Nedočkali jsme se ani dramatického konce, jako u Vodníka a závěr jsem odhadovala už od poloviny knihy.

Co mi však dojem kazilo nejvíc, tak obrovské množství postav. Pletla se mi jména, rodinné vztahy, zápletky kdo s kým. Možná je to problém mé nepozornosti, ale osobně mě to pak mrzelo, protože jsem si kolikrát musela listovat zpátky.

Moc se těším na autorčiny další knihy a jsem ráda, že jsem si další příběh Tomáše a Honzy mohla přečíst.

monishek
25.02.2024 5 z 5

Krasna prace! Cetla jsem i predesle knihy autorky a vzdy jsem tam mela nejake pripominky nebo mi neco nesedelo. U Vodnika pomaly rozjezd, u Klekanice divny zaver, ale tohle .. Tohle dilo me bavilo od zacatku do konce. Hned akce, kratke kapitoly odsypaly a ja se nemohla od cteni odtrhnout. I kdyz jsem diky indiciim tusila, ze zaver nebude tak jak na prvni pohled vypada, tak jsem si ho uzila, ackoliv to velke prekvapeni nebylo. Vyborna ceska detektivka, doporucuji.

AaandYs3k
24.02.2024 5 z 5

Většinu knížky jsem slupla jako malinu. Tohle byla pecka! Autorka si s námi skvěle hrála. Na zpočátku vachrlatém případu se začalo objevovat mnoho proměnných, stop, postav, podezřelých, motivů a teorií... Já moc detektivky nečtu, většinou nestíhám sledovat vyšetřování a tyhle srandy. Zde mě ale zaujal název a případný motiv s ním spojený. Toto mě nakonec naštěstí moc bavilo, chytala jsem se, spřádala teorie. Něco jsem odhadla, ale sto pro jsem si jistá rozhodně nebyla. Konec? Nepřekvapil mě, ale úplně mě sundal. Navíc je detektivka ryze česká. Fakt se mi to české prostředí a věkově blízcí hrdinové líbili. Kdo znáte Příbram, určitě si čtení užijete ještě více než já. :)

Čtenářka73
22.02.2024 4 z 5

Pěkná česká detektivka s mrazivým závěrem.

Příbramsko české detektivky Příbram

Tereza Bartošová