Dcéra Ríma

Dcéra Ríma https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440955/bmid_dcera-rima-Eex-440955.jpg 4 15 3

Žena ukrývajúca zničujúce tajomstvo. Muž, ktorý túži dokázať svoju cenu. A náhodné stretnutie, ktoré tento pár katapultuje do srdca histórie. Keď dcéra významného rímskeho generála spozná chudobného židovského prisťahovalca, títo mladí ľudia netušia, že Boh má v pláne vytvoriť z nich najvplyvnejší pár ranej kresťanskej Cirkvi. A rovnako nemôžu predvídať, aké hory protivenstiev budú prekonávať pri budovaní spoločenstva Ježišových nasledovníkov. Na ich lásku dopadne tieň vraždy a zrady, do života im vstúpi záhadný najdúch a nemilosrdný nepriateľ, ktorý zúfalo prahne po láske. Keď manželia vinou cisárovho rozmaru prídu o strechu nad hlavou, spoja sily s neobyčajným rabim Pavlom a bojujú, aby zradu pretvorili vo vykúpenie. Dcéra Ríma je dojímavý ľúbostný príbeh zasadený do Ríma a Korintu prvého storočia nášho letopočtu. Autorka ho vystavala na dôkladnom štúdiu historických materiálov a vďaka živým detailom aj tento jej román potvrdzuje slová Debbie Macomberovej, ktorá povedala, že „biblickým príbehom nik nevdýchne život tak ako Tessa Afsharová“.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Kumran

Daughter of Rome

Letitia
21.05.2022 5 z 5

Veľmi príjemne pútavo a nenásilne napísaný príbeh. O rodiacej sa komunite raných kresťanov. O Akvilovi a Priscile (možno ste už o nich počuli) a ďalších postavách známych (napr. Pavol z Tarzu) i celkom vymyslených.

Potešila ma kapitola na záver s názvom "Poznámka autorky", kde presne vysvetľuje čo z románu je historický fakt (vrátane historických prameňov) a čo dokreslené autorkinou fantáziou alebo čistá fikcia.

Ladiva
17.07.2020 3 z 5

Autorka sa pokúsila vdýchnuť život biblickým postavám, podľa mňa sa jej však pokus príliš nevydaril.

Marylaa
07.06.2020 4 z 5

Další kniha od mé oblíbené autorky. A poprvé se mi stalo, že mi vadí, že ve své knize použila opravdové lidí, mě prostě ten příběh k nim nesedí. A taky jsem čekala, že tam, podle autorčina slibu v doslovu předešlé knihy bude hrát důležitou roli jedná postava z minulé knihy. (Nebudu spojlerovat). Snad se ještě něčeho o něm dočkáme.
Tak teď to vypadá, že se mi kniha nelíbila, líbila. Jen nejmíň ze všech knih co jsem od Tessy Afshar četla.