Dcera Lilith

Dcera Lilith https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515477/dcera-lilith-650becf43ac62.jpg 3 6 2

Co když nám celý život lhali o bytostech, které jsou temné? Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Světlo je náhle tmou a tma světlem. K takovému zjištění dojde i bývalá americká policistka a její nejlepší kamarád, když se vydají do magií nabitého města, aby pak zjistili, že nic není tak jak bývalo. Dokud Nell Umbrellová nenavštíví z jistým zvláštním posláním Prahu, myslí si, že je úplně obyčejná. Stane se z ní zvláštními schopnostmi obdařená příšera. V civilu vypadá skoro jako modelka, žije na statku a likviduje nepřátelské entity, které by chtěly zničit lidstvo…... celý text

Nelíísek
28.01.2024 1 z 5

Bohužel po 90 stránkách vzdávám nesedí mi styl psaní a hlavně vyprávění i děj je takový všelijaký

evineckY
06.08.2023 5 z 5

Lidičky, to je BOMBA !
Z této úžasné fantasy jsem nadšená.
Užila jsem si srandu, boje s božstvy, lásku, zamilovaný Lucifer,
Lilith, partu nesourodých, ale milujících bytostí....
Autorka píše senzačně čtivě. Moc doporučuji milovníkům fantasy
a věřte, že se budete bavit :-)

SPOILER:
Nelliin bestiář
Elvis
Marťan, který si užil na Zemi bezva životní jízdu.
Doma na Marsu bydlí s Michaelem Jacksonem a
nikdy lidskou rasu úplně nepochopil. Těm, který ho vídají na Zemi, se říká cvoci.
Cituji Elvise: Graceland byl jen místo, kde jsem si užil nejlepší dovolenou svého života.
Krááásný časy. Musel jsem po sobě zametat stopy, tak jsem provedl ten fígl s pohřbem.
Legrační na tom je, že ty lidi, který na to neskočili, jsou na Zemi za totální blázny.
Konec citace.

Michael Jackson
Taky Marťan. Chová na Marsu trpaslíky a tím pádem miloval malý děti,
který mu je na Zemi připomínaly. Na Zemi to byl hodně špatný tah.
Tahali ho po soudech, tak se radši nakonec taky
vrátil domů. Žije u Elvise a nic (opravdu ani společného trpaslíka) spolu nemají.

Asiach svět astrálních bytostí
Astrální prostor, který má svojí odvrácenou stranu, kde se soustřeďují astrální
zlouni a jiná slizká verbež, která smrdí zkaženou rybinou (většinou).

Nell-Nellien
Úplně obyčejná holka, o který to vlastně všechno je. Je tak trochu příšera,
zachraňuje svět a sní o úplně normálním životě, ve kterým by byl konečně klid.
Ovládá magii a nesnáší lítání v letadle. Na svých křídlech si ale sviští dobře a ráda.
Je Skoromanželka opraváře Věnka, matkou čaroděje Tamiela,
nejlepší kámoškou Edwarda a nevlastní dcerou Debbie. Všechny je miluje.

spoiler:
Na Praze je skvělý, že na každým rohu funguje nějaký stánek s jídlem jen tak do ruky a všude člověk koupí pivo, který je tak silný, že na malou opici stačí jedno úplně s přehledem. Až poletíme zpátky, místo whiskey si dám pět českých piv. Jo. Po nich budu spát bezpečně až do Washingtonu.
Edward se umazal od psího hovna a já mu se smíchem čistila postiženou zadnici svým náhradním tričkem a šnapsem se švestkami na etiketě.
Smrděl tak dvakrát. Trochu po hovnu a maličko po švestkách.