Superman/Batman: Nepřátelé státu

Superman/Batman: Nepřátelé státu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345822/superman-batman-nepratele-statu-BWO-345822.jpg 4 97 22

DC komiksový komplet série

Zkorumpovaný prezident Lex Luthor obvinil Supermana ze strašlivého zločinu proti lidskosti, a tak Muži z oceli a Temnému rytíři nezbývá než spojit síly. Největší hrdinové lidstva jsou na útěku a v patách jim žene přísně tajný tým těch nejmocnějších superprotivníků, ale v sázce je osud celé planety a někdo si se smrtícím meteorem a Lexem Luthorem prostě poradit musí.... celý text

Komiksy
Vydáno: , Eaglemoss Collections , BB art

Superman/Batman: Public Enemies , 2004

Gordonlord
23.06.2017 4 z 5

Tohle je typický příklad amerického superhrdinského, mainstreamového comicsu a to jak kresbou, která hýří barvami až oči přechází, tak scénářem, plným různých superhrdinů, superpadouchů, cestování v čase (bohužel), mocných bitek a sci-fi prvků.

Skvělým nápadem jsou vnitřní dialogy jak Supermana, tak i Batmana, které příběh velmi oživují a dávají mu tak niterný pohled na myšlenky obou hrdinů. Dále je fajn i příběh, který je zde docela dost propletený skze fůru superhrdinů, kteří jsou nejednotní v tom, jestli zrádného prezidenta podporovat, nebo se postavit na stranu Supermana s Batmanem a někteří svůj názor v průběhu příběhu otočí, někteří ho jen předstírají...pro fanoušky slušné drámo !

Co je zvláštní je fakt, že i přesto, že doma zas tolik booků o Batmanovi nemám, tak už po několikáté se i zde omílá zápletka, kdy Batmanovi jde po krku jeden superpadouch/hrdina za druhým, zřejmě jen proto, aby se jich v knize objevilo co nejvíce. Ale zde to alespoň velmi dobře zapadá do příběhu.

Co je neutrální je fakt, že je tady hrozná spousta postav z DC universa a pokud nejste znalci, tak si dost okamžiků tolik nevychutnáte, a některé možná ani nepochopíte. Také je tu těch postav až zbytečně moc a tím kromě hlavních dvou hrdinů a Lexe Luthora žádná z nich nedostane dostatečný prostor. Ale Aspoň si "die-hard DC fans" užijí jejich přítomnost.

Co je pro mě horší, jsou prvky cestování do budoucnosti a minulosti, které vždy a v každém příběhu otevírají vrátka pro nekonečnou alternaci a nejednoznačnost jakéhokoliv děje, který tím totálně ruinují.

No a takovým bonbónkem na konec je opět retro-comics, který je - jako vždy- samozřejmě hloupou "cheesy" sračkou, která má ovšem tentokráte i nějaký ten vtip a nečte se tak příšerně jako většina produkce ze zlatého a stříbrného věku :-)

Těžké rozhodnutí, zda dát tři nebo čtyři body rozsekla skutečnost, že jsem se po celou dobu čtení velmi dobře bavil.

Lenka.Vílka
21.06.2017 5 z 5

Začátek byl super kvůli scénáři (Loeb mě jednoduše baví) a ty vnitřní monologové vstupy byly to, proč mám oba hrdiny ráda (spolu ještě raději). A přestože jsou vše známá fakta, v tomhle provedení působí opravdu emočně. Druhý bod ke chválení je bitka před Bílým domem. Tohle byl mejdan! Tolik hostů! Tam se moje oči vynadívaly. A celkově tam byl snad úplně každý, takže super. A třetím bodem je celá kniha.
"První rande" ve starém komiksu bylo sladký. Ó, Batmane, tys mě zachránil, já Lois ti padám k nohám! :D

komiksy superhrdinové DC Comics Superman Batman

Autoři knihy