Batman: Pod maskou

Batman: Pod maskou https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404347/bmid_batman-pod-maskou-NCO-404347.jpg 4 41 41

DC komiksový komplet série

Batman: Pod maskou (Batman Vol 1 č. 635-641) Batman se utká se skrytou tváří z minulosti - Red Hood se vrátil. Gothamské podsvětí nyní ovládá zabijácký Black Mask. Jak zareaguje na tento nový zlotřilý přírůstek do galerky Gotham City? A jaké šokující tajemství se skrývá za nováčkovou maskou? Detective Comics Vol 1 č. 168: Batman s Robinem si vezmou na pomoc kriminalistickou univerzitní třídu, aby společně vyřešili deset let starý případ - jakou totožnost skrývá za maskou zločinec známý jako Red Hood?... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Eaglemoss Collections , BB art

Batman: Under the Hood , 2018

Luigi1
16.04.2024 5 z 5

Jako tento komiks nebyl špatný ani jako film

Bobik9
04.11.2023 5 z 5

Parádní! Jeden z nejlepších příběhů celé série. Je trochu škoda, že hned na prvních stránkách zjistíte konec, ale ani tak to neubírá na zábavě během čtení. Tohle je příběh, který tak rychle uplyne, že si pak říkáte, proč to bylo tak krátké. Žádné zbytečné řeči okolo, hodně akce, všechny postavy. Super!

Ivan Kučera
28.12.2021 4 z 5

„Setkání po letech bývají zvláštní.“ Batman: Smrt v rodině ukončil istú etapu v Bruceovom živote. Pod maskou začal písať novú. Ako Batman a syn, ani Pod maskou nie je geniálny, avšak v Batmanovom kánone má nezastupiteľné miesto, keďže do hry uvádza plnokrvnú postavu, ktorá sa časom plnohodnotne zaradila do netopierovho sveta. S Red Hoodom je to komplikovanejšie, než s Damianom, keďže v priebehu rokov sa menila jeho identita a tým pádom aj motívy, charakter, všetko. Najkultovejšia tvár, ktorá sa pod špecifickou podlhovastou, červenou, nepriehľadnou maskou ukrývala, patrila Jokerovi. V Pod maskou Red Hoodom prekvapivo stal niekdajší klaďas: búrlivý Jason Todd alias Robin č. 2. Toho kedysi síce zabil Joker (Batman: Smrt v rodině), ale v roku 2005 ho oživil scenárista Judd Winick (Superman / Shazam: První zahřmění) prostredníctvom Ra´s al Ghulovej mystickej Lazarovej jamy. Z Jasona sa vďaka tomu stala (za mňa určite) lepšia postava, než akou bol ako Robin. Je to vražedný, nekompromisný partizán a extrémistický terorista. Nemá úctu voči kriminálnikom, zo zálohy nečakane útočí na gothamské gangy a zabíja ich. Batman vyráža po jeho stopách netušiac, kto sa ukrýva pod maskou. Postupne sa z Jasonovho Red Hooda stala dôstojná súčasť Batmanovej „rodiny“. Komiks Pod maskou skoro nič nevyrieši. Je to len úvod do obsiahlej témy. Ale vďaka dynamického, svižnému, priamočiaremu a príjemne oddychovému príbehu a skvelej kresbe Douga Mahnkea (v minulosti kreslil Masku a kruh sa uzavrel nakreslením Pod maskou, aspoň teda čo sa názvov týka) to vôbec nevadí. Winick ťaží z minulosti (súboj dvoch Robinov, páčidlo, zmienka o matke). Nepreháňa to s absurdnými nepriateľmi. Drží sa (v rámci možností) realisticky pri zemi. Nesamoúčelne do deja zakomponováva slávne cameá. Ich prostredníctvom lepšie nahliadneme do Batmanovho mozgu. Vidíme, ako detektív tápa, bezradne sa motá od jedného kolegu (ktorý mal skúsenosti s vlastnou smrťou) k druhému a po každom je to horšie a horšie, lebo evidentne natrafil na problém, na ktorý sa nedajú aplikovať fakty, argumenty, bežné vyšetrovacie postupy. Pod maskou je jemne vytrhnuté z kontextu. Nie je príliš jasné, čo sa stalo s Oracle, ako skončil Joker, ani čo sa odohralo medzi Batmanom a Green Arrowom, ale nejak extra ma to nerušilo. Pod maskou bolo v r. 2010 sfilmované ako animák, Batmana daboval Bruce Greenwood. Kniha okrem 8-stranovej galérie obálok obsahuje retro príbeh, ktorý nie je dobrý, vlastne je zlý, ale pre Batmanovo univerzum zásadný. Príbeh z r. 1951 pojednáva o Red Hoodovi, ktorý si na konci sníme masku a ukáže sa, že je to Joker. V nasledujúcom monológu nám vysvetlí svoj zrod: pracoval v laboratóriu, rozhodol sa z továrne na hracie karty ukradnúť milión dolárov, to sa mu podarilo, avšak zvolil nešťastný spôsob úteku cez nádrž s chemickým odpadom. Aby ho nikto nespoznal, použil kostým Red Hooda. Doma zistil, že mu vplyvom chemikálií ozeleneli vlasy a tak si dal meno Joker (keďže vykradol továreň na karty, ehm). Tí, ktorí vyčítajú Mooreovi, že v Kameňáku vykecal Jokerov pôvod, sú mimo, lebo sa to v skutočnosti udialo o niekoľko desaťročí skôr.

wullcann38
20.11.2020 5 z 5

Dobrý komiks, dříve jsem viděl film.
Takže za mě:98%

Skyer
01.03.2020 5 z 5

Není dobré tímto komiksem začínat, pokud neznáte první dva Robiny. Pokud ale chcete být překvapení, tak nesmíte vědět moc o Red Hoodovi.
Moje hodnocení není pravděpodobně moc objektivní, ale viděla jsem i animovanou verzi a obojí je skvělé, moc mě to bavilo. Pokud jste fanoušek Red Hooda, doporučuji (komiks i animák).

3DD!3
02.02.2020 4 z 5

Solidní mainstream, který vrací do příběhu další mrtvolu. Batman pochybuje a radí s přáteli, kteří už mrtví byli, ale stejně mu to je prd platné. S tímhle borcem nic neudělá a možná mu nakonec nezbude nic jiného než se postavit na jeho stranu, ale to až v nějaké jiné knize.

B-artX
30.08.2019 4 z 5

Komiks jsem si koupil kvůli filmu Under the Red Hood, který mě bavil snad ze všech DC animáků nejvíce. Díky jeho kvalitě jsem si ale vesměs pamatoval děj a hlavně finální zvrat, který je to nejlepší na komiksu i filmu. Film mi ale vyhovoval více, hlavně tím, že lépe osýpal a neměl slabší místa jako komiks. Pokud bych měl doporučit, jestli si koupit komiks nebo se podívat na film, berte levnější variantu. Pokud už víte, co se v komiksu bude dít, není to nic velikého. Jistě to je nadprůměrný příběh (hlavně v nějakém originálnějším zobrazení Batmana a jistém mysteriózním nádechu), ale pokud už jako já máte vše vyspoilerované, nic vám to nedá. Čtyři hvězdy jsou podle mě adekvátní. Retro storka s profesorem Batmanem byla, jak píše kolega pode mnou, chuťovka.

FireOfFilth
12.03.2019 5 z 5

Po dlouhé době komiks s Batmanem, který mě opravdu bavil. Je pravda, že lidé, kteří už četli nějaký příběh s Red Hoodem a ví kdo se pod jeho maskou skrývá, nemusí být tento komiks tak zábavný. Já osobně jsem identitu znal a i tak jsem si to náramně užil.
Kresba je pěkná, ale nijak zvlášť nezaujme, taková tuctová, pro tento typ komiksů však klasická.
Kniha je plná napětí a akce, zábavných rozhovorů a postav, které většinou moc nevídáme.

Retro komiks opět pobavil. Jak píše kolega DennisMoore, Batman v roli vysokoškolského učitele je opravdu chuťovka.

Celkové hodnocení 90%

hroubek
06.03.2019 4 z 5

Na tento komiks jsem se hodně těšil, protože i po několika letech mám stále v živé paměti skvělý animák Under the Red Hood, který vychází z tohoto komiksu. A zde se ukazuje pro mě asi největší problém. Díky tomu, že znám film, tak jsem přišel o moment překvapení, což je největší síla tohoto komiksu, a opravdu moc závidím těm, kdo tento příběh neznají. Další věc, která mě trochu zklamala, byl konec, protože jsem očekával ještě další sešit nebo pokračování příběhu. Tohle jsou, naštěstí jediné výtky, jenž ke komiksu mám. Pod maskou je parádní komiks se skvělým tempem, dobrou atmosférou, a s velmi osobním příběhem. Uhání to fakt zběsile, akce střídá akci, a těžko se od toho odchází, jak je to dobře napsané a nakreslené. Líbilo se mi v jakém rozpoložení je Batman, a i to jaké metody uznává Red Hood. Sedli mi dialogové výměny, a některé momenty, které jsem nečekal. Batman: Pod maskou je velmi dobrý komiks, který mě udělal velkou radost a já jsem rád, že v tomto kompletu vyšel.

DennisMoore
28.02.2019 5 z 5

Red Hood je úžasný padouch. Dělá si co chce, je to nezvladatelný anarchista, ale ať řádí, jak řádí, pořád v tom, co dělá, tušíte nějaký záměr. A je jedno, jestli už dávno víte, kdo se pod jeho maskou skrývá, nebo na to překvapení teprve čekáte - prostě si to užijete. Zato Batman je v tomhle příběhu opravdu na dně a od začátku do konce mi ho bylo líto.____P.S. Tentokrát musím napsat něco i o dobovém komiksu na závěr, protože Batman coby přednášející odborník na vysoké škole... To je opravdu něco :-)

komiksy superhrdinové DC Comics Batman

Autoři knihy