Dvojníci

Dvojníci https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24841/bmid_dvojnici-eYO-24841.jpg 4 39 39

Darkover série

Dvojníci – Román o rozporuplných společenských silách na planetě Darkover, o zneužití vědy, o válce a bojích, o znásilňování a čarodějnictví… Jakých sil by bylo zapotřebí, kdyby se objevily dva objekty vyskytující se v naprosto stejné formě i stejném obsahu? Tímto problémem se zaobírají jak kouzelníci a čarodějové, tak fyzikové a psychologové. Je to základní kámen tohoto románu. Jde o příběh z doby, kdy se planeta krvavého slunce rozdělila do sta znepřátelených království a civilizace balancovala na pokraji zapomnění. Příběh Barda di Asturiena, ambiciózního a samolibého desperáta, a jeho protivníka Varzila Dobrého, který usiluje o uzavření Dohody. A je to také příběh o muži ze vzdálené Terry, který je identickým dvojníkem Varzilova nepřítele.... celý text

Literatura světová Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Two to conquer , 1980

Jass
07.03.2016 5 z 5

Další skvělý díl, líbil se mi vývoj postav. Skutečně tu totiž byl hodně velký. Bard na začátku a Bard na konci je téměř jiný člověk. Rozhodně doporučuji :D

Senza Jenka
03.06.2012 3 z 5

Na stylu téhle autorky mě občas rozčiluje rozvláčnost a podivná psychologie postav. Tenhle díl byl ale mnohem snesitelnější, než Královna bouře a ačkoliv se muselo stát mnoho zlého, než Bard prohlédl, nakonec to dopadlo.