Každý tvůj nádech

Každý tvůj nádech https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518712/bmid_kazdy-tvuj-nadech-1xR-518712.jpg 4 292 292

Dark Elements série

< 3. díl

NĚKTERÉ LÁSKY PŘETRVAJÍ AŽ DO POSLEDNÍHO DECHU Každé rozhodnutí s sebou nese následky a sedmnáctiletá Layla Shawová čelí drsnějším rozhodnutím než většina z nás. Světlo, nebo temnota? Hříšně sexy démon Roth, nebo Zayne, úžasný, ochranitelský Strážce, o kterém si v životě nemyslela, že by mohl být její? Nejtěžší ze všeho je rozhodnout se, komu může věřit. Layla se potýká i s novým problémem. Byl vypuštěn Lilin, nejhrozivější ze všech démonů, který zničí, na co jen sáhne... a nebere si servítky, ani když jde o její nejbližší přátele. Aby ochránila Sama před osudem horším než smrt, musí Layla podniknout nebezpečnou cestu, a přitom ubránit své město – a lidskou rasu – před zkázou. Layla, rozervaná mezi dvěma světy a dvěma muži, nemá žádnou jistotu, ani tu, jestli přežije. Obzvlášť když ji a její přátele začne pronásledovat stará dohoda. Avšak někdy, když jsou tajemství na každém kroku a zdá se, že pravdu nelze rozeznat, musíte poslouchat své srdce, vybrat si stranu a bojovat jako o život.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Every Last Breath , 2015

marie2577
03.02.2024 5 z 5

Napínavé, hrave , vtipné, není co dodat spokojenost konec jak má byt

LexiS
01.02.2024 3 z 5

No, a jak to tak někdy bývá, tak se finále zrovna nevyvede podle očekávání.
Tento díl má nejmíň stránek ze všech tří dílů a já bych ho klidně byla schopna zkrátit ještě tak na půlku, možná i míň.
První dva díly byly opravdu něco skvělého, ale tenhle už zas tolik ne.
Líbí se mi, že se milostný trojúhelník rozsekne hned na začátku, ale potom už jsme svědky jen neustálých přeslazených něžností.
Akce je tu opravdu pomálu, humoru už tu taky není tolik a většinu času se zaobíráme jen Laylinými pocity.
A když už i smrťák v půlce knihy řekne, že se tam nic neděje, tak si člověk trochu ťuká na čelo a dumá, proč to tak autorka teda napsala.
Samozřejmě to mělo i pár dobrých částí a pokud bych čekala převážně romantickou oddechovku, tak jsem vlastně spokojená. Ale já doufala v pořádné zakončení série.
Škoda. Ale i tak jsem si sérii moc užila a budu na ni ráda vzpomínat.
Hodnotím třemi hvězdičkami.

PetraKysova
21.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Tak séria dočítaná.
Tretia časť bola veľmi podobná predchádzajúcim. Príjemná young adult oddychovka. Nečakala som závratný dej ani veľké a silné rozuzlenia, čiže splnila to čo som chcela. To že sa hlavný hrdinovia chovali strašne detinsky je údel young adult.
Musím ale velmi pochváli, že už na začiatku knihy sa rozmotal milostný trojuholník a nechodilo sa okolo neho po celú knihu. Proste chcem teba a teba nie. Bodka.
Veľmi príjemné hodnotím aj Chárona. Skvele povedal to čo som mala v hlave celý diel, vonku sa schyľuje k apokalypse a vy nerobíte vôbec nič.
Záver trilógie bol dobrý, som spokojná.

Rebarborka
20.01.2024 2 z 5

Oproti nejnovějším dílům autorky má knížka příjemný počet stránek...
- Layla je občas trubka
- infantilní přezdívky a nevtipné hlášky (ano, hlavně od Rotha)
- urputná snaha naroubovat do textu hovorové a expresivní výrazy ("hodit šavli" se tu dost tluče s "pozvednout zrak"), nevím, jaký je originál, ale překlad mě co chvilku vytrhával z děje
+- klišé
+ skousnutelné množství vaty a omáčky
+ spád
Fajn oddechovka za 2,5 hvězdičky. Mladší 18 let ocení víc.

kniho_terka
20.01.2024 4 z 5

Každý díl této série má své kouzlo. Rychlost čtení. Tohle jste opravdu schopni přečíst za jeden den. Přečtete si první kapitolu, a je víc a víc těžší se od děje odtrhnout.

Nemuseli jste se ani nijak ztrácet, protože první strana začíná přesně tak, jak skončil druhý díl...
Na závěrečný díl série Dark Elements jsem se neskutečně natěšila. Možná až moc. Dostala jsem to co jsem očekávala, a to mě možná trochu zklamalo. Celé je to takové klišé a docela předvídané. Samozřejmě jsem se kolikrát divila ale myslím, že předchozí knihy to kouzlo měly silnější. Tady prostě dostanete spokojeně ukončenou sérii, a uznávám, že to bylo takové zvláštní to ukončit. Z části jsem ten svět už chtěla opustit, ale něco se mě tam snažilo zdržovat o něco déle.
Romantika je zde pikantnější než kdy dřív, a pro spousty z vás dokonce s tím, koho očekáváte. Dle mého to ale už od druhého dílu bylo jasné. Taky se Layla nijak nezdržovala, což jsem fakt ocenila.
Miluju všechny pokrevníky, hlavně Bambi.
Miluju Rotha, ale to snad většina z nás.

Ano, bylo to klišé ale ta série si mě před nějakou dobou získala, a nedokážu ji dát neplný počet hvězdiček. Na druhou stranu si nejsem jistá, jestli ji plný chci taky dát.

KAŽDOPÁDNĚ se nebojte, a vraťte se na poslední dobrodružství společně s Laylou, Rothem a Zaynem. Zamilovávejte se do démona a strážce. Pátrejte po pravdě s hlavní hrdinkou a užívejte si tu sérii. Když jste ji ještě nečetli, tak se na to vrhněte. Já už mohu jen popřát: Užijte si čtení

andrejci
19.01.2024 5 z 5

Tak je za mnou poslední díl a já musím říct, že jsem si ho užila. Asi ne tak jak první dva, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná.
Moc se mi líbilo, že hlavní milostný poměr byl vyřešen na začátku. Moc se mi líbilo, že knížka nebyla jenom o tom kdo je ten pravý a kdo ne. Posatavy za mě skvělý a Roth je porstě naprosto úžasný. Moc se mi líbila i Layla, která za mě nebyla tak naivní jak v předchozích dílech. V tomto díle byla super.
Hodnotila bych tak na 4,5* ale líbílí se mi obálka. Rozhodně to je odpočinkové čtení.

Petra38
18.01.2024 5 z 5

Celá série je pecka. Moc bavil a vtáhl bravurně do děje. Rotha a Laylu jsem si tak oblíbila, že mi až připadá, že opouštím staré známé. Krásné popsané povahy ,prostředí a děj ze nemusíme ani moc namáhat vlastní fantazii. Za mě parádní čtení které si zaslouží opáčko. Moc doporučuji. Sem s víc příběhů od Jennifer;-)

Ešína
13.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Konec série byl fajn. Vývoj kterým prošla Layla se mi líbil a Roth? Bože Roth je slaďouš. Jsem ráda, že se milostný trojúhelník rozlouskl na začátku knihy a neprotahoval se až do konce. Ovšem nejvíc se mi líbil nápad s pokrevníky. To tomu dodalo na originalitě.

kristy.books
08.01.2024 4 z 5

Na záverečný diel série Dark Elements som sa veľmi tešila a našťastie, splnil moje očakávania. Priznávam, že prvý diel bol pre mňa najlepší, ale zvyšné dva som si tiež užila. Celkom mi za touto partičkou bude smutno... hlavne za Rothom.

Layla je postavou, z ktorej mám trochu zmiešané pocity, pretože v niektorých momentoch mi príde veľmi naivná a mám nad jej správaním chuť pretáčať očami. Avšak, páči sa mi na nej jej láskavosť, pre svojich blízkych by urobila prvé i posledné.

Roth je úplné zlatíčko, zamilovala som si ho už v jednotke a s každou ďalšou časťou som ho mala radšej a radšej. Zbožňujem jeho zmysel pre humor (mnohé jeho hlášky ma fakt pobavili) i jeho lásku k Layle. Občas pôsobí ako taký šašo, čo nič neberie vážne a jeho ego prekračuje hranice, ale keď ide do tuhého, môžete sa naňho vždy spoľahnúť. Pre mňa rozhodne najlepšia postava z celej série. K srdcu mi prirástli aj jeho "miláčikovia" a jedna scéna mi absolútne zlomila srdce, až mi vybehli aj slzy.

Cayman bol tiež zaujímavý týpek, ktorý do príbehu vniesol dávku humoru. Páčilo sa mi to neustále doberanie medzi ním a Laylou s Rothom.

Romantická linka ma veľmi bavila, celý čas som sa nad týmito dvomi len prihlúplo usmievala. Samozrejme, dostatok priestoru dostala aj fantasy časť príbehu, opäť sme sa dozvedeli mnoho nového a objasnili sa nezodpovedané veci z predchádzajúcich časti.

Čo viac dodať, ja som s touto sériou bola spokojná. Najviac ma na nej bavil humor a romantika, v tomto smere sa mi autorka trafila do chuti.

ydnac
06.01.2024 4 z 5

APOKALYPSA SE BLÍŽÍ...

Lillin povstal...
Touží osvobodit svou matku Lilith a rozpoutat peklo!
Layla se musí vyrovnat se smrtí svého nejlepšího přítele. Musí se rozhodnout mezi strážcem a démonem a musí zachránit svět.
Navíc její proměna se rozvíjí...
Nikdo neví, co, nebo kdo vlastně Layla je.
Příběh jde do finále :-).
Moc se mi líbil Dupík :-), jednoho sežehl, jednoho sežral, tak by se hodilo ještě, že někoho zesměšnil :-).
Mejdan pokrevníků mě také pobavil :-).
Další konec jedné série...
Už se těším na další knihy této autorky :-).

dam.si.knihu
31.12.2023 5 z 5

K autorce Jennifer L. Armentrou jsem se dostala, když u nás vyšla série z Krve a popela. Kdo mě už delší dobu sleduje tak ví, že na ni nedám dopustit a je to jedna z nejlepších fantasy, jež jsem četla, a která dle mého názoru dosahuje knihám od Sarah J. Maas.
Minulý rok u @knihydobrovsky vyšla pod značkou King Cool její další série s názvem Dark Elements. Autorka mi dokázala to, že dokáže napsat propracované příběhy o více než pěti stech stránkách, ale dále pak vyšvihnout jednoduchou a originální fantasy sérii, která dosahuje téměř stejných kvalit, jako ta delší a „propracovanější“ a téměř nic jí za mě nechybí. Řekla bych, že občas je v jednoduchost krása.

Dark elements je přesně ten typ fantasy, u kterého se rozhodně nebudete nudit, protože i když tam jde do tuhého, tak autorka dala perfektní jiskru hlavním hrdinů, kteří vás budou bavit od začátku do konce. Není prostor pro to, abyste měli chuť knihu odložit, ba naopak. Hlavní hrdiny si zamilujete a na konci se Vám s nimi bude těžko loužit.
Takže za mě je tohle originální, vtipná, čtivá série se skvělou romantickou linkou zasazená do dnešního světa, která by Vás neměla minutou!

Dela90
30.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Kde začít, na tuhle knihu jsem se moc těšila. Byla to jedna z nejočekávanějších knih tohoto roku. Protože druhý díl naprostá pecka.

Autorka se soustředila hlavě na hlavní postavy Laylu a prince Rotha, byla jsem nesmírně šťastná, že si Layla vybrala tuhle stranu. To, jak se Roth opil a tím i své pokrevníky, tak u té scény jsem se dost nasmála. Kdo by se nesmál, když je korunní princ pekel na plech :D .

Máme tu pokrevníky Bambi, koťata a taky se tu konečně objevuje Dupík. To byl zážitek se vším všudy.

Nemůžu říct, že by knížka nebyla nabytá akcí, jen mi tam prostě pořád něco chybělo a hlavně konečné rozuzlení, se až nápadně podobalo Lovcům stínů, zase.

Rothova oddanost vůči Layle byla nepřekonatelná. Úplně jsem cítila jeho lásku z každého přečteného slova.

“Asi nerozumíš, co to znamená, když se démon zamiluje, Laylo. Nepouští nás to. Nezmizí, to ani kdybychom chtěli. Milujeme až do smrti. Není to jen takovej plk. Když milujeme, milujeme jen jedinkrát a navždycky. “

Co se mi líbilo, byla bitva, které se účastnili i kameňáci v čele s Abbotem. Jedna scéna mě dojala. (ale nebudu spoilerovat).

Děj plyne, ale vám už je jasné, jak to skončí. Bohužel jsem nezažila žádné “woow , tak nějak jsem to tušila. Z toho důvodu ztrhávám 0,5 hvězdičky. Ale jako celek je série opravdu moc povedená a stojí za to si ji přečíst.

Hodnocení: 4,5*

Mamka_cte
30.12.2023 5 z 5

Dupík pořád kroužil Rothovi u ramene a znovu zaskřehotal . a ten skřehot se proměnil v řev, ze kterého se dům otřásal ještě mohutněji, než když se objevili Alfy.
Roth sklopil bradu a zahubil se. „Jak už jsem kdysi říkal, na velikosti záleží.

To, že je Jennifer Armentrout nadaná autorka už víme, ale tento díl a celkově tato série? MILUJU! Série Dark Elements má své čestné místo v knihovně jisté.

Už se mi několikrát stalo, že se mi první dva díly série líbí, ale třetí díl je propadák. Ale tady? Nejlepší díl ze všech! Totální horská dráha emocí a to nezmiňuji, kolikrát jsem brečela! Při čtení budete potřebovat kapesníky a rozhodně v části s Bambi.

Líbil se mi humor, lehká erotika, vtipné přezdívky od Caymana, samozřejmě sám korunní princ pekel Roth a mnoho dalšího.

Milostný trojúhelník se konečně vyřešil a s rozhodnutím Layly jsem naprosto spokojená. Čtenáři této série se rozdělují na dva tábory. Team Roth a team Zayne. Já jsem na beton team Roth!

Líbilo se mi, jak si autorka pohrála a vyřešila celou situaci s Lilinem. Ale největší plus této série jsou prostě pokrevníci! Jeden dokonce přibude a jako milovník Malého prince? Za mě je výběr naprosto úžasný.

Na třetí díl a úžasné zakončení série se ten rok vyplatilo čekat. Rozhodně budu doporučovat každému, protože já Dark Elements fakt žeru. Což jde asi vidět a těším se na novou sérii od autorky.

katasokolov
27.12.2023 3 z 5

3/5*

Závěr byl z celé trilogie nejslabší. Zejména rozuzlení příběhu, kteréžto bylo opravdu zjednodušené a autorka s ním byla během pár stran, doslova, hotova. Největší padouch podlehl během jednoho listu.

Sérii doporučuji spíše mladším čtenářům, jelikož tohle je vyloženě YA literatura. Nicméně Rotha, jeho pokrevníky a hudební vkus jsem si velice oblíbila. Ve volném pokračování Storm and Fury (o Zayneovi) ale pokračovat nebudu (vychází česky na podzim 2024).

Literarytwins
16.12.2023 3 z 5

Tato série je pro mladší čtenáře, první dva díly mi to však ale vůbec nevadilo a příběh Layly se mi opravdu dost líbil až na pár drobností. Bohužel nevím, čím to je, ale už je to od autorky druhá série, u které jsem totálně ztroskotala u třetího dílu, který pro mě vždy byl zlomem k horšímu.

Bodík dávám za pěknou obálku knihy a celkově všech v sérii. Dalším bodem si cením toho, že zde konečně dostáváme alespoň nějaké odpovědi na otázky, jako například, co je ve skutečnosti Layla zač (i když se nadřete, než se tam dostanete), nebo například za to, že Jennifer konečně rozpletla milostný trojúhelník a hlavní hrdinka se konečně rozhodla, komu patří její srdce (já byla s výsledkem maximálně spokojená). A v neposlední řadě jsem ráda, že takový Roth zůstal alespoň trochu normální, což se bohužel nedalo říct o Layle. Jako dlouho mi už žádná hlavní hrdinka nelezla takovýmto způsobem na nervy. Chvílemi jsem se chtěla rozeběhnout hlavou proti zdi, protože proboha proč Laylo... Celou sérii mi také neskutečně vadilo to, jak jí Zayne oslovoval "Lalinko". Jenže teď zpětně si říkám, že je to sice příšerný, ale chápu to. Ona se tady opravdu místy chovala, jako kdyby nedávno teprve sundala pleny.

V závěru mi přišlo, že by šlo rozhodně ubrat na stránkách a osekat tak tu tunu zbytečně omáčky kolem, která příběh zbytečně uměle natahovala. Dost tam bylo navíc i sáhodlouhé Layliny úvahy, které se motaly stále dokola jako vítr v bedně. No a ten závěr tedy nic moc. Celkově mám některé postavy dost ráda, ale přiznám se, že jsem ráda, že jsem sérii uzavřela. Ya mám sem tam ráda, ale musí být dobře napsané a tato kniha pro mě moc nefungovala.

Nelly
11.12.2023 4 z 5

Celá série, i tento díl, je spíše pro mladší čtenářky (nic proti tomu), takže děj trošku jednodušší - v podstatě hodně o lásce a vztahu hlavních postav, ale vše bylo nakonec vyřešeno, takže dobré zakončení.

Terka18
10.12.2023 5 z 5

Úžasné zakončení série. Já jsem si Rotha i Laylu dost zamilovala. Příběh měl spád a tu správnou dávku romantiky. Jen jedno minus si u mě autorka zasloužila skrze Bambi. To jsem obrečela a autorku proklínala, proč to udělala. Jinak úžasný příběh, který mě chytil za srdce.

patricieG
05.12.2023 4 z 5

Není žádným tajemstvím , že všechny knížky od této autorky zbožňuju . Není tomu jinak ani u série Dark elements.

Kdo čte moje recenze taktéž ví, že milostné trojúhelníky já můžu, ale v tomto díle už žádný trojúhelník nemáme, protože Layla už se konečně rozhodla pro toho pravého... asi nikoho nepřekvapí koho . Já osobně mám ráda Zayna i Rotha, ale Roth prostě vede .

Děj knihy není žádným překvapením protože asi je každému jasné kam to celé směřuje, Layla a její parta musí chytit Lilina, který se ale nedá tak snadno, až do konce dílu, kde to šlo až moc snadno .

V knize mi chybělo víc nějakého napětí, nebo akce, prostě od začátku je vám jasné , jak to dopadne, občas je nějaká bitka, nebo si Layla užívá se svým miláčkem, trochu citových výlevů a je konec .

Co se mi na knize líbí je Roth jak jinak že.... Další plus jsou u mě pokrevníci,což je opravdu fajn nápad a asi si postupně pár falešných pokrevníků taky nechám vytetovat .

Celou sérii bych doporučila spíš mladším čtenářům, je to celkově v knize poznat, že je hodně young adult. Ale i přes nedostatky celé série to miluju .

Knihomol_ka
02.12.2023 4 z 5

Závěrečný díl fantasy série. Tak nějak jsem nebyla připravená na ukončení této série, ale přišel čas. Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale pak se to hezky rozjelo a začalo mě to bavit. Velké plus bylo, že autorka neotálela s milostným trojúhelníkem a hned nám prozradila, koho si Layla vybere.
Já byla naprosto spokojená s výběrem, který autorka učinila. Ve finálním díle se konečně dozvíme o co celou dobu šlo a chystáme se na boj. Byly věci, které jsem nečekala a překvapily mě. Dokonce jsem u konce uronila slzu! Mrzí mě na konci trochu jedna věc, ale nemůžu nic říct, protože by to byl spoiler, ale to autorce neodpustím! Jinak je to pubertální a vtipná série. Miluji to a na sérii budu hezky vzpomínat a rozhodně si ji zase někdy přečtu.
Jinak děkuji za poskytnutí knihy @knihydobrovsky #spolupráce

Andrejka91
01.12.2023 4 z 5

Bylo to pěkné zakončení série ale zjistila jsem, že jsem na tento žánr už asi stará