Zbývá ještě tolik života

Zbývá ještě tolik života https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500627/bmid_zbyva-jeste-tolik-zivota-5X9-500627.jpg 5 14 3

Daniel Pitt série

Pokračování výpravné historické trilogie od autora Mandolíny kapitána Corelliho Po první světové válce se Rosie a Daniel stěhují se svou dcerkou na Cejlon, aby začali nový život, ovšem ani v tropickém ráji uprostřed čajových plantáží jim není souzeno najít štěstí. Také Rosiiným třem sestrám, které zůstaly doma v Anglií, stojí v cestě za jejich sny mnoho překážek, které každá zdolává po svém – a leckdy poněkud nekonvenčně. Ovšem události v Německu nabírají rychlý spád a další celosvětový konflikt je na spadnutí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

So Much Life Left Over , 2018

EvaApple
25.10.2023 4 z 5

Moc se mi líbil styl psaní, ale 5* si nezaslouží, rozhodně jsou i lepší knížky. Bylo zajímavé, jak se jednotlivé osudy proplétaly, ale autor se začal odklánět od hlavní linie a pak to působí zmateně. Čekala jsem trochu víc

bosorka
13.12.2022 5 z 5

Když jsem prvnímu dílu této série dala 4 *, tak tentokrát se přikláním k 5, i když to není pětka zcela 100%. Nicméně možná to, co trochu ublížilo Prachu, který se snáší ze snů, byla délka a neuškodilo by malinko prokrátit, tady Louis De Bernières trochu ubral a vůbec to nebylo na škodu. Příběh odsýpal v pěkném tempu, přinášel příběhy dramatické a méně dramatické, stačil čtenáře vzít do Británie, ale i na Cejlon a do předválečného Německa. Střídání vypravěčů i typů vyprávění mu velmi prospívalo. Tu ich-forma, tu er-forma, tu dopisy. Ráda jsem se znovu setkala s některými známými z minula, někteří mi stále nepřirostli k srdci (Rosie), u některých jsem byla ráda, že jim autor věnoval prostor (Gaskellová a Christabel) a u některých bych zase potřebovala o trochu prostoru v knize více (Otýlie a Sophie). Každopádně jsem se bavila, i britský humor byl přítomen, takže za mě dobré velmi. Těším se na třetí díl.

lusila
26.10.2022 5 z 5

Ďalšie osudy leteckého esa a jeho ženy Rosie a ďalších známych a nových postáv. Cesty sa križujú, zamotávajú, dej sa nedá predvídať-výborné čítanie, teším sa na tretí diel.