Skandální poměr

Skandální poměr
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401554/bmid_skandalni-pomer-Sbm-401554.jpg 4 9 9

Dámy z Paradise Road série

Lady Amelie Chesterová přijíždí do Richmondu se svou půvabnou neteří, aby unikla klepům, které se vyrojily po smrti jejího manžela. Brzy však zjistí, že proniknout do vyšších kruhů v novém prostředí nebude tak snadné. A navíc se jí její minulost připomíná i tady. Aby se vyhnula jedné nepříjemné situaci, prohlásí se za snoubenku lorda Nicholase, s nímž se v Richmondu již stačila seznámit. Ten se této příležitosti rád a s chutí chopí, neboť Amelie ho svým šarmem a bystrostí stačila okouzlit na první pohled.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Harlequin

A Scandalous Mistress , 2006

Mesačnica
11.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Tak nemôžem povedať, že to nemalo zaujímavú zápletku. Ameliino vyplakávanie mi však prišlo zbytočné, pretože keby sa nechce stať Nickovou milenkou, tak sa ňou nestane. Nicholas zbadal, kde je jej slabé miesto, preto ho využil vo svoj prospech. To mi prišlo dosť cynické, oproti záveru, kde ju už nosí na rukách a hlboko si hľadia do očí. Konanie Amelie voči Caterine mi prišlo sebecké a aj hlúpe. Veď ak by ju mala naozaj rada ako svoju vlastnú dcéru, tak by nešla za Dorou a nevypytovala by sa na svoju nádejnú svokru. A pritom nechať svoju neter v spoločnosti, aj keď šarmantného, chruňa? Nechávať mladé dievča v spoločnosti chlapíka (aj keď nie samu), ktorý ju už mohol raz poznačiť škandálom, je obyčajná ľahkovážnosť. Nakoniec dokončím svoj 'chválospev' tým, že toho sexu tam bolo na môj vkus, príliš veľa a tiež, sa mi nepáčilo, že tak rýchlo skončili spolu v posteli. Neviem, kto sľuboval, že Ameliu bude dobýjať a dvoriť jej, Nicholas! V tomto zmysle by to vyzeralo pravdepodobnejšie. Páčilo sa mi, že Amelia pomáhala núdznym a to stretnutie na začiatku v klenotníctve, myslím, nemalo chybu. Tam sa ešte autorka hrala s čitateľom, najprv ani netuší, z ktorého pohľadu začína rozprávať príbeh. Potom vydieranie a postava zloducha Hursta znásobí napätie, no už ďalej sa to nevyvíja až tak sľubne, aj keď autorka píše celý čas pútavo.

vcielka
31.01.2020 5 z 5

Až na ten presladeny záver sa mi to naozaj pacilo. Vaham medzi 4 a 5 hviezdami, pretoze som urcite citala hodnotnejsiu romantiku ako bola tato, ale cerstve dojmy z knizky mi viedli ruku k 5 hviezdickam.