Ďábel Trenk

Ďábel Trenk https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169010/bmid_dabel-trenk-ES7-169010.jpg 4 11 2

Beletristickou formou zpracovaný život světově proslulého válečného dobrodruha z první poloviny 18. století barona Františka Trenka.

Badger
22.11.2016 5 z 5

Musím složit hold panu Richterovi, kniha je moc hezky napsaná. Tento styl psaní mám rád-je to pohled jak z osoby Trenka, tak jako do habsburského domu Marie Terezie nebo hlavního stanu Fridricha II.
Dílo pojednává o Trenkově životě už od dětství,přes války o dědictví rakouské až k jeho hořkému konci-tím jak byla kniha psána mi připomněla knihu "Císařský věčný voják" a jsem tomu rád.
Nakonec snad jen ukázku:
"Vivat,Maria Terezia!"
Ostré handžáry sviští jako kosy.Létají uťaté hlavy, ruce...
Hrůza! Samotnému Trenkovi se během okamžiku válí u nohou pět zkrvavených, zkroucených postav.

braunerova
25.07.2015 5 z 5

Výborně napsaný životopis Františka Trencka. Příběh vykresluje barona se všemi jeho klady i zápory, k některým událostem autor uvádí i více verzí.
"Čtvrtého muže uchopil levicí za kamizolu pod krkem a násilím ho vyvlekl z řady. Postrčil ho prudce dopředu, a než si kdo stačil uvědomit, co se bude dít, hvízdla vzduchem Trenkova zahnutá šavle a pandurova vyholená hlava v proudu krve odletěla do šedivé loňské trávy. Bezhlavý trup se bezvládně sesouval k zemi."